kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1952466
    kisbetu
    Felhasználó

      Karácsony?

      Hol van az még! Szerintem idén a naptárból is kihagyták.

      Hozzászólás: Kocsma topik #1952463
      kisbetu
      Felhasználó
        v3cŧ0r wrote:
        Ilyen mikor az agymosott „szakemberek” osztják az ész :D)

        Áttért szomszédpistike hakkerek.

        Hozzászólás: Kocsma topik #1952461
        kisbetu
        Felhasználó

          Az Ubuntu egy ingyenes jól működő operációs rendszer! Nem kell fizetni érte semmit, hogy használhasd ezért teljesen felesleges serial kódokkal bajlódni! Az Ubuntun nem fut vírus, megbízható, biztonságos, gyors, stabil. Windows felhasználóknak erősen ajánlott hisz nem olyan, mint a többi disztribúció, hogy sokat kell bajlódni! kiválasztod, hogy telepítés, magyar és ennyit kell érte tenni!

          negativ kritika: van egy két kompatibilitási gond.

          (Kiemelés tőlem.)

          Hozzászólás: Linux alatt iso fájl irása #2197175
          kisbetu
          Felhasználó
            sk-skuba wrote:
            És ott van a cuccos ,onnan azt írsz meg amit csak akarsz.

            Onnan NEM azt írja, amit akar, hanem amit ott LÁT.
            A bootolást meg nem látja.

            Hozzászólás: Linux alatt iso fájl irása #2197171
            kisbetu
            Felhasználó
              DeCrew wrote:
              feltettem a Nero progit majd azzal kipróbálom hogy müködik e az irás!

              Neked aztán beszélhet az ember.

              Tedd fel hozzá a Windowst, hátha úgy működik az írás.

              Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197041
              kisbetu
              Felhasználó
                szabodev wrote:
                Ez nem annyira lényeges, de csak egy X futhat egyszerre, és az mindig a 7-esen?

                Nem, futhat több is.
                Mivel én még ilyet sosenem csináltam, csak azt tudom mondani, hogy neten, fórumban olvastam róla.

                Ha kéne, megkeresném.

                Ha annyira lefagy az X, hogy billentyűvel semerre nem tudsz lépni, akkor egy (reset után) olyan indítást kéne csinálnod, hogy nem is akarjon X indulni (nálam ez 3-as futási szint, Ubuntuvilágban nem tudom). Ekkor mc-vel megnézném, hátha volt az X-nek logja.

                De ha már X nélkül benn vagy, akkor talán a startx is esélyes. Ezt sem tudom, mennyire disztrófüggő.

                Hozzászólás: Crafty 23.1 + FC12 alatt #2197368
                kisbetu
                Felhasználó
                  sakkmesterke wrote:
                  main.c:3908: warning: passing argument 2 of ‘numa_node_to_cpus’ from incompatible pointer type
                  /usr/include/numa.h:274: note: expected ‘struct bitmask *’ but argument is of type ‘long unsigned int *’
                  main.c:3908: error: too many arguments to function ‘numa_node_to_cpus’

                  – a main.c 3908-as sora:                                  numa_node_to_cpus(0, cpus, 64);
                  – az /usr/include/numa.h:274 sora pedig:        int numa_node_to_cpus(int, struct bitmask *);

                  Mivel a header szerint kettő paramétert vár, a háromra elég jogosan panaszkodik.

                  Hozzászólás: Crafty 23.1 + FC12 alatt #2197367
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Érdemben nem…

                    De a make előtt nem volt valamiféle configure?
                    Az nem jelezte a függőségi hibákat?

                    Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197039
                    kisbetu
                    Felhasználó
                      szabodev wrote:
                      „ctrl – alt – F2” – drámai hatása volt normálisan futó gépen. Kilépett az X-ből, megjelent a parancssor. Startx nem használt,  – az írta, fut. De hogy ekkor hogy lehet az X-re hogy 

                      Drámai!

                      Nagy szavak.

                      Van 7 konzolod: alt-F1, F2 .. F7
                      Ezeket váltogathatod, szinte kedvedre.

                      Az X a 7-esen fut.
                      Ha fut, akkor ctrl-alt-Fmásikkal lépsz át konzolra.

                      NAMÁRMOST!
                      Ha rosszul érzi magát az X, vagy csak te nem látod, akkor lehet próbálkozni átlépni konzolra.
                      ebben segítene a numlock, mert látnád, hogy tényleg lefagyott, vagy csak az X-ed nem kezeli a monitorodat.

                      Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197038
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        alt-F7

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 19,719