Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha stabilitás, akkor Linux. Ha sebesség, akkor Windows. (általában! de ezt könnyen megcáfolhatja egy vírustámadás, nem megfelelö driverek, kémprogramok, és egyszerüen a Windows saját szemete, pl. a folyamatosan hízó registry.)
Ha stabilitás + sebesség, akkor Gentoo / Slackware / UHU.
Nálam ezek szárnyalnak, az UHU gondolom a tapasztaltabbaknak
talán szemet szúr, nálam mégis egyszerüen mint a fény.
Mandrake / SuSE tényleg lassú. Debian-rol nem is beszélve –
igaz, alap kernellel. A Fedora boot-kor nagyon lassú, de ha már felállt,
akkor közeliti az UHU-t.
A slackware pedig egyszerüen tökéletes. Egyébként jol mondták. A mozillát kezdd elfelejteni.
Thunderbird, FireFox, nagyon rulz. A KDE is, szerintem annyira azért nem lassú. Nem lehet
rögtön azt mondani, hogy „Lassu a Linuxom..” „Ne használj KDE-t!” Nagy általánosságban igaz,
hogy lassabb egy Blackbox-nál, de valljuk be, hogy sokkal szebb.
Tudom, hogy ez nem kapcsolódik szorosan az eredeti témához, de ha már
panaszkodsz a sebességre, akkor fontold meg a SuSE cseréjét, pl. Slackware-ra.
[align=right][snapback]103527[/snapback][/align]hat igen, ez sem kapcsolodik a temahoz. ez a te _maganvelemenyed_. en mondjuk inkabb a hozzanemertesedhez fuznem, hogy a debian lassu nalad, nem a geped felepitesehez. de termeszetesen azt is figyelni kell.
maskor majd tedd hozza, hogy milyen vason probaltad es hogy ez a te maganvelemenyed. ezek nelkul szart sem er a mondanivalod. raadasul olyan stilusban teszed, mintha te lennel a kiraly, mindenki mas meg hulye lenne. ezeket fontold meg, mert hamar vissza fog csattanni. mar multkor is majdnem adtam neked egy figyelmeztetest, amikor a debian kihalasarol szonokoltal.
inkabb azt tanacsolom neked, hogy ahelyett, hogy hetente valtogatod a disztrokat, inkabb ragadj le egynel es tanuld meg a linux _alapjait_.
fogadd meg a tanacsomat. mivel mar van netikettunk, ezert erdemes ahhoz tartani magunkat, mert ha nem, akkor eljar a moderator bacsi keze 😉ugyanmar…
topicinditonak: nezz be a /bin, /sbin, /usr/bin konyvtarakba, ott vannak a parancsok.
aztan man parancsnev
mit kell ezen tobbet ragozni?„(nem vettem magamra ^^
amúgy nem csak nightwisht hallgatok, szoktam sonata arctica-t, iron maiden-t, stratovarius-t, rammstein-t, luca turilli-t, meg néha manowar-t is hallgatni ^^)”helyeshelyes 😉
pedig ott olyan jókat lehet szórakozni a biztonsági õrökkel ^^
kiskocsma? felõlem ok, csak legyen könnyen megközelíthetõ a nyugatiból, mert valszeg oda fogok beérni a vonattal;
[align=right][snapback]103491[/snapback][/align]hat nemtudom, en meg sosem szorakoztam biztonsagi orokkel 😉 annyit tudok, hogy amint beerek a westendbe, 5 perc mulva megfajdul a fejem, es menekulok ki onnan 🙂
nyugati kornyeken van sok pubfeleseg egyebkent.
(remelem nemvetted magadra a divatembert, nem neked szantam. mar a nightwish, meg a dark izek miatt sem [bar a dark mostanaban elegge divat, meg a nightwish is ;)]. joparan vagyunk itt a forumon rockerek, vagy legalabbis sokan hallgatnak rockzenet (fellow, gergo, deus, joco, Te is, jomagam, most hirtelen ennyi jut eszembe) szoval ezert gondolom, hogy egy westend nemnagyon tenne jot egy ilyen tarsasagnak. nekem legalabbis tuti nem, bar felolem megszavazhatjatok a westendet, mert 90%, hogy nemerek ra.)akkor legyen a westend-ben, mert ott jó fórumtalálkozót tartani ^^
és poén, mert van játékterem, ahol van táncgép, amivel lehet szenvedni jól.
meg kerekasztal is van ^^
[align=right][snapback]103484[/snapback][/align]westend pff..
hat az eleg tre hely, ilyen divatembereknek valo, es nem nekem (meg imho fellow sem az ;)). ha mar talalkozo, akkor mindenkepp kiskocsma, bar nemvaloszinu, sot, szinte kizart, hogy en januarban raerjek… (vizsgaidoszak febr. 5-ig tart..)A limitet feljebb fogom rakni…..
a topicra meg valami olyat gondoltam hogy a fõoldalról ne tolja ki a többi ha nem szól ehhez senki….
[align=right][snapback]103468[/snapback][/align]oks, az jo megoldas, majd szolj, ha kesz.
a fooldalas dolgot meg sajna tenyleg csak az adminok valosithatjak meg..egyebkent nagyon szepek a nyeremenyek. ertekesek es kecsegtetoek 😉
VectoR:
annyibol sikerult megoldani, hogy egy szarabb minosegu 180k-s jpg-t raktam fel az 500k-s png helyett…
amugymeg kiemeltem a topicot.. nem erre gondoltal? 🙂
„csak nézd meg azt a hozzászólást aki rögtön azt kérdezi kit fognak fixen honorálni, ilyen és hasonló kérdések tömege merül, különösen ha valaki pénzt szagol”
az en voltam. de hol is szagolok penzt? pusztan kivancsisag nem vezerelhet?
„Diszk kvóta túllépve
A beállított diszkkvóta 1024K, a képeid által jelenleg elfoglalt tárhely 0K, ennek a fájlnak a feltöltésével túllépnéd a kvótáját.”
pedig csak 500k koruli kepet akartam feltenni….
-
SzerzőBejegyzés