Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
zene felvetel (pl gitar a hangkartya line-in-jebe) : protux, gsmp
utana codecek es skinek megfelelo helyre rakasa.
Nem nem ez így félreérthetõ!!!!!!!!!!
Az mplayer ha forrásból van telepítve akkor a mai használatos filmek 95%-t mindenféle külön telepített codec nélkül lejátssza
Azok a codecek amiket killall ír azok „csak” a speci wines illetve realmedia codecek de ezek részaránya sztem kissebb mint 5%Szal ha fordítsz mplayert forrásból akkor avi mov dvd mp3 ogg filmek és audio zenék simán müxeni fognak..
A Suse meg pld a Debian ezeket a codeceket is kiszedte az mplayerbõl szal ezért nemlehet egy suse-s mplayer-l lejátszani szinte semmit sem…
igazad van termeszetesen 🙂
de en mar nem torom magam, rpmezzenek, legalabb nem neznek filmet.
10 percet nem tudnak arra forditani, amit mi irunk (mplayert forditani meg plane :))
de nem azert mert hulyek (ezt megelolegezem), hanem mert lustak.(meg mielott megint olyan vadak ernenek, hogy en mindenkit csak leb***szok, most elmondom _vilagosan_ hogy ez csak a ti, vagy te erdeked)
konkret progit nem tudok.
http://www.google.com/linux
ne legy rest, keresgelj (ugyis fox meg eleget 😉 )sztem ha elobb alaposabban megismersz egy disztribet, akkor konnyebben tudsz majd viszonyulni egy masikhoz (egybol le fog jonni, hogy mi van mashol, mint az elozoben, stb). en azt javaslom, hogy az uhut ismerd meg elobb alaposan (a suse tokmas), es utana egyszerubb lesz felismerni a kulonbsegeket.
(egyebkent mar parszor kihangsulyoztam, hogy IMHO a 7.2 a legjobb suse, utana kezdett romlani, ahogy az mdk is a 8.1 utan. persze csak IMHO 🙂 )SZEDD MAR LE FORRASBOL!!!!! 😡
~# sh blablabla.run
ne szenvedjetek mar. http://www.mplayerhq.com -] le a forrast -] ./configure –enable-gui
make -]make install. utana codecek es skinek megfelelo helyre rakasa.
ebben mi a nehez? en nemertem…elobb a dclib-et
„q3”
ezzel enis szivtam. a mesa lib-ek is kellenek neki, asszem installnal felajanlja, probald ujra. sima nvidia glx driver nem eleg neki 🙂
~$ su
Jelszo:
~# apt-get install dclib
~# apt-get install dcgui
~# exit
~$ dcgui -
SzerzőBejegyzés