Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tvtime eddig nekem soha nem jött össze, a 3.5-ös KDE-ig jó volt a kdetv, csak sajnos abbahagyták, a 4-esben már nincs.
Xawtv/motv fapados, de működik.
Mplayert felvételre használtam eddig.
szerk: scantv dolgozik
szerk2: talált egy szatyornyi csatornát. Tudnám, hová rejtette őket...
Szépen kérlek, mesélj a gépedről!
Különösen a vinyó mérete és kapcsolódási fajtája érdekelne.
(Az látszik, hogy a linukszot a vinyón úgy elrejtetted, hogy szerencsétlen GRUB nem talál oda.)
És bocs a belevauért, de nem találtál újabb linukszot?
Vagy újabb baglyot?
Google tudja.
Szóval scantv indít, visszabeszél:
vbi: open failed [/dev/vbi]
open /dev/vbi: No such file or directory(rootként is)
Ehhez már tényleg kevés vagyok.
Gondolom, most mindenféle lsmod parancsok jönnek...
(Elmentem sütni, majd jövök.)
Beírtam: beallitas tv
Nem történt semmi.
Átsuztam rootba, ismét beírtam.
Kaptam beállítóablakot, aki bttv-nek hívta magát, de felismertem a listában a kártyámat, és bejelöltem. Hagyta. Kiléptem, ismét behívtam benne volt a választásom.
Telelpítettem az xawtv-t (meg a föggőségeit). Felismeri a /dev/video0 eszközt, elindul.
Csak azt felejtettem el az évek alatt, hogy mivel kell hozzá csatornalistát generálni.
Tudja valaki, mivel?
Gyors vagy!
rebootolok…
Szia!
Sajnos nem voltam ott, amikor telepítetted, ezért nem tudok a gépedről semmit. Lehet, hogy te se, de az gáz lenne.
A GRUB, úgy tűnik, részben települt, de mégsem működőképes, hiszen akkor szép grafikus képen kéne kiválasztanod az egyetlen rendszered indítását.
A „minimal…” üzenet előtt nincs egy hibakód esetleg?
Járnak erre GRUB-guruk, egy hibakód segíthetne a segítésben.
Ne add fel, mindenki így kezdte, csak volt, akinek netes segítsége se volt.
Hi all!
Nézegettem az OS-t, és találtam a rendszerbeállításoknál egy bPOS fület. (Lehet, hogy eddig is ott volt, én csak most fedeztem fel magamnak.)
Van ebben minden, mi szem-szájnak ingere. A legtöbbje működik, elindít egy-egy beállítást, majd visszatér ide.
DE nem így a TV-beállító! Az szépen megköszöni, hogy használtam, és kilép, visszaadja a rendszerbeállításokat.
A félreértsek elkerülésére: VAN Tv-kártya a gépemben, működik is. Rendszerindításkor hallom, hogy betöltődött hozzá a modul. Nem, syslogot nem néztem.
A kérdésem az, hogy hogyan lehetne a kártya beállítására rávenni a beállítóprogit, illetve netán kell-e még telepítenem valamit a sikerességhez.
…rendben van, csak mielőtt hatalmas regény írásába fogsz, nézd meg a kérdés dátumát is.
Azért leírom itt is, nekem hogyan sikerül végül:
Valamiféle elfelejtett jelszó űrlapon a név mezőbe azt a mailcímet írtam be, ami a profilomban meg volt adva.
Erre érkezett egy levél, benne egy linkkel.
A linket átmásoltam a böngészőbe, katt után behozott a fórumba.
Egyből ragaszkodott az ideiglenes jelszó lecseréléséhez.
És pofátlan volt: régi jó jelszavamat kiröhögte, „biztonságosabbat” követelt.
Most kénytelen voltam egy új jelszót memorizálni.
Köszi.
Beleklikkoltam a négyzetbe, várom a hatást…
szerk: semmi hatás.
Előnézetben látom az aláírást, a saját adatoknál ott a default, aztán itt meg nincs itt.
Áhá! Most, a szerk. előnézetében már nem is látom….
-
SzerzőBejegyzés