Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ilyenkor eleg az xet ujrainditani (ctrl-alt-backspace).
bar a jobb ablakkezelok alapbol frissitenek 🙂//OFF cserélgeti, mint killall az avatarját 🙂
[align=right][snapback]113579[/snapback][/align]/off
🙂 🙂naja. kene egy univerzalis debian-openvms-commodore jel, akkor nem cserelgetnem 🙂
egyebkent kiabranditobb, hogy a hatterkepeket is igy cserelgetem… sot a window managereket is. most pont icewm-et hasznalok.
a noket nem cserelgetem egyedul 🙂/on
mit kovetett el a baratunk egyebkent?
szerk: jovan, latom mar, mehet a megszoritas neki 🙂
uhu alatt nekem is elofordult, hogy egy nagy kep bongeszes kozben csontrafagyasztotta a gepemet.
a megoldas a regi nvidia driver egy frissebbre cserelese volt. szal vmi hasonlo lehet nalad is.
akkoriban a 4149-es drivert hasznaltam, miatta a fagyott a gep, bar uhu alatt elegsok gaz volt az x-szel . most 6106-ot hasznalok (nalam az uj bugos).amiket ajanlok es tuti mennek rajta:
debian potato (2.2)
redhat 5.2
(esetleg suse v. mandrake 5.x 6.x)ezek mivel igen regi disztrok, ma mar eleg nagy utanajarassal szerezhetok csak be, de imho egy kis keresgeles utan biztosan megfogod oket talalni.
ha nem riadsz vissza a sokfloppy-s, sokatszivos telepitesektol, akkor ajanlanam a debian woody (3.0) 30floppy-s valtozatat 🙂 ez eleg hardcore, en mar nyomtam fel laptopra 🙂
Mondtam már ,hogy ne foglalkozz velük. Egyedül a magyar tanár miatt lehet aggódni a helyesírás miatt , a többi nem számit. 😀
[align=right][snapback]113562[/snapback][/align]a magyartanar a helytelen vesszohasznalatot sem dijazza 🙂
bar lehet, hogy balkezes vagy 😉sztem nemkene alexat lenezni, meg kioktatni. 14 eves, lany es linuxos. azert ez eleg nagy szo (sztem legalabbis). a 14 eves linuxos sracokon mar nem lepodom meg (par eve ez meg nem volt igy), de az ilyen koru es erdeklodesu lanyok elegge feher hollok. inkabb tanitsuk es szerettessuk meg vele a linuxot. ezt persze ilyen hangulatban nem lehet. enis anno rengeteget tanultam itt, jolenne, ha tudnak azt a szintet hozni ma is, mint ami regen volt. a helyesirasi lo*****t meg tenyleg hagyjatok mar. van nehany dolog, ami alap, azt megkell tanulni es kesz. ha nemtudja, majd megtanulja. aranyos ertelmes csaj, inkabb tamogassatok…
hasznalj normalis rendszert, es akkor majd tobben fognak valaszolni 😛
? mi a bajod? ez rendesen lefutott.
nyomj egy make install-t, aztan kesz.
hmmmm….a /vmlinuz mire mutat?
a /bootban mik vannak?
(ls /boot)
fellow.linuxforum.hu -t ajanlom. (a vfs unabla to mount blabla azt jelenti, hogy a root particio filesystem-e nincs direktben a kernelben, ergo csak modulban, vagy ugy sem. milyen filerendszeren van a debian?)
stb… rtfm -
SzerzőBejegyzés