kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,181-18,190 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a linux és a lányok #1970074
    kisbetu
    Felhasználó

      Hogy minden 1000. hozzászólásom értermes legyen

      Ahhoz el kéne olvasni, mit írsz le…

      Hozzászólás: Windows XP bootol Linuxt #2000835
      kisbetu
      Felhasználó

        Lehet több elsõdleges partíció is.
        Az UHU 4 elsõdleges partíciót tud kezelni.
        HDA1–>HDA4
        A kiterjesztett partícióban lévõ logikai meghajtók.
        HDA6–>HDAx
        Tehát ,hogy hagyan lessz az attól függ ,hogy miképpen partícionáltad a lemezt.
        Az 1. elsõdleges partición winXP.
        A 2. elsõdleges partíción UHU LNX.(/dev/hdb2)
        vagy
        A kiterjesztett partíció 1. logikai meghajtóján UHU LNX.(/dev/hdb6)
        Mivel ezek csak logikai okoskodások ,mindegy ,hogy hová teszed,a lényeg a merevlemezed elejétõl számított 32 Gb-ig legyen az LNX-es partíció megkezdve,mert az XP boot loaderje nem tudja feljebb átadni a vezérlést a linux töltõdnek.
        [align=right][snapback]115996[/snapback][/align]

        Akkor idelye pontosítani:

        4 elsõdleges partíciónak van hely a jelenlegi partíciós táblában. UHU vagy más, akkor is 4.
        Ebbõl egyik lehet kiterjesztett.
        A kiterjesztettben (extended) lévõ logikaiak számozása 5-tõl indul.

        Hozzászólás: iranyvonalak a lfhu tovabbfejlesztesere #1990335
        kisbetu
        Felhasználó

          kérném a szervezõket, hogy nyilatkozzatok

          Most mondták be a fikszhogytévében, hogy lesz linuxfórum találkozó.

          Hozzászólás: Nvidia #1954778
          kisbetu
          Felhasználó

            elõjött a kapcsolat tesztelése

            Azt én sose próbáltam.
            Nekem ne jelentgessen Redmondba.
            (Jó, ennek a YOU pont ellentmond…)

            Hozzászólás: Hang gondok #1988979
            kisbetu
            Felhasználó

              A7N8X E-DX alaplalapi soundstorm hangkártyával.

              Nvidia?
              Ahhoz nem kell gyári driver?

              Hozzászólás: Nvidia #1954776
              kisbetu
              Felhasználó

                Ne kérdezd miért, netem megy, de YOU azt mondja, hogy connection failed és nem tudom, hogy mit állítsak át rajta…

                Jó, nem kérdezem.
                Eddig sose használtam, most csak a próba kedvéért kattintottam rá, mert legfeljebb letörlök mindent. De mûködött.

                Semmit nem állítottam át benne. (De igen, egyszer a megadott kaiserslauterni szervert átváltottam a tuwienre, de ugyanúgy ment mindkettõvel.)

                Igazából a Yastban gyakran szoktam az ftp-szerverõl csomagokat szedegetni, ott sosem volt gondom a kapcsolattal.

                Hozzászólás: Acrobat Reader #2000241
                kisbetu
                Felhasználó

                  az a kérdés, hogy hol keressem.

                  Keresd a paracssorban.

                  Hozzászólás: Milyen VGA-ra van kiélezve az UHU? #2000865
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    A légyeg az számomra, hogy ne kelljen driverek után kutakodi a telepítés után!

                    Levonható a tanulság: ilyen linuxot nem találsz.
                    Windowst sem.

                    Használj Sun vagy Mac gépet, akkor nem kell „driverek után kutakodi”.

                    Hozzászólás: El sem indul a telepítés:-( Suse 9.2 #2000811
                    kisbetu
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: Nvidia #1954774
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Akkor, hogy örüljünk együtt, elmesélem saját kálváriámat.

                        Elõzmények:
                        két gép, enyém és lányomé.
                        Egyik Abit lap, nvidia 5200-as video, SUSE 9.1
                        Másik Asrock lap, alaplapi SIS VGA, de AGP-ben nvidia mx400-as kártya, szintén SUSE 9.1

                        Ember netez, olvas. (Bár azt írtad, te is olvastál, csak nem jót.)
                        Nvidia honlapról SUSE használóknak link a SUSE oldalára, ahol leírják, hogy nem kell semmit csinálni, online update segítségével (YOU) egyedül felteszi a drivert.
                        Mivel a saját 9.1-em úgyis csak kísérleti példány, hát azon kipróbáltam.
                        -behozta a frissítendõ csomagok listáját
                        -kiszedtem mindent
                        -bejelöltem az nvidiát
                        Hajrá!

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,181-18,190 / 19,719