Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
rtfm = read the fuckin’ manual 🙂
jo, mondjuk az amerikai urhajok hajtomuven is made in china felirat van 🙂
de azert sztem nevezhetjuk 🙂teljesen igazad van, bar en meg futo rendszeres particiot sosem probaltam se megnovelni, se lecsokkenteni linux alatt.
(nem hinnem, hogy _te_, aki szamtalan igazan hasznalhato segitseget adott itt, bena lennel… :))hat eleg tre megoldas, de ha van winfosod es pqm-ed, akkor csinald azzal…
egyaltalan uhu 1.0-d van?
a szimlink az egy hivatkozas egy mas helyen levo file-ra, vagy konyvtarra.
a qtparted-et igy teheted fel:~$ su
Jelszo: (beirod+enter)
~# apt-get update
~# apt-get install qtparteddeb-et sose rakj fel.. ez uhu, nem debian.
ha igy sem megy az apt-get, akkor http://ftp.uhulinux.hu/uhu/current/packages
itt keresgelj.
sok sikert, byearra talaltak ki az fsck-t 🙂
annyit tehetsz, hogy az unallocated (ures) helyet megformazod ext3-ra, utana meg beszimlinkeled a gyokerbe, es atrantasz oda par nagyobb cuccot (video, iso, stb).
(ha leformaztad, utana a /mnt konyvtarban fog megjelenni, mint kulon particio. a szimlink erre mutasson, de nem muszaj, ez csak kenyelmi lepes)xkill= ctrl-alt-esc, ahogy paca is mondta, az egerkurzor egy koponyava fog valtozni (dizajnos) 🙂 utana ezzel a koponyaval arra kattints, ami kiakadt. ne a hatterbe, mert kepes kiloni az egesz x-et 🙂
-
SzerzőBejegyzés