Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
mit ne mondjak, nem a legújabb….. egyébként biztos vagy benne, hogy nem fogok tudni feltenni egy bonyolultabbat? Mert nem akarom úgy kezdeni, mint a linuxot (SuSEvel kezdtem) azaz inkább bénázzak egy hónapot a telepítéssel, sztem….
Jó, persze fingom nincs, hogy megy ez, de jó lenne vmi normális „disztró”…. és ha lehet, vmi újabb…. vaaaaaagy: ezeket netrõl frissítik folyamatosan? Na jó, ezügyben rtfm, de a többiben várom a választ!
kl223
[align=right][snapback]102489[/snapback][/align]bsdkben nincs kulonbseg… nincs gagyibb, meg jobb. mindegyik masra jo. mivel gondolom otthoni desktop v. servercelokra szeretned hasznalni, es meg nemlattal bsd-t, ezert ajanlottam a freebsd-t.
fellow:
„jo, de particional kene (tele a 4ide), azt meg utalom (rossz win/dos tapasztalatok, akkor oszules helyett besotetult a hajam ;-);”
jah, ebben egyetertunk;) (akkor mondjuk apromogyorohurol vmi leharcolt p1-est vegyel 5kert :))
„2 eve ugy dontottem, hogy ha belegebedek, akkor is _teljesen_ kitanulom a debiant; jelentem, meg legalabb 1 ev hatravan (dev dolgok);”
ezt nagyon tiszteletre melto 🙂 nemhiaba egyenlo a fellow a minoseggel;)
„azt’ 2d6, hogy milyen rendszer jon;
eddig openbsd volt szimpi, de ha lesznek vms-tarsak…”en a *bsd, solaris, beos, *vms barmelyikenek kollektiv kitanulasaban bennelennek. mar magamtol elkezdtem, majd szolj egy ev mulva, hogy melyikhez kapcsolodnal 😉
„csak elnezgettem az avatarokat: al bundy, final fantasy, beavis & butt-head 😉
mar beterveztem egy manowarost, de ha lustasag fajna…”jah, ide jo arcok irnak 😉
megkonnyitettem a dolgodat:
thx killall, majd holnap megnézem, ma már fáradt vagyok;
[align=right][snapback]102396[/snapback][/align]oks. azt meg hozzakell tennem, hogy a vms szabadon nem terjesztheto. kizarolag a decuson keresztul lehet. (epp ezert nemtudom atirni neked pl.)
egyebkent fogalmam sincs, hogy hogyan kell ott regisztralni, egyszer futottam at. asszem vmi 500 ft-os evi tagsagi dij van, vagy mi. nekem mak, hogy pont a tanarom az egyik nagy vms buherator (aki mellesleg a decus titkara), igy tole megtudtam szerezni 😉én is beszállok a bsd-sdibe ^^
freebsd… rc2 vagy release?
és a 4 iso (bootonly; disc1; disc2; miniinst) közül melyik kell?
[align=right][snapback]102397[/snapback][/align]en a 4.5release-t hasznalom, 2002 januari asszem. az meg 4 teljeserteku iso volt.
neked disc1, disc2 kell.Hi!
Elhatároztam, hogy erõsen elkezdek foglalkozni a BSD-vel, valszeg a téli szünetben 🙂
De rögtön belefutottam az elsõ gondokba… ( azért a http://www.google.co.hu/bsd -t megtaláltam 😀 )Szal: melyiket lenne érdemes választani?? A lényeg: nekem nem baj, ha sokat kell tökölni vele, akár jöhet egy bonyolultabb verzió is… fontos lenne a rugalmasság…. késõbbi céljaim közé tartozik vmiféle bsd-s livecd megvalósítása….
