Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
miert a dev agbol szedted? igy ertheto a szivas…
egyszeruen apt-get install vmware, azt kesz. es milyen csomagokat szedtel? vmware-hez ugytudom, hogy eleg a vmware csomag is magaban 😉szívinfarktus rulez:
[align=right][snapback]106674[/snapback][/align]muxik is?
(amugy a leveledre itt valaszolnek: sajna nem erek ra a szervezesre, de sztem az osszejovetelre sem… most jon 2 uv, aztan a tobbi vizsga, szal suxx minden…)
ok, kis megjegyzes a topichoz, ami egy hatalmas IMHO (ezert pls ne is tamadjatok):
a linux mindigis a _hozzaertok_ rendszere volt, es az is marad. vagyis merem remelni, hogy x ev mulva mariskaneni nem linuxon fog passzianszozni… ha ez a muvelet bekovetkezne, az azt vonna maga utan, hogy a linux „elfelhasznalobaratosodott”, ergo konnyen kezelhetove valt, ergo total felhigult a felhasznalok bazisa. ez egyenesen a linux halalahoz vezetne.
nekunk nem erdekunk, hogy a linux elterjedjen. aki akar, az ugyis _fogja_ hasznalni. nemkell minden szerencsetlenre linuxot eroltetni. viszont aki akar tanulni, annak segiteni kell.
a linuxnak eppen abban all az erossege, hogy stabil, flexibilis, konnyen alakithato. de csak annak felhasznalobarat, aki valamicsket konyit a szamitastechnikahoz. ennek mindig igykell maradnia.
nekunk marhara nem banto dolog, ha vki wint hasznal. nyugodtan hasznalja, o dolga. mi tudjuk, hogy szegeny mennyit fog szivni. es majd talan egyszer o is rajon.
kis pelda: baratnomeknel csak windows van, tobb szamitogepuk van, tobb helyen. folyton panaszkodik, hogy ez meg az romlott el, meg hogy a virusirto ennyi meg annyi virust talalt. en ezerszer elmondtam neki, hogy atkene terni linuxra (raadasul egyik gepen van is uhu), de mivel a szulei a windowshoz szoktak es nem szeretik a valtozast, ezert inkabb „szakembert” hivnak, ha mar total gallyra mentek a gepek. tehat vegulis nekik jo igy, o dolguk. nekik sokkal konnyebb lenne az eletuk, ha linuxot hasznalnanak, de felnek a valtozastol az ismeretlentol, ezert inkabb szivnak a winnel.
ezzel terek vissza ahhoz a gondolathoz, hogy linuxot csak az fog hasznalni, aki _akar_, ill rakenyszerul. a tobbieknek jo a havi telepitgetes, a tonkrement hardverek, az elveszett adatok.
ez az elet rendje, es mindigis ez lesz.
ezert marad meg a linux a hozzaertok rendszerenek.OFF:
NetBSD-t már régóta le akarom tölteni, de sehol sem találom. Aki tud vmi lelõheleyt, akkor az írja meg nekem… Köszike
[align=right][snapback]106041[/snapback][/align]minek?
elobb inkabb linux alapok, http://linux.lap.hu , http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?act=boardrules , http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?act=Search&f=19ezeket tanulmanyozd. elegge megszenvednel a NetBSD-vel ezek hianyaban…
fordits 2.6 kernelt pure alsa tamogatassal. de inkabb valts at winbe, mert a kernelforgatas nem szentestere valo :xmas:
qnx==quick unix
nekem megvan a qnx rtp 6.1 (rtp==real time platform). ez kb 2 es fel evvel ezelotti release. sosem raktam fel, vki akkor ajanlotta.
fellow tobbet tudna mondani a qnxrol.mldonkey ++
Az UHUban is? Akkor gratulálok a hozzáállásodhoz és zárd nyugodtan a témát. Ennyit a Linuxos közösség megértõ magatartásáról az egyszerû felhasználóval szemben.
[align=right][snapback]106157[/snapback][/align]az uhuban is suxx. amig uhu juzer voltam, addig az elso dolgom volt kiirtani belole.
de ok, nem zarom be, egyszer van karacsony egy evben :xmas:na sracok… belehet fejezni. supermount suxx, maradjunk ennel. ha tovabb folytatodik a flame, akkor zarok.
-
SzerzőBejegyzés