killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ReactOS 0.2.5 #1996632
    killall
    Felhasználó

      ezt ugyhivjak, hogy open windows. 8mb az iso. neztem vmware-en par honapja, mukodott. szinte semmit sem tud, de szep. kb ennyi 🙂

      Hozzászólás: nemtom mi a baj #1996418
      killall
      Felhasználó

        Köszi a segítségeket! Asszem beszerzem akkor az 1.1.1 verziót. Végülis annyit sikerült elérnem, hogy nem hal meg a rendszer, csak hang nincs…
        Nameg a soros porti ISDN modememmel se tud mit kezdeni, hiába állítom be a dolgokat, nem mûkszik.
        Viszont legnagyobb megdöbbenésemre filmeket is lejátsza fagyás nélkül,ugyanis 64MRAM és 4 Megás videokártya mellett a windows azonnal csontrafagy ha filmet elindítok, csak a reset gomb segít olyankor. Viszont hang nélkül a filmnézés se igazi. Mindenesetre kipróbálom az új verziót, mer kezd megtetszeni a dolog!!!
        [align=right][snapback]110660[/snapback][/align]

        a sorosporti isdn modemre (gondolom intracom netmod) megoldas:

        -inditsd el a kppp-t
        -konfigold be a modemet (ha com1-en van, akkor /dev/ttyS0, ha com2, akkor /dev/ttyS1)
        -torold ki a modem hangjara vonatkozo bejegyzeseket (ATM0L0, stb)
        -mentsd el

        a rendszerhibara is reagalnek:

        az uhu telepiteset valoban eleg nehez elcseszni, mivel asszem max 5 db klikk az egesz.
        a kde mar egy magaban is bugos (hibaval teli) kornyezet, szoval ne magat a linuxot szidd, ha vmi kifagy. igen, a kde sajnos szokott fagyni, mivel ez a linuxos cuccok leg „windowskozelibb” resze.
        a linuxot nem arra terveztek, hogy folyton ujrainditgassak. ez egy olyan rendszer, ami akar hetekig is (sot a hatar a csillagos eg, vagy az aramszunet) megy minden fennakadas es gyorsasagvesztes nelkul. azert ha ujrainditgatsz elobb lepj ki minden programbol (tudod, ez ilyen felhasznaloi intelligencia).
        sajnos az uhu 1.1.1-gyel tobb hibad lesz (marmint a kde resszel), mivel azt eleve hibasan adtak ki.
        amit en javaslok az az, hogy terj at egy egyszerubb ablakkezelore.
        pl ajanlom az icewm-et, ami elegge windows-szeru, megis megbizhato, gyors es kicsi.

        na, remelem nemhiaba kormoltem ennyit.

        Hozzászólás: Egyéb moderátori tevékenységek #1973460
        killall
        Felhasználó

          Ilyen bejelentést még nem láttam, de gondoltam, illik jelezni:

          Kiosztottam Chaser kollégának egy osztályfõnöki intõt.
          Meg is magyarázom: egy topikon belül ugyanazt a kérdést ismételten, többször feltette, miközben a válaszokat nem reagálta le.

          Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972628
          killall
          Felhasználó

            az elharapodzott es tuldramatizalt „linux jovoje” topicot bezartam. keretik nem felulbiralni a dontesemet. thx

            Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992726
            killall
            Felhasználó

              ok, lezarom.

              zarszo gyanant:

              a linuxot nemkell ajanlgatni, nemkell eroszakolni, senkit sem kell fele terelni.
              mivel: ha _akarja_, akkor ugyis _magatol_ fog raterni.
              mindenki, aki vmennyire is konyit a szamtech-hez es egy picit is nyitott az uj es szabad dolgok utan az ugyis kifogja probalni.
              a linux jovojerol: sajnos nehany disztro befog torni a mainstream piacra, aminek nehanyan orulnek, nehanyan nem. altaluk valamelyest felfog higulni a linux felhasznalok kozossege. viszont par disztro megfog maradni olyannak, amilyennek szeretjuk, es ez a fontos.

              pls senki se nyissa meg a temat es ne szurkaljon be postokat, miutan lezartam. koszi.
              akiknek feltetlenul irasmaniajuk van, azok meg menjenek segiteni a kezdoknek. thx megint.

              Hozzászólás: openoffice slack alá csomagból? #1996223
              killall
              Felhasználó

                sajnos slack ala igen szegenyes a csomagvalasztek… pl. probaljatok meg felrakni egy evolution-t. keptelenseg 🙁

                kl223:

                mindig csak hivatalos helyrol szarmazo forrast rakj fel, mert kulonben ugyjarsz, mint en fel eve (bar nembantam meg ;)). egyebkent teis letettel a gentoorol, mint xcut? 🙂

                Hozzászólás: Forrás Linux disztribek #1994220
                killall
                Felhasználó

                  Sziasztok!

                  Nos, a Gentoo telepítésnél ott tartok, hogy az emerge -k kde megvolt. Aki netán rászánná magát, annak tájékoztató adatként közlöm, hogy kb. este hatkor álltam neki, éjfélkor még javában dolgozott, reggelre lett készen. Mindezt úgy, hogy a MIRRORSELECTben megadtam az elõbbi hozzászólásokban már említett gyorsabb bme-s tükröt. Egy Pentium-M 1700-as 512MB laptopon történt mindez.
                  Persze, ahogy újabb problémák oldódnak meg, úgy keletkeznek még újabbak:
                  1. Ha beírom, hogy starttkde, akkor mindenféle hib kiírása uán nem csinál semmit. Ha viszont beírom, hogy startx, és utána az egyik konzolablakba startkde, akkor elindul. Kérdésem, hogyan lehetne ezt normálisan megcsinálni (lehet, hogy tök alap linux probléma, én akkor sem tudom)
                  2. Miután a fentiek szerint elindul a KDE, induláskor valamilyen soundserver hibát ír ki, és nincs hang sem. Kérdés milyen kde, xorg, vagy más buherálással tudnék hangot kicsikarni?

                  Köszi, sziasztok:
                  P][G
                  [align=right][snapback]110507[/snapback][/align]

                  startx kde

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948335
                  killall
                  Felhasználó

                    en kivettem minden felesleges dolgot, amit nem hasznalok (szerver cuccok, meg ilyesmi). aztan startx inditja az enlightenmentet. kdm meg kde gondolom joval noveli a bejelentkezesi idot…

                    Hozzászólás: Internet Explorer + ActiveX #1996544
                    killall
                    Felhasználó

                      a bme a citrixclient-tel megy (mar probaltam, muxik).
                      a topicnyitonak: IE-t tudsz futtatni keservesen wine alatt, ill. nemannyira keservesen cxoffice alatt, es felhotlenul vmware alatt.

                      Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992722
                      killall
                      Felhasználó

                        sudo killall offopic*

                        nem fog elfajulni… 🙂
                        [align=right][snapback]110574[/snapback][/align]

                        nemkell sudo, mert killall a rootok rootja 😉

                      10 bejegyzés megtekintése - 801-810 / 3,638