kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197019
    kisbetu
    Felhasználó

      Kilöki mindet. Úgy tudom. De nem szokott érdekelni.

      Hozzászólás: Ubuntu lefagyás és startup gond #2197017
      kisbetu
      Felhasználó
        szabodev wrote:
        Ha jól tudom, ha nem indul alapból az X, startx indítja. Hogy lehet utána kilépni belőle?

        Nekem a ctrl-alt-BS türelmes nyomkodása mindig bejött az X leállítására. (Bár én *buntut csak fényképen láttam, ott lehet, hogy csalnak.)

        Hozzászólás: Boot probléma #2196703
        kisbetu
        Felhasználó

          Akkor megismétlem, hátha másodszorra érthetőbb:

          kisbetu wrote:
          birno wrote:
          Normális, hogy ennyire érzékeny?
          Mik a tapasztalatok, LILO-val szokott lenni ilyen gond?

          LILO?

          Azzal semmi baj nincs: azt mindig újra kell telepíteni.

          Ha a LILO-nak valamiféle változást a tudtára akarsz adni, akkor újra kell telepíteni.

          (Amivel meg kiegészítem: addig lehet, hogy működött, de az újrahúzás tönkreteheti.

          Második kiegészítés: sok évig csak LILO volt, azt használtam. Aztán már sok éve van GRUB, így LILO-t azóta nem használok.

          Ergo érveim lehetnek elavultak, mindenesetre többéves tapasztalatot tartalmaznak.
          Komolyan.)

          kisbetu
          Felhasználó
            vizsla wrote:
            Ezt nekünk is… lécci! 🙂

            Fogtam egy urbánus legendát:
            http://forums.pcworld.com/index.php?/topic/70379-new-to-linux-try-mandriva/

            New To Linux? Try Mandriva..!

            Charles has over 120,000 blackPanther users in Hungary…

            (gratulálnék, ha nem adna egy linket:)
            Hungarian Rebels Against The Microsoft Tax

            Ott ugyanez a szám:

            Charles explained that his blackPanther operating system has an estimated 120,000 downloads.

            Ez azért már hihetőbb…

            Hozzászólás: 2.6.24.7 felett fagy #2197008
            kisbetu
            Felhasználó
              Hulyesamu wrote:
              mi a sz*rt csináljak?

              Javítsd a címet. (bocs)

              Hozzászólás: Vészesen telik a Home könyvtáram #2196721
              kisbetu
              Felhasználó
                uzsolt wrote:
                turboczi wrote:
                Kipróbáltam még ezt is, de hibaüzenetet kaptam:
                [root@localhost turboczi]# du -hcs ~/* ~/.[^.]*| sort -h
                sort: invalid option — ‘h’
                Try `sort –help’ for more information.
                Hm, érdekes. Mi a coreutils verziója?

                Nálam dettó.
                A sort nem hajlandó -h kapcsolót ismerni, de…

                *** FIGYELMEZTETÉS ***
                A környezet által megadott területi beállítások befolyásolják a rendezési
                sorrendet. Az LC_ALL=C beállításával megkapható a hagyományos rendezési
                sorrend, amely a natív bájtértékeket használja.

                Coreutils:
                7.1-3.2

                kisbetu
                Felhasználó
                  v3cŧ0r wrote:
                  zoltan22 wrote:
                  Ha ennyire nepszeru

                  A disztróvacsin feljebb jött vagy három hellyel.

                  Hozzászólás: Megjelent az Audacity 1.3.10 Bétája #2197001
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    And something for hungarian readers?

                    Hozzászólás: Boot probléma #2196701
                    kisbetu
                    Felhasználó
                      birno wrote:
                      Normális, hogy ennyire érzékeny?
                      Mik a tapasztalatok, LILO-val szokott lenni ilyen gond?

                      LILO?

                      Azzal semmi baj nincs: azt mindig újra kell telepíteni.

                      Hozzászólás: Vészesen telik a Home könyvtáram #2196717
                      kisbetu
                      Felhasználó
                        turboczi wrote:
                        Kösz, jó ötlet volt.

                        Melyiket választottad, mert volt itt egy pár…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,371-1,380 / 19,719