kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196826
    kisbetu
    Felhasználó

      Tvtime eddig nekem soha nem jött össze, a 3.5-ös KDE-ig jó volt a kdetv, csak sajnos abbahagyták, a 4-esben már nincs.

      Xawtv/motv fapados, de működik.

      Mplayert felvételre használtam eddig.



      szerk: scantv dolgozik

      szerk2: talált egy szatyornyi csatornát. Tudnám, hová rejtette őket...

      Hozzászólás: indítás GRUB-bal #2197480
      kisbetu
      Felhasználó

        Szépen kérlek, mesélj a gépedről!

        Különösen a vinyó mérete és kapcsolódási fajtája érdekelne.

        (Az látszik, hogy a linukszot a vinyón úgy elrejtetted, hogy szerencsétlen GRUB nem talál oda.)

        És bocs a belevauért, de nem találtál újabb linukszot?

        Vagy újabb baglyot?

        Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196824
        kisbetu
        Felhasználó

          Google tudja.

          Szóval scantv indít, visszabeszél:

          vbi: open failed [/dev/vbi]
          open /dev/vbi: No such file or directory

          (rootként is)



          Ehhez már tényleg kevés vagyok.

          Gondolom, most mindenféle lsmod parancsok jönnek...

          (Elmentem sütni, majd jövök.)

          Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196823
          kisbetu
          Felhasználó

            Beírtam: beallitas tv

            Nem történt semmi.

            Átsuztam rootba, ismét beírtam.

            Kaptam beállítóablakot, aki bttv-nek hívta magát, de felismertem a listában a kártyámat, és bejelöltem. Hagyta. Kiléptem, ismét behívtam benne volt a választásom.

            Telelpítettem az xawtv-t (meg a föggőségeit). Felismeri a /dev/video0 eszközt, elindul.

            Csak azt felejtettem el az évek alatt, hogy mivel kell hozzá csatornalistát generálni.

            Tudja valaki, mivel?

            Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196822
            kisbetu
            Felhasználó

              Gyors vagy!

              rebootolok…

              Hozzászólás: indítás GRUB-bal #2197478
              kisbetu
              Felhasználó

                Szia!

                Sajnos nem voltam ott, amikor telepítetted, ezért nem tudok a gépedről semmit. Lehet, hogy te se, de az gáz lenne.

                A GRUB, úgy tűnik, részben települt, de mégsem működőképes, hiszen akkor szép grafikus képen kéne kiválasztanod az egyetlen rendszered indítását. 

                A „minimal…” üzenet előtt nincs egy hibakód esetleg?

                Járnak erre GRUB-guruk, egy hibakód segíthetne a segítésben.

                Ne add fel, mindenki így kezdte, csak volt, akinek netes segítsége se volt.

                Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196820
                kisbetu
                Felhasználó

                  Hi all!

                  Nézegettem az OS-t, és találtam a rendszerbeállításoknál egy bPOS fület. (Lehet, hogy eddig is ott volt, én csak most fedeztem fel magamnak.)

                  Van ebben minden, mi szem-szájnak ingere. A legtöbbje működik, elindít egy-egy beállítást, majd visszatér ide.

                  DE nem így a TV-beállító! Az szépen megköszöni, hogy használtam, és kilép, visszaadja a rendszerbeállításokat.

                  A félreértsek elkerülésére: VAN Tv-kártya a gépemben, működik is. Rendszerindításkor hallom, hogy betöltődött hozzá a modul. Nem, syslogot nem néztem.

                  A kérdésem az, hogy hogyan lehetne a kártya beállítására rávenni a beállítóprogit, illetve netán kell-e még telepítenem valamit a sikerességhez.

                  Hozzászólás: UHU-Linux Vista mellé #2177315
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    …rendben van, csak mielőtt hatalmas regény írásába fogsz, nézd meg a kérdés dátumát is.

                    Hozzászólás: Az Istennek sem tudok bejelentkezni #2197461
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Azért leírom itt is, nekem hogyan sikerül végül:

                      Valamiféle elfelejtett jelszó űrlapon a név mezőbe azt a mailcímet írtam be, ami a profilomban meg volt adva.

                      Erre érkezett egy levél, benne egy linkkel.

                      A linket átmásoltam a böngészőbe, katt után behozott a fórumba.

                      Egyből ragaszkodott az ideiglenes jelszó lecseréléséhez.

                      És pofátlan volt: régi jó jelszavamat kiröhögte, „biztonságosabbat” követelt.

                      Most kénytelen voltam egy új jelszót memorizálni.

                      Hozzászólás: Az Istennek sem tudok bejelentkezni #2197460
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Köszi.

                        Beleklikkoltam a négyzetbe, várom a hatást…


                        szerk: semmi hatás.

                        Előnézetben látom az aláírást, a saját adatoknál ott a default, aztán itt meg nincs itt.

                        Áhá! Most, a szerk. előnézetében már nem is látom….


                      10 bejegyzés megtekintése - 1,251-1,260 / 19,719