kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Segítség kérés alkalmazás próbához #2197432
    kisbetu
    Felhasználó

      A fórum azt mondja, hogy pozsarzs is online. Sikerült belépned?

      Vagy hazudik a bitang?

      Hozzászólás: indítás GRUB-bal #2197485
      kisbetu
      Felhasználó

        Itt most nagyon hosszút kéne írnom, és nagyon nincs kedvem hozzá.

        Röviden:

        –1. —  UHU magyar (gyátmány), de (szinte) mindegyik linuksz feltehető magyarul.

        –2. —  A linuksz az (nyelvtanilag) a kernel neve. Ennek ellenére a komplett UHU-t is linuksznak hívjuk.

        –3.– (2) azért kellett, mert régen a kernel számozása tényleg páros-páratlan módszerrel történt. DE

        –3.1– ez csak (CSAK) a kernel volt, és már különben sincs így

        –3.2– a disztrók „számozása” teljesen hasraütéses, de monoton növekvő.

        –4-5-6-…– Ha ragaszkodsz az UHU-hoz (nincs rá okod), akkor is a legutolsót szedd le (a netről) és tedd fel (a gépre).

        Meglátásom szerint kevés uhus van már elérhető közelségben (vagy csak olyan jó a zuhu, hogy senkinek nincs vele problémája).

        Manapság az ubuntu az (egyetlen, felülmúlhatatlan, kihagyhatatlan, világmegváltó, legemberiebb, legfelhasználóbarátabb)  disztró, a csapból is az folyik, tízmillió légy azt használja, és tudjuk, azok tévedhetetlenek.

        Én 10. éve susés vagyok, annak is elég nagy tábora van, de használható a mandriva, a fedora is. (Több most nem jut eszembe, vessetek meg érte, mint Macskajancsi az ágyat).

        ÉS ne feledkezzünk meg a MÁSIK magyar disztróról, amelynek a fejlesztése az orrunk, szemünk előtt folyik: ez a blackPanther OS.

        Ezen a fórumon mindig kapsz segítséget bP OS témában, vector pedig szinte bárkinek a hülye csomagrendelését elkészíti. (Ez most nem karácsonyi ajándékcsomag, hanem telepíthető szoftvercsomag.)

        Szóval ennyi lett volna RÖVIDEN…

        Hozzászólás: indítás GRUB-bal #2197483
        kisbetu
        Felhasználó

          Orbitálisat tévedsz.

          Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197501
          kisbetu
          Felhasználó

            Akkor levonom a konvenciót: az ubuntu nem is annyira olyan, mint a linuksz.
             

            (Azt meg még mindig nem értem, hogy előnézetben még megvan az aláírásom, elküldés után meg elnyeli a net mélységes bugyra.)


            Hozzászólás: Ubuntu friss telepites, ismerkedes a linux-al #2197499
            kisbetu
            Felhasználó

              Az van, kedves kedves, hogy a napokban a linukszfórum látogatói hatalmas traumán kellett átessenek.

              Senkinek nem működik a régi jelszava, sokaknak az új se.

              (Remélem, ebből kitalálod, hogy kevesebben tudnak válaszolni, mint azt szeretnék.)

              Aztán a másik meg az ubuntud. Bocsánatot kérek tőled, de elzarándokoltam az ubuntu.hu holnapra, és akkora arcok jöttek szembe, akkora igehirdetéssel, hogy örökre lemondtam a rendszered kipróbálásáról.

              De mivel az ubuntu nagyon hasonlít az általam is használt linukszhoz, az utolsó(?) kérdésedre tudok válaszolni.

              A /boot/grub könyvtárban a menu.lst file állítja be, hogy melyik rendszereket tudod gombnyomásra indítani. Van benne egy „default” nevű sor, ami azt teszi, hogy melyik menüponton álljon a kurzor. Nulla (0) a legelső sor, 1,2, stb a következők.


              Csak rootként tudod átírni.


              A közönség védelmében azt kell még elmondanom, hogy a zubuntu a legdokumentáltabb disztró. Nem tudsz egy lépést tenni a neten anélkül, hogy valamelyik ubuntus  kiskölök doksijába bele ne futnál.

              Ha meg akarod tanulni a linukszot, akkor kezdd el olvasni a szabilinuxot.

              Hozzászólás: Karácsonyi téma #2197495
              kisbetu
              Felhasználó

                Vírusosat.

                Netről.

                Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196832
                kisbetu
                Felhasználó

                  Nem tudok más programot javasolni, hacsak nincs kedved a kdetv-t megírni.

                  Viszont szerinted az smplayer tud csatornákat keresni. Nekem ilyet nem ajánl, csak szerkeszthetném, ha lenne mit.

                  Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196831
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Amit írtál -C kapcsoló, meg kellett mellé a -o is, hogy elkészüljön a .xawtv file.

                    Xawtv konzolon indítva egy csomó fontkonfig panaszt sorol, de elindul, megy, ahogy megszoktam.

                    Illetve: az átméretezéshez valószínűleg kéne neki az nvidia driver.

                    Olyan van valahol? Vagy van valaki, aki már tett fel "gyárit"?

                    Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196828
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Lusta user kérdése:

                      Találok olyan grafikus toolt, amivel létező partíciókat csatolhatok fel a rendszerbe?

                      Vannak adatpartícióim, amiket nem szoktam installáláskor felajánlani, hanem később, amikor már látom, hogy jó rendszert tettem fel, akkor csatolom csak véglegesen.

                      Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196827
                      kisbetu
                      Felhasználó


                        Az smplayerben találok csatornaszerkesztőt, de nem találok csatornakeresőt.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,241-1,250 / 19,719