killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: DEbian tlepítés! #2009722
    killall
    Felhasználó

      :blink:
      Vgyis mi a dolgom?
      [align=right][snapback]126009[/snapback][/align]

      rakj fel egy uhut

      Hozzászólás: DEbian tlepítés! #2009720
      killall
      Felhasználó

        hm. idáig soha nem kellett kettõnél több lemez, ha használható hálókártya volt a gépben (értsd: a kernel ismerte.) ADSL-en keresztül netinstallal megoldotta(m)…
        Szóval nem (õ?) él tévedésben…  😉

        pistix: windows alatt rawrite kell neked, linux alatt mondjuk dd…
        [align=right][snapback]126002[/snapback][/align]

        mindkettonknek igaza van, mivel 2 kulonbozo dologrol beszeltunk 🙂

        Hozzászólás: DEbian tlepítés! #2009715
        killall
        Felhasználó

          30?? szép 🙂
          nekem netrõl húzott le mindent… (aztán halkan megjegyzem lehet, h kellet még lemez, de mind a 4 tuti nem…)
          [align=right][snapback]125978[/snapback][/align]

          jo, en a net nelkuli verziora gondoltam.

          Hozzászólás: creative sound blaster live + debian #2009662
          killall
          Felhasználó

            Pedig nagyon furdal a kíváncsiság hogy
            mi értelme szenvedni az otthoni gépén a hangkártyával
            csak azért mert rosszul fordította a kernelt?…
            [align=right][snapback]125929[/snapback][/align]

            draga baratom, nekem aztan hotnyoc, hogy szenved-e vele, vagy sem. de azert abban megegyezhetunk, hogy a woody alapkernele (2.2.x) b…ottul elavult, ahogy a „baromi friss” 2.4.18 is. ezert nemhiaba, minden epeszu user kernelforditassal kezdi a debian uzembe helyezeset.
            hogy miert jobb a sajat kernel? nincsenek modulok (mivel, hogy ujra hasznaljam az epeszu szot, az epeszu user nem hasznal modularis kernelt, mert minek), nincs felesleges zsir, csak az, amit o akar. ha meg kezdo szegeny, akkor minek hasznal debiant? de mar ez is megvan oldva, lasd http://fellow.linuxforum.hu

            Hozzászólás: DEbian tlepítés! #2009710
            killall
            Felhasználó

              erdekes… amit en raktam fel (ugyanonnan szedtem, ahonnan te), annak 30(!) db floppy kellett. az elso ketton csak a telepito van, a kovetkezo 4en a kernelmodulok, a tobbin a csomagok. 2 floppyval kotve hiszem, hogy mentel volna vmire…

              Hozzászólás: Népszerû az UHU? #2008824
              killall
              Felhasználó

                az ubuntu mar joideje hanyatlik, gyors siker volt. emlekszem, par honapja a top10ben itt a linuxforumon mindig elso helyen volt az ubuntu, raadasul folyton a debian topicba akartak tenni az odavago temakat.
                most az uhu 1.2 van a topon. nem csoda, uj kiadas, meg magyar, meg uhu, meg stb.
                eddig nemnagyon lattam negativ postot uhu1.2-vel kapcsolatban, ez akar maradhat is ilyen szinten, bar en kivancsi vagyok erre…
                a regi megbizhato disztroknal meg nincs nagy hirveres, meg reklam. mindenki hasznalja oket, mert megszokta es megszerette.
                egyebkent, hogy a topic alapotletehez is szoljak: nyilvanvaloan minden uj disztribnel kampanyolnak a userek, ebben nincs semmi rossz. nyugodtan csinalhatjak, en nemfogom. szerintem tobbet er egy toplistas helyezesnel egy elegedett user. IMHO.

                Hozzászólás: DEbian tlepítés! #2009707
                killall
                Felhasználó

                  http://linux.simple.be/debian/floppy
                  elég csak az elsõ kettõ image 😉
                  [align=right][snapback]125968[/snapback][/align]

                  tevedesben elsz…
                  latom, meg sosem telepitettel floppyrol debiant 🙂

                  Hozzászólás: Kinexebb a desktopja #1992173
                  killall
                  Felhasználó

                    Killall, feltettem a gkrellm-t, elég jó. Te milyen levelezõt használsz mellé? Sylpheed-et próbálgatom, az tölti le a szerverrõl a leveleket, csak egy gondom van vele. Nem tudom beállítani, hogy háttérben is mûködjön, mint mondjuk a Bat, hogy ne foglalja a helyet a tálcán, mert ha nincs bekapcsolva, nem tölt automatikusan. Indítsam el háttérfolyamatként, vagy mit ajánlanál? Vagy a gkrellm-t használja a távoli postafiók letöltéséhez?

                    Hozzászólás: Régi laptop, új kihívás #2007877
                    killall
                    Felhasználó

                      :blush: A gyári valóban nem az, de – szerinted – meddig tart 1 boot-image-el legyártani 1et…???  😉
                      [align=right][snapback]125932[/snapback][/align]

                      legyartani??? nade keremszepen, mi a legalis szoftverekert harcolunk, nem? 😀

                      Hozzászólás: creative sound blaster live + debian #2009654
                      killall
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 591-600 / 3,638