A másik kérdésem: milyen doksik vannak a témához? Mármint a magyar doksikra gondoltam, de az angol is jöhet, ha nincs más… kösz…
kl223
[align=right][snapback]102385[/snapback][/align]en mind3 bsd-t (open, free, net) hasznalom vmware alatt. (bsd fanok: ofkorz van meg dragonfly meg stb is, de azokis ezekbol fejlodtek, szal ez a 3 a jelentos ;)) ha minden igaz, akkor lesz helyem itthon meg 2 gepnek, es akkor elesben is fogom oket nyuzni.
neked a FreeBSD-t ajanlom. legegyszerubb, legtamogatottabb, legjuzerbaratabb.
amugy a FreeBSDbol es a NetBSDbol is letezik live valtozat (FreeSBIE es NetBSD Live 1.6).
ha jotakarsz, akkor eloszor (mondjuk kovetve a peldamat) vmware-en ugrasz neki.Ha sikerül benne elmélyedned (kb. 20 ember van az országban) akkor jöhetsz ide dolgozni (Szerencsejáték RT) én kb. 2 éve nyúzom és csak felhasználói szinten ismerem 🙂 Szintaktikailag olyan mint a dos és nagyon jó a helpje sokkal jobb mint a linuxnak sajnos 🙁 (ha kell van egy komplett helpem cd-n a 7.3-hoz). Ja és iszonyat drága mind a soft mind a vas. A HP most portolja IA64-re mivel az alpha-k fejlesztését 1 éve leállították, pedig atomkirály architektúrája van, de nem véletlen rakják a mostani procikba, csak ezt a digital 3-4 éve használta 🙂
[align=right][snapback]102207[/snapback][/align][ma vms eloadason kaptam meg az openvms-t egeresztol (maulis adam), napokon belul elkezdem a telepiteset simh-ra (linuxos vax-emu)]
hat szintaktikailag sztem elegge elter a dostol 🙂 (mivel ugye a dosparancsokat, meg ilyesmit mind a unixbol loptak. a konyvtarszerkezetet _meg_ nemismerem, de a konyvtarcimzes, meg konyvtar- es filemuveletek is elegge elternek 😉 ugye CREATE /DIRECTORY [.KONYVTAR] pl. az mkdirrel szemben, ami dosban es unixban is ugyanaz.)
bar Te jobban ismered, mint en, mivel en eddig kb fel orat toltottem vms-es kornyezetben (ez hamarosan megfog noni ;))
iszonyat tetszik vmsben, hogy nem kis- es nagybetu erzekeny, es majdnem minden parancsot lelehet roviditeni (pl. cre/dir [.konyvtar]).
a help meg ugye tenyleg csodalatos. (sajnos kenterbeveri a linuxos man-t…).
az allas ha meglesz par ev mulva, akkor szolj 😉fellow:
„en egy beosrol almodom par eve, de vmwarerel nem megy; majd egyszer bochs;”
tenyleg nemmegy vmware-rel. nekem volt elesben 2 eve (asszem mailben irtam mar). imho szanj ra nehany gigat, ha teheted es nyomd fel elesben. jo rendszer, de iszonyat alultamogatott. (bar allitolag most a zetarol odakat zengnek… en nemismerem…)
razoli:
irtal privatban, ide valaszolok: ha egeresz tanit, akkor menj oda hozza szunetben, es mondd, hogy kersz egy hobbylist-es openvms cd-t. en ma kaptam, *****a minihowto-t is adott hozza. (egyebkent kerdeztem tole, hogy mit varjak a telepitestol, mire valaszolt: bele fogsz gebedni 😉 hat majd meglassuk…). ja azert nemart lelevelezni vele elobb.
xcut:
ha szeretnel openvms cd-t, azt csak a magyar (vagy mas kulfoldi) decus-on keresztul tudsz szerezni. toluk kell igenyelni hobbylistes licence-t (mivel ugye az openvms is csak rajtuk keresztul free.)
licence:
http://www.montagar.com/hobbylist/
http://decus.bme.hu/doksik:
http://openvms.compaq.com:8000/
http://csirke.elte.hu/~maulis/vmsspeci/emulatorok (csak vax):
http://www.charon-vax.com/
http://simh.trailing-edge.com/ (ez ingyenes linuxos)Na ja. Volt itt anno egy topic, PAZO szobája néven…
enis szedem, sosem art, ha van itthon egy ilyen cucc 😉
thx Toma_off
xcut: vazzeg raszoktal a ; -zesre fellow utan szabadon? na nemaa :blink:
jo erted, itt arrol volt szo, hogy ki b.s.za el az orszagunkat… en meg csak folytattam a gondolatmenetet.
egyebkent az erdelyi magyarok sorsa nem politikai kerdes, hanem erkolcsi. -
SzerzőBejegyzés
