Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ok, mar csak egy mondandom van: nem azert hasznalok debiant, mert hudekemenycsavo vagyok…
hanem azert, mert az uhu altal nagyon megszerettem az apt-get -et, es egyebkentis 2 eve a debianra keszulok.
szoval ilyeneket ne is feltetelezz rolam.
amugymeg igazadvan, tenyleg nem segitettem semmit, csak pofaztam.
(de az uhu akkoris jobb kezdoknek, mint a mandrake. sajna a mandrake nagyonis olyan, mint a suse…)
na de ez mar megint mas tema.
sztem probalkozz egy deb installal 🙂mellesleg a cdirom tobb, mint 2 eves, a dvd-romom tobb, mint masfel eves, es mind2 LG 🙂
meg szerencse, hogy nem mandrake-et hasznalok 🙂 🙂komolyan nemertem, hogy pl mandrake helyett miertnem lehet uhut hasznalni, amikor sokkal jobb. ugyanez a helyzet a suseval is.
Mitol jobb?
Az hogy egyes GAGYI meghajto gyartok nem a szabvanyt hasznaljak arrol a Mandrake nem tehet.
____
satyjajj teged eszre sem vettelek 🙂
ez ilyen tuti microsoft filozofia 🙂 🙂
hat persze, hogy nem tehet 🙂 🙂blaci-t meg udvozlom, es orulok, hogy ujra latom! 🙂
na akkor most kapcsold vissza biosban, es nezd meg, hogy mi tortenik
Ja, de ha idejön valaki egy problémával, akkor ettõl függetlenül nem kellene elküldeni a vérbe egy olyan beszólással, hogy használj másik linuxot. killall neked már többször és több témában is leírtam: szerintem nem ez a helyes magatartás ezen a fórumon. Ha nem tudsz segíteni, akkor legalább ne baszogasd az illetõt, van elég baja anélkül is. Egyébként meg én sem nyomom, hogy **** a debian, mert csupa ezeréves cucc van a stable verzióban, ha meg kevered az unstable-vel, akkor az apt-get-tel szívsz.
en nem beszolni akartam.
csak tenyeket kozlok.
dolog, hogy uhuban szar a supermount, dehat ezvan. nezd meg hol tart az uhu es hol a mandrake.. az uhu joval hasznalhatobb egy kezdo (vagy barki) szamara, mint a mandrake.
egyebkent nezopont kerdese, hogy ki hogy fogja fel a „beszolasomat”.
en nyilvan csak jot akartam.
drd, koszi nemkell a figyelmeztetesed, elobb inkabb ertelmezd azokat, amiket leirtam.
a debbel kapcsolatban: hat felolem szidd 🙂
amiket leirtal, abban egyetertek veled. tenyleg oreg a stable. de a debian sosem a csilivilirol szolt. es a regi cuccok is ugyanugy hasznalhatok, mint az ujak.
na ennyit errol 🙂
(a cd-s sractol meg sorry)az acpi hiba mikor jott? installnal, vagy bootnal?
nembiztos, hogy 4 harddisk.
azt jelenti, hogy 5 IDE eszkoze van
nalam: hda-vinyo, hdb-vinyo, hdc-cdiro, hdd-dvd…hda
hdb
hdc
hdd
hdetehat az 5. elso particioja.
es csak raid kartyaval, vagy raides alaplappal lehet elerni, hogy 4-nel tobb IDE eszkozt ismerjen fel az alaplap.ja es nem kilepni kell az F1-gyel, hanem az ahhoz kell, hogy beird azt a sort a boot prompt utan, amit irtam…
ha van hde, akkor az azt jelenti, hogy raid-es a cuccod. na ahhoz nem ertek.
ajanlatos az oprendszereket a primary master vinyora rakni (hda). de ez persze csak az en velemenyem.huha elegge zavaros…
ha hde1-en van a linux, akkor:boot: /boot/bzImage root=/dev/hde1
belepsz rootkent
grub-install /dev/hda //igy a primary master vinyod mbr-jebe kerul.
-
SzerzőBejegyzés