killall

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 3,638
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: BSD #1989231
    killall
    Felhasználó

      mit ne mondjak, nem a legújabb….. egyébként biztos vagy benne, hogy nem fogok tudni feltenni egy bonyolultabbat? Mert nem akarom úgy kezdeni, mint a linuxot (SuSEvel kezdtem) azaz inkább bénázzak egy hónapot a telepítéssel, sztem….

      Jó, persze fingom nincs, hogy megy ez, de jó lenne vmi normális „disztró”…. és ha lehet, vmi újabb…. vaaaaaagy: ezeket netrõl frissítik folyamatosan? Na jó, ezügyben rtfm, de a többiben várom a választ!

      kl223
      [align=right][snapback]102489[/snapback][/align]

      bsdkben nincs kulonbseg… nincs gagyibb, meg jobb. mindegyik masra jo. mivel gondolom otthoni desktop v. servercelokra szeretned hasznalni, es meg nemlattal bsd-t, ezert ajanlottam a freebsd-t.

      Hozzászólás: OpenVMS [VAX/ALPHA] #1988774
      killall
      Felhasználó

        fellow:

        „jo, de particional kene (tele a 4ide), azt meg utalom (rossz win/dos tapasztalatok, akkor oszules helyett besotetult a hajam ;-);”

        jah, ebben egyetertunk;) (akkor mondjuk apromogyorohurol vmi leharcolt p1-est vegyel 5kert :))

        „2 eve ugy dontottem, hogy ha belegebedek, akkor is _teljesen_ kitanulom a debiant; jelentem, meg legalabb 1 ev hatravan (dev dolgok);”

        ezt nagyon tiszteletre melto 🙂 nemhiaba egyenlo a fellow a minoseggel;)

        „azt’ 2d6, hogy milyen rendszer jon;
        eddig openbsd volt szimpi, de ha lesznek vms-tarsak…”

        en a *bsd, solaris, beos, *vms barmelyikenek kollektiv kitanulasaban bennelennek. mar magamtol elkezdtem, majd szolj egy ev mulva, hogy melyikhez kapcsolodnal 😉

        „csak elnezgettem az avatarokat: al bundy, final fantasy, beavis & butt-head 😉
        mar beterveztem egy manowarost, de ha lustasag fajna…”

        jah, ide jo arcok irnak 😉
        megkonnyitettem a dolgodat: tdob_single.gif

        Hozzászólás: OpenVMS [VAX/ALPHA] #1988771
        killall
        Felhasználó

          thx killall, majd holnap megnézem, ma már fáradt vagyok;
          [align=right][snapback]102396[/snapback][/align]

          oks. azt meg hozzakell tennem, hogy a vms szabadon nem terjesztheto. kizarolag a decuson keresztul lehet. (epp ezert nemtudom atirni neked pl.)
          egyebkent fogalmam sincs, hogy hogyan kell ott regisztralni, egyszer futottam at. asszem vmi 500 ft-os evi tagsagi dij van, vagy mi. nekem mak, hogy pont a tanarom az egyik nagy vms buherator (aki mellesleg a decus titkara), igy tole megtudtam szerezni 😉

          Hozzászólás: BSD #1989229
          killall
          Felhasználó

            én is beszállok a bsd-sdibe ^^
            freebsd… rc2 vagy release?
            és a 4 iso (bootonly; disc1; disc2; miniinst) közül melyik kell?
            [align=right][snapback]102397[/snapback][/align]

            en a 4.5release-t hasznalom, 2002 januari asszem. az meg 4 teljeserteku iso volt.
            neked disc1, disc2 kell.

            Hozzászólás: BSD #1989227
            killall
            Felhasználó

              Hi!

              Elhatároztam, hogy erõsen elkezdek foglalkozni a BSD-vel, valszeg a téli szünetben 🙂
              De rögtön belefutottam az elsõ gondokba… ( azért a http://www.google.co.hu/bsd -t megtaláltam 😀 )

              Szal: melyiket lenne érdemes választani?? A lényeg: nekem nem baj, ha sokat kell tökölni vele, akár jöhet egy bonyolultabb verzió is… fontos lenne a rugalmasság…. késõbbi céljaim közé tartozik vmiféle bsd-s livecd megvalósítása….

              A másik kérdésem: milyen doksik vannak a témához? Mármint a magyar doksikra gondoltam, de az angol is jöhet, ha nincs más… kösz…

              kl223
              [align=right][snapback]102385[/snapback][/align]

              en mind3 bsd-t (open, free, net) hasznalom vmware alatt. (bsd fanok: ofkorz van meg dragonfly meg stb is, de azokis ezekbol fejlodtek, szal ez a 3 a jelentos ;)) ha minden igaz, akkor lesz helyem itthon meg 2 gepnek, es akkor elesben is fogom oket nyuzni.
              neked a FreeBSD-t ajanlom. legegyszerubb, legtamogatottabb, legjuzerbaratabb.
              amugy a FreeBSDbol es a NetBSDbol is letezik live valtozat (FreeSBIE es NetBSD Live 1.6).
              ha jotakarsz, akkor eloszor (mondjuk kovetve a peldamat) vmware-en ugrasz neki.

