Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
A fórum azt mondja, hogy pozsarzs is online. Sikerült belépned?
Vagy hazudik a bitang?
Itt most nagyon hosszút kéne írnom, és nagyon nincs kedvem hozzá.
Röviden:
–1. — UHU magyar (gyátmány), de (szinte) mindegyik linuksz feltehető magyarul.
–2. — A linuksz az (nyelvtanilag) a kernel neve. Ennek ellenére a komplett UHU-t is linuksznak hívjuk.
–3.– (2) azért kellett, mert régen a kernel számozása tényleg páros-páratlan módszerrel történt. DE
–3.1– ez csak (CSAK) a kernel volt, és már különben sincs így
–3.2– a disztrók „számozása” teljesen hasraütéses, de monoton növekvő.
–4-5-6-…– Ha ragaszkodsz az UHU-hoz (nincs rá okod), akkor is a legutolsót szedd le (a netről) és tedd fel (a gépre).
Meglátásom szerint kevés uhus van már elérhető közelségben (vagy csak olyan jó a zuhu, hogy senkinek nincs vele problémája).
Manapság az ubuntu az (egyetlen, felülmúlhatatlan, kihagyhatatlan, világmegváltó, legemberiebb, legfelhasználóbarátabb) disztró, a csapból is az folyik, tízmillió légy azt használja, és tudjuk, azok tévedhetetlenek.
Én 10. éve susés vagyok, annak is elég nagy tábora van, de használható a mandriva, a fedora is. (Több most nem jut eszembe, vessetek meg érte, mint Macskajancsi az ágyat).
ÉS ne feledkezzünk meg a MÁSIK magyar disztróról, amelynek a fejlesztése az orrunk, szemünk előtt folyik: ez a blackPanther OS.
Ezen a fórumon mindig kapsz segítséget bP OS témában, vector pedig szinte bárkinek a hülye csomagrendelését elkészíti. (Ez most nem karácsonyi ajándékcsomag, hanem telepíthető szoftvercsomag.)
Szóval ennyi lett volna RÖVIDEN…
Orbitálisat tévedsz.
Akkor levonom a konvenciót: az ubuntu nem is annyira olyan, mint a linuksz.
(Azt meg még mindig nem értem, hogy előnézetben még megvan az aláírásom, elküldés után meg elnyeli a net mélységes bugyra.)
Az van, kedves kedves, hogy a napokban a linukszfórum látogatói hatalmas traumán kellett átessenek.
Senkinek nem működik a régi jelszava, sokaknak az új se.
(Remélem, ebből kitalálod, hogy kevesebben tudnak válaszolni, mint azt szeretnék.)
Aztán a másik meg az ubuntud. Bocsánatot kérek tőled, de elzarándokoltam az ubuntu.hu holnapra, és akkora arcok jöttek szembe, akkora igehirdetéssel, hogy örökre lemondtam a rendszered kipróbálásáról.
De mivel az ubuntu nagyon hasonlít az általam is használt linukszhoz, az utolsó(?) kérdésedre tudok válaszolni.
A /boot/grub könyvtárban a menu.lst file állítja be, hogy melyik rendszereket tudod gombnyomásra indítani. Van benne egy „default” nevű sor, ami azt teszi, hogy melyik menüponton álljon a kurzor. Nulla (0) a legelső sor, 1,2, stb a következők.
Csak rootként tudod átírni.
A közönség védelmében azt kell még elmondanom, hogy a zubuntu a legdokumentáltabb disztró. Nem tudsz egy lépést tenni a neten anélkül, hogy valamelyik ubuntus kiskölök doksijába bele ne futnál.
Ha meg akarod tanulni a linukszot, akkor kezdd el olvasni a szabilinuxot.
Vírusosat.
Netről.
Nem tudok más programot javasolni, hacsak nincs kedved a kdetv-t megírni.
Viszont szerinted az smplayer tud csatornákat keresni. Nekem ilyet nem ajánl, csak szerkeszthetném, ha lenne mit.
Amit írtál -C kapcsoló, meg kellett mellé a -o is, hogy elkészüljön a .xawtv file.
Xawtv konzolon indítva egy csomó fontkonfig panaszt sorol, de elindul, megy, ahogy megszoktam.
Illetve: az átméretezéshez valószínűleg kéne neki az nvidia driver.
Olyan van valahol? Vagy van valaki, aki már tett fel "gyárit"?
Lusta user kérdése:
Találok olyan grafikus toolt, amivel létező partíciókat csatolhatok fel a rendszerbe?
Vannak adatpartícióim, amiket nem szoktam installáláskor felajánlani, hanem később, amikor már látom, hogy jó rendszert tettem fel, akkor csatolom csak véglegesen.
Az smplayerben találok csatornaszerkesztőt, de nem találok csatornakeresőt. -
SzerzőBejegyzés