Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
biztos, hogy jol forditottad be az ide-scsi-t, mert nekem pl tokeletesen megy…
igaz, en grubot hasznalok, es ez az inditoparancs:Code:title Debiankernel (hd0,0)/boot/bzImage hdc=ide-scsi hdd=ide-scsi root=/dev/hda1 quiet
szoval sztem megegyszer forgasd azt a kernelt, kulonosen ugyelve a scsi reszre.
asszem fellow leirta pontosan, hogy miket kell beleforgatni
sok sikert 🙂koszi az igazan megnyugtato valaszokat 🙂
erdekes modon uhu 1.0 alatt ugyanebben a felbontasban (800×600) ment..
igaz KDE 3.1 alatt.
lehet, hogy a KDE 2.2 a ludas?
vagy talan apt-get remove xcdroast, es forrasbol felrakok egy frissebbet…az a dos fdisk telleg brutalis 🙂
ottvan linuxban a cfdisk.
man cfdiskja azt elfelejtettem, hogy KDE 2.2
nah mplayer is szepen befordult.
debian – that’s all
Hi killall,
Ja egy hang, 3d és X nélküli rendszerre könnyü kernelt fordítani 🙂
Bíztatásodra megnéztem a debian-t, de ez 7db cdrom. Ezt több nap letölteni. Nem elég ebbõl csak az elsõ, mint uhunál?
udv
telepitesfuggo. ha csak alaprendszert raksz fel, aztan majd mindent netrol, akkor eleg.
nekem ossz 4 cdrol telepitett.
sztem azert fontos, hogy meglegyen mind a 7 cd-mert ezek bekerulnek az apt-get sources.list-jebe.
szoval ha lassu neted van, akkor nem kell folyton mindent letolteni, hanem eleg berakni a cd-t.
adsl-lel nekem 1 nap volt letolteni a 7 cd-t.
viszont emlekszem arra, hogy 2 eve a redhat 7.1-et, ami 5 cd, meg a mandrake 8.1-et, ami 3 cd –
szaros 56-os modemmel szedtem le 🙂 nembeszelve a freebsd 4.5-rol, ami 4 cd 🙂
egyebkent biztosan van, aki kiirja ezeket neked, nem kell erte fizetned (csak a cd-k arait).http://www.debian.hu
http://www.debian.org
http://debian.lap.humindegyiknek van linuxos megfeleloje.
ezekre keress ra: licq, gaim, gnomeicu, kopete, amsnszedd le a driver archive-bol a 4191-es verziot, ami ket file, egy nvidia kernel tar.gz es
egy nvidia glx tar.gz
ertelemszeruen elobb a kernelt forgatod, majd a glx-et. utana XF86Config-ban atirod, amit at kell.
rebootrushmoon:
sztem sokkal „egyszerubb” debian ala kernelt forditani, mint uhu ala..
elsore sikerult, sot egy hang, 3dsupport, X, eger nelkuli rendszert teljesen felgyogyitott 🙂
meg uhu is van a gepemen, de mar nem sokaig, mert kezdem nagyon megszeretni a debian-t (ja es persze meg at kell masolgatni onnan a dolgokat :))
szoval ajanlom, hogy ne csak porosodjon a polcodon a woody, hanem tedd be a /dev/cdrom-ba, azt hadd porogjon 🙂nos vannak pozitiv valtozasok.
kitsi kosz szepen, bevalt az otleted. 🙂 (auido csoport)
azota mar a java cuccok is mennek (ilyen sem volt, hogy linux ala en konfigoljam a javat… eddig :))
ma lesz a „nagy mplayer forgatas” 🙂kitsi: ugylatszik uj kernelt kell forgatnod, vagy ha eleg uj a kerneled, akkor ujraforditani ide-scsi -vel.
szerintem felesleges modulba forditani barmit is, nekem az lsmod csak nividia-t ir ki 🙂
fellow ugyanazt irta, mint en:„utanna kell egy ‘hd?=ide-scsi’ a kernel-toltodnek”
(az utana az 1 n-nel irodik kedves fellow :))szoval eddig nagyon pozitiv a deb.
-
SzerzőBejegyzés