              Hozzászólás: OpenVMS [VAX/ALPHA] #1988769
              killall
              Felhasználó

                Ha sikerül benne elmélyedned (kb. 20 ember van az országban) akkor jöhetsz ide dolgozni (Szerencsejáték RT) én kb. 2 éve nyúzom és csak felhasználói szinten ismerem 🙂 Szintaktikailag olyan mint a dos és nagyon jó a helpje sokkal jobb mint a linuxnak sajnos 🙁 (ha kell van egy komplett helpem cd-n a 7.3-hoz). Ja és iszonyat drága mind a soft mind a vas. A HP most portolja IA64-re mivel az alpha-k fejlesztését 1 éve leállították, pedig atomkirály architektúrája van, de nem véletlen rakják a mostani procikba, csak ezt a digital 3-4 éve használta 🙂
                [align=right][snapback]102207[/snapback][/align]

                [ma vms eloadason kaptam meg az openvms-t egeresztol (maulis adam), napokon belul elkezdem a telepiteset simh-ra (linuxos vax-emu)]
                hat szintaktikailag sztem elegge elter a dostol 🙂 (mivel ugye a dosparancsokat, meg ilyesmit mind a unixbol loptak. a konyvtarszerkezetet _meg_ nemismerem, de a konyvtarcimzes, meg konyvtar- es filemuveletek is elegge elternek 😉 ugye CREATE /DIRECTORY [.KONYVTAR] pl. az mkdirrel szemben, ami dosban es unixban is ugyanaz.)
                bar Te jobban ismered, mint en, mivel en eddig kb fel orat toltottem vms-es kornyezetben (ez hamarosan megfog noni ;))
                iszonyat tetszik vmsben, hogy nem kis- es nagybetu erzekeny, es majdnem minden parancsot lelehet roviditeni (pl. cre/dir [.konyvtar]).
                a help meg ugye tenyleg csodalatos. (sajnos kenterbeveri a linuxos man-t…).
                az allas ha meglesz par ev mulva, akkor szolj 😉

                fellow:

                „en egy beosrol almodom par eve, de vmwarerel nem megy; majd egyszer bochs;”

                tenyleg nemmegy vmware-rel. nekem volt elesben 2 eve (asszem mailben irtam mar). imho szanj ra nehany gigat, ha teheted es nyomd fel elesben. jo rendszer, de iszonyat alultamogatott. (bar allitolag most a zetarol odakat zengnek… en nemismerem…)

                razoli:

                irtal privatban, ide valaszolok: ha egeresz tanit, akkor menj oda hozza szunetben, es mondd, hogy kersz egy hobbylist-es openvms cd-t. en ma kaptam, *****a minihowto-t is adott hozza. (egyebkent kerdeztem tole, hogy mit varjak a telepitestol, mire valaszolt: bele fogsz gebedni 😉 hat majd meglassuk…). ja azert nemart lelevelezni vele elobb.

                xcut:

                ha szeretnel openvms cd-t, azt csak a magyar (vagy mas kulfoldi) decus-on keresztul tudsz szerezni. toluk kell igenyelni hobbylistes licence-t (mivel ugye az openvms is csak rajtuk keresztul free.)

                licence:

                http://www.montagar.com/hobbylist/
                http://decus.bme.hu/

                doksik:

                http://openvms.compaq.com:8000/
                http://csirke.elte.hu/~maulis/vmsspeci/

                emulatorok (csak vax):

                http://www.charon-vax.com/
                http://simh.trailing-edge.com/ (ez ingyenes linuxos)

                Hozzászólás: miert nincs fellow mostanaban: a valasz #1986653
                killall
                Felhasználó

                  Na ja. Volt itt anno egy topic, PAZO szobája néven…

                  Hozzászólás: TUX_LIVE_MIX_TOMA_CD #1988825
                  killall
                  Felhasználó

                    enis szedem, sosem art, ha van itthon egy ilyen cucc 😉
                    thx Toma_

                    Hozzászólás: OpenVMS [VAX/ALPHA] #1988763
                    killall
                    Felhasználó

                      off

                      xcut: vazzeg raszoktal a ; -zesre fellow utan szabadon? na nemaa :blink:

                      Hozzászólás: miert nincs fellow mostanaban: a valasz #1986644
                      killall
                      Felhasználó

                        jo erted, itt arrol volt szo, hogy ki b.s.za el az orszagunkat… en meg csak folytattam a gondolatmenetet.
                        egyebkent az erdelyi magyarok sorsa nem politikai kerdes, hanem erkolcsi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 971-980 / 3,638