kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: blackPanther OS RC1 (frissítve) #2197288
    kisbetu
    Felhasználó

      magyar – szlovák?

      Jó, ha döntetlenre kijössz.

      Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197056
      kisbetu
      Felhasználó

        Ha ubuntum úgy lenne, ahogy nincs, akkor megkeresném a doksijában (tudtad, hogy az ubuntu a legdokumentáltabb linugz?), hogy melyik a többfelhasználós, karakteres módja. A SUSÉ-ban ez a 3-as.

        Ha tehát a GRUB indítósor végére odabiggyesztek egy 3-ast, nekem a linugz nem indít X-et, konzolt kapok.

        Akkor pedig mehet a root belépés (ubuntun hogy is kell? Ki tudja…), és az x konfigurálása.
        Nálam ez a sax2.

        Ilyen egyszerű. Linugzon.

        Hozzászólás: blackPanther OS RC1 (frissítve) #2197284
        kisbetu
        Felhasználó
          v3cŧ0r wrote:
          Majd válaszolt is, hogy javítja de ő nem magyar. Válaszul megköszöntem és mivel képben vagyok a családkutatás területén, hát belinkeltem neki a feltételezhető családfáját, ami bizony magyar…

          "Ladislav Bodnar egyébként szlovákiai születésű (kassai) és ha jól tudom, szlováknak vallja magát (bár a neve tényleg magyar hangzású)"

          Nos, a két nemzet között történt az elmúlt évtizedekbem annyi attrocitás, hogy akár jogosan (egyéni, családi történelme alapján jogosan) tagadhatja magyar őseit. A nevét még nem tagadhatja le, de születése okán ő bizony jogosan szlovák (illetve csehszlováknak írják).

          Aztán meg most már az sem, hiszen taiwani meg dél-afrikai lett jó pár éve.
          De attól még a magyargyőlölete nem múlik el. Sőt! Onnan olvasva a „hazai” (.sk) híreket, ez csak fokozódhat.

          Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197054
          kisbetu
          Felhasználó
            szabodev wrote:
            Úgy néz ki, ilyenkor  az alaprendszer elindul, az X is de rosszul, és innen kezdve semmire sem

            Hát ne indítsd az X-et, amíg rossz.

            Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197050
            kisbetu
            Felhasználó
              szabodev wrote:
              Mi van, ha azzal sem működik – esetletg többet egyáltalán nem?

              Itt olyan nincs, hogy többet nem.
              Ha az alaprendszer elindul, akkor az X-et bármikor reszelgetheted.

              Hozzászólás: mobil internet #2177656
              kisbetu
              Felhasználó
                bthomyka wrote:
                örülök hogy előkerültél 😉 már aggódtam érted

                Köszönöm az agg ódást.
                De egyelőre elég lesz, ha csak én aggódok magamért.

                Majd szólok, ha segítség kell.

                Hozzászólás: mobil internet #2177654
                kisbetu
                Felhasználó
                  bthomyka wrote:
                  (megkockáztatom azt is, hogy esetleg minket szopatsz az ismeretlen parancsokkal)

                  Nézd, ha nem rootként adja ki, akkor jogosan nincsen lspci meg ifconfig.

                  Ezért szoktam volt javaslani, hogy a hilfét így írjuk:

                  #lspci
                  #ifconfig

                  Ha meg a delik venset rávesszük, hogy az egész folyamatot idemásolja, NE CSAK azt ami az Ő SZŰRŐJÉN ment át, akkor egyből lehetne szólni, hogy „ejnye-bejnye, nemmegmontam rootként csinádd!”

                  Hozzászólás: blackPanther OS RC1 (frissítve) #2197276
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    A disztrovicsra küldi valaki a változásokat?

                    Érdekes, hogy az utolsó „hír” a 9.1-ről szól, a táblázatban meg a legfrissebb a 10.1 beta2.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1952469
                    kisbetu
                    Felhasználó
                      vadkan wrote:
                      Azért már valami érződik…
                      Érzem, hogy a ki nem vett 30 nap szabadságomnak lőttek.

                      Nekem csak 19.
                      De nem lőttek, illetve én, magamra: ki kellett írni.
                      4.-e óta szabin vagyok.

                      Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197044
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Nem tudom követni, hogy hol is tartunk.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,271-1,280 / 19,719