killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,941-2,950 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Debian Woody #1918941
    killall
    Felhasználó

      biztos, hogy jol forditottad be az ide-scsi-t, mert nekem pl tokeletesen megy…
      igaz, en grubot hasznalok, es ez az inditoparancs:

      Code:
      title Debian

      kernel (hd0,0)/boot/bzImage hdc=ide-scsi hdd=ide-scsi root=/dev/hda1 quiet

      szoval sztem megegyszer forgasd azt a kernelt, kulonosen ugyelve a scsi reszre.
      asszem fellow leirta pontosan, hogy miket kell beleforgatni
      sok sikert 🙂

      Hozzászólás: xcdroast #1921041
      killall
      Felhasználó

        koszi az igazan megnyugtato valaszokat 🙂
        erdekes modon uhu 1.0 alatt ugyanebben a felbontasban (800×600) ment..
        igaz KDE 3.1 alatt.
        lehet, hogy a KDE 2.2 a ludas?
        vagy talan apt-get remove xcdroast, es forrasbol felrakok egy frissebbet…

        Hozzászólás: Linux vs kommunikácio #1921031
        killall
        Felhasználó

          az a dos fdisk telleg brutalis 🙂
          ottvan linuxban a cfdisk.
          man cfdisk

          Hozzászólás: xcdroast #1921038
          killall
          Felhasználó

            ja azt elfelejtettem, hogy KDE 2.2

            Hozzászólás: Debian Woody #1918939
            killall
            Felhasználó

              nah mplayer is szepen befordult.

              debian – that’s all

              Hozzászólás: Kernel Forditás #1918077
              killall
              Felhasználó

                Hi killall,

                Ja egy hang, 3d és X nélküli rendszerre könnyü kernelt fordítani 🙂

                Bíztatásodra megnéztem a debian-t, de ez 7db cdrom. Ezt több nap letölteni. Nem elég ebbõl csak az elsõ, mint uhunál?

                udv

                telepitesfuggo. ha csak alaprendszert raksz fel, aztan majd mindent netrol, akkor eleg.
                nekem ossz 4 cdrol telepitett.
                sztem azert fontos, hogy meglegyen mind a 7 cd-mert ezek bekerulnek az apt-get sources.list-jebe.
                szoval ha lassu neted van, akkor nem kell folyton mindent letolteni, hanem eleg berakni a cd-t.
                adsl-lel nekem 1 nap volt letolteni a 7 cd-t.
                viszont emlekszem arra, hogy 2 eve a redhat 7.1-et, ami 5 cd, meg a mandrake 8.1-et, ami 3 cd –
                szaros 56-os modemmel szedtem le 🙂 nembeszelve a freebsd 4.5-rol, ami 4 cd 🙂
                egyebkent biztosan van, aki kiirja ezeket neked, nem kell erte fizetned (csak a cd-k arait).

                http://www.debian.hu
                http://www.debian.org
                http://debian.lap.hu

                Hozzászólás: Linux vs kommunikácio #1921025
                killall
                Felhasználó

                  mindegyiknek van linuxos megfeleloje.
                  ezekre keress ra: licq, gaim, gnomeicu, kopete, amsn

                  Hozzászólás: Nvidia Mandrake 9.2 ala + Winex3 #1921018
                  killall
                  Felhasználó

                    szedd le a driver archive-bol a 4191-es verziot, ami ket file, egy nvidia kernel tar.gz es
                    egy nvidia glx tar.gz
                    ertelemszeruen elobb a kernelt forgatod, majd a glx-et. utana XF86Config-ban atirod, amit at kell.
                    reboot

                    Hozzászólás: Kernel Forditás #1918075
                    killall
                    Felhasználó

                      rushmoon:

                      sztem sokkal „egyszerubb” debian ala kernelt forditani, mint uhu ala..
                      elsore sikerult, sot egy hang, 3dsupport, X, eger nelkuli rendszert teljesen felgyogyitott 🙂
                      meg uhu is van a gepemen, de mar nem sokaig, mert kezdem nagyon megszeretni a debian-t (ja es persze meg at kell masolgatni onnan a dolgokat :))
                      szoval ajanlom, hogy ne csak porosodjon a polcodon a woody, hanem tedd be a /dev/cdrom-ba, azt hadd porogjon 🙂

                      Hozzászólás: Debian Woody #1918937
                      killall
                      Felhasználó

                        nos vannak pozitiv valtozasok.
                        kitsi kosz szepen, bevalt az otleted. 🙂 (auido csoport)
                        azota mar a java cuccok is mennek (ilyen sem volt, hogy linux ala en konfigoljam a javat… eddig :))
                        ma lesz a „nagy mplayer forgatas” 🙂

                        kitsi: ugylatszik uj kernelt kell forgatnod, vagy ha eleg uj a kerneled, akkor ujraforditani ide-scsi -vel.
                        szerintem felesleges modulba forditani barmit is, nekem az lsmod csak nividia-t ir ki 🙂
                        fellow ugyanazt irta, mint en:

                        „utanna kell egy ‘hd?=ide-scsi’ a kernel-toltodnek”
                        (az utana az 1 n-nel irodik kedves fellow :))

                        szoval eddig nagyon pozitiv a deb.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,941-2,950 / 3,638