Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hogy minden 1000. hozzászólásom értermes legyen
Ahhoz el kéne olvasni, mit írsz le…
Lehet több elsõdleges partíció is.
Az UHU 4 elsõdleges partíciót tud kezelni.
HDA1–>HDA4
A kiterjesztett partícióban lévõ logikai meghajtók.
HDA6–>HDAx
Tehát ,hogy hagyan lessz az attól függ ,hogy miképpen partícionáltad a lemezt.
Az 1. elsõdleges partición winXP.
A 2. elsõdleges partíción UHU LNX.(/dev/hdb2)
vagy
A kiterjesztett partíció 1. logikai meghajtóján UHU LNX.(/dev/hdb6)
Mivel ezek csak logikai okoskodások ,mindegy ,hogy hová teszed,a lényeg a merevlemezed elejétõl számított 32 Gb-ig legyen az LNX-es partíció megkezdve,mert az XP boot loaderje nem tudja feljebb átadni a vezérlést a linux töltõdnek.
[align=right][snapback]115996[/snapback][/align]Akkor idelye pontosítani:
4 elsõdleges partíciónak van hely a jelenlegi partíciós táblában. UHU vagy más, akkor is 4.
Ebbõl egyik lehet kiterjesztett.
A kiterjesztettben (extended) lévõ logikaiak számozása 5-tõl indul.kérném a szervezõket, hogy nyilatkozzatok
Most mondták be a fikszhogytévében, hogy lesz linuxfórum találkozó.
elõjött a kapcsolat tesztelése
Azt én sose próbáltam.
Nekem ne jelentgessen Redmondba.
(Jó, ennek a YOU pont ellentmond…)A7N8X E-DX alaplalapi soundstorm hangkártyával.
Nvidia?
Ahhoz nem kell gyári driver?Ne kérdezd miért, netem megy, de YOU azt mondja, hogy connection failed és nem tudom, hogy mit állítsak át rajta…
Jó, nem kérdezem.
Eddig sose használtam, most csak a próba kedvéért kattintottam rá, mert legfeljebb letörlök mindent. De mûködött.Semmit nem állítottam át benne. (De igen, egyszer a megadott kaiserslauterni szervert átváltottam a tuwienre, de ugyanúgy ment mindkettõvel.)
Igazából a Yastban gyakran szoktam az ftp-szerverõl csomagokat szedegetni, ott sosem volt gondom a kapcsolattal.
az a kérdés, hogy hol keressem.
Keresd a paracssorban.
A légyeg az számomra, hogy ne kelljen driverek után kutakodi a telepítés után!
Levonható a tanulság: ilyen linuxot nem találsz.
Windowst sem.Használj Sun vagy Mac gépet, akkor nem kell „driverek után kutakodi”.
Akkor, hogy örüljünk együtt, elmesélem saját kálváriámat.
Elõzmények:
két gép, enyém és lányomé.
Egyik Abit lap, nvidia 5200-as video, SUSE 9.1
Másik Asrock lap, alaplapi SIS VGA, de AGP-ben nvidia mx400-as kártya, szintén SUSE 9.1Ember netez, olvas. (Bár azt írtad, te is olvastál, csak nem jót.)
Nvidia honlapról SUSE használóknak link a SUSE oldalára, ahol leírják, hogy nem kell semmit csinálni, online update segítségével (YOU) egyedül felteszi a drivert.
Mivel a saját 9.1-em úgyis csak kísérleti példány, hát azon kipróbáltam.
-behozta a frissítendõ csomagok listáját
-kiszedtem mindent
-bejelöltem az nvidiát
Hajrá! -
SzerzőBejegyzés