Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
magyar – szlovák?
Jó, ha döntetlenre kijössz.
Ha ubuntum úgy lenne, ahogy nincs, akkor megkeresném a doksijában (tudtad, hogy az ubuntu a legdokumentáltabb linugz?), hogy melyik a többfelhasználós, karakteres módja. A SUSÉ-ban ez a 3-as.
Ha tehát a GRUB indítósor végére odabiggyesztek egy 3-ast, nekem a linugz nem indít X-et, konzolt kapok.
Akkor pedig mehet a root belépés (ubuntun hogy is kell? Ki tudja…), és az x konfigurálása.
Nálam ez a sax2.Ilyen egyszerű. Linugzon.
v3cŧ0r wrote:Majd válaszolt is, hogy javítja de ő nem magyar. Válaszul megköszöntem és mivel képben vagyok a családkutatás területén, hát belinkeltem neki a feltételezhető családfáját, ami bizony magyar…"Ladislav Bodnar egyébként szlovákiai születésű (kassai) és ha jól tudom, szlováknak vallja magát (bár a neve tényleg magyar hangzású)"
Nos, a két nemzet között történt az elmúlt évtizedekbem annyi attrocitás, hogy akár jogosan (egyéni, családi történelme alapján jogosan) tagadhatja magyar őseit. A nevét még nem tagadhatja le, de születése okán ő bizony jogosan szlovák (illetve csehszlováknak írják).
Aztán meg most már az sem, hiszen taiwani meg dél-afrikai lett jó pár éve.
De attól még a magyargyőlölete nem múlik el. Sőt! Onnan olvasva a „hazai” (.sk) híreket, ez csak fokozódhat.szabodev wrote:Úgy néz ki, ilyenkor az alaprendszer elindul, az X is de rosszul, és innen kezdve semmire semHát ne indítsd az X-et, amíg rossz.
szabodev wrote:Mi van, ha azzal sem működik – esetletg többet egyáltalán nem?Itt olyan nincs, hogy többet nem.
Ha az alaprendszer elindul, akkor az X-et bármikor reszelgetheted.bthomyka wrote:örülök hogy előkerültél 😉 már aggódtam értedKöszönöm az agg ódást.
De egyelőre elég lesz, ha csak én aggódok magamért.Majd szólok, ha segítség kell.
bthomyka wrote:(megkockáztatom azt is, hogy esetleg minket szopatsz az ismeretlen parancsokkal)Nézd, ha nem rootként adja ki, akkor jogosan nincsen lspci meg ifconfig.
Ezért szoktam volt javaslani, hogy a hilfét így írjuk:
#lspci
#ifconfigHa meg a delik venset rávesszük, hogy az egész folyamatot idemásolja, NE CSAK azt ami az Ő SZŰRŐJÉN ment át, akkor egyből lehetne szólni, hogy „ejnye-bejnye, nemmegmontam rootként csinádd!”
A disztrovicsra küldi valaki a változásokat?
Érdekes, hogy az utolsó „hír” a 9.1-ről szól, a táblázatban meg a legfrissebb a 10.1 beta2.
vadkan wrote:Azért már valami érződik…
Érzem, hogy a ki nem vett 30 nap szabadságomnak lőttek.Nekem csak 19.
De nem lőttek, illetve én, magamra: ki kellett írni.
4.-e óta szabin vagyok.Nem tudom követni, hogy hol is tartunk.
-
SzerzőBejegyzés