kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Bérelni gépet: de hol? #2197076
    kisbetu
    Felhasználó

      Sikerült a téma címével jól átvágni!

      Te nem gépet akarsz bérelni, hanem szervert!

      Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196755
      kisbetu
      Felhasználó

        Szilveszterkor a gyerekek alszanak.

        (Egyébként nálam a Karácsony dec. 20-tól jan. 4-ig tart.)

        Hozzászólás: E-mail küldés postfix el konzol ból #2197074
        kisbetu
        Felhasználó

          Para nolya rulez:. én romlott sonka szagát érzem belőle.

          Hozzászólás: blackPanther OS v10.1 #2196753
          kisbetu
          Felhasználó

            Ha v3cŧ0r túléli a Karácsonyt, akkor jövőre kiadja.

            Hozzászólás: E-mail küldés postfix el konzol ból #2197072
            kisbetu
            Felhasználó

              Egy oly an kérdés el fordul k hozzá tok, hogy van egy debian al telepit ett szerver m ami n van egy beállít tt postfix em, ami kuldi a levelek t.

              A lényeg a következő lenne, hogy hogyan lehetne az e-mail címeket egy .txt vagy akármilyen file ból behívni és ne kelljen egyesé vel beirogatni. Illetve, hogyan tudok html formátumú level t küldeni. Mind ezt konzol ból a mail parancs után.

              A segít ség tek t előre is köszön m.

              Hozzászólás: Kocsma topik #1952441
              kisbetu
              Felhasználó
                egy magyar user wrote:
                Meguntam.

                Elegem lett az utóbbi hetek szenvedéseiből, a megmagyarázhatatlan viselkedésből, a „majd én mindent megcsinálok helyetted (persze szarul) ” windowsizmusból.
                Nem azért hagyom el közel három év után az ubuntut, mert az nem jó, hanem azért mert már működésképtelen.
                Méghozzá teljesen.

                Alig van már olyan szegmense ennek a linux kiadásnak, ahol az egyszerű felhasználó életét ne keserítenék bajok, s nem hinném, hogy annyira specifikus hardverem lenne, hogy ennek szükségszerűen így kellene történnie (IntelCore 2 Duo E8500 processzor, Gygabyte EP43-UD3L alaplap) A tároló tele van bétának is alig nevezhető szoftverekkel, s jól megfigyelhető egy-egy újabb kiadás csak ront a stabilitáson. Sajnos ez alól kulcsfontosságú rendszerprogramok sem kivételek.
                Persze, a bajok nagyobbik részét biztosan megoldhatnám VALAHOGYAN, de az a helyzet, hogy már nem akarom.
                Ha valami eddig jól is működött, az a Frissítéskezelő lefuttatása után garantáltan összeomlik. Tehát, nem kérem, köszönöm.

                Hozzászólás: Megjelent az Audacity 1.3.10 Bétája #2197003
                kisbetu
                Felhasználó
                  GegSite wrote:
                  « Utoljára szerkesztve: Tegnap – 21:20:08 írta GegSite »

                  Hijába, no! Mennyivel tömörebb ez a szép magyar nyelv: angolul kábé négyszer ilyen hosszú volt a hír.

                  De a méltán híres posztoló egy huszárvágással megoldotta, hogy a „hírére” érkezett panaszok az utókor számára teljesen feleslegesnek, mi több hülyének látsszanak.

                  Köszönjük, Emese. A netikett nevében!

                  Hozzászólás: Boot probléma #2196707
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Ráadásul – kis előkészüléssel – a GRUB-nak a saját parancssorában  is el lehet mesélni, mit akarunk tőle.

                    Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197023
                    kisbetu
                    Felhasználó
                      vizsla wrote:
                      A warez süsüben (persze ki tudja még hol) megcsinálták, hogy két gyors egymás utáni megnyomásra ugyanaz legyen a tünet. (Többször nem kell megnyomni, csak várni… kivéve, ha annyira elfoglalt a rendszer, hogy a két feldolgozás között sok idő telik el.)

                      Nos, én pont azt tapasztaltam, hogy
                      – nem kell gyors egymásutánban, elég neki az én öreguras tempóm is
                      – ha jól számoltam, akkor a harmadik nyomásra lépett ki.

                      De nem szoktam napi szinten összeomlasztani a gépet – sőt, örülök, ha felbootol – ezért igazán autentikus, kísérletekkel alátámasztott jegyzőkönyvet nem tudok bemutatni.

                      Hozzászólás: Boot probléma #2196705
                      kisbetu
                      Felhasználó
                        birno wrote:
                        Akkor úgy tűnik hiányosak az ismereteim ismét.
                        Grub-nak hogyan adod a tudtára a változásokat, anélkül, hogy egy grub-install-t csinálnál?

                        Szerkesztem a menu.lst-t.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,361-1,370 / 19,719