kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,231-18,240 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: SUSE-t kis gépre? #1999936
    kisbetu
    Felhasználó

      ez a rendszer nem gépfüggõ?

      Melyik nem az?

      Ne várj tõle túl sokat. A memóriád kevésségérõl meg még nem is írtál.
      Mindegy, kipróbálod és kiderül.

      Hozzászólás: SUSE-t kis gépre? #1999931
      kisbetu
      Felhasználó

        1. Kipróbálod, hogy ebben a beállításban tud-e a géped másik CD-rõl bootolni. Mondjuk pl. a Win98 telepítõ lemezérõl.
        2. Ha mégse tudna, akkor megkeresed a SuSE CD-n a (talán) disk könyvtárat, ahol bootfloppy anyagot találsz. Kis olvasással megtalálod a rawrite progit, amivel elkészítheted a floppyt.
        3. Ha floppyról se tudsz bootolni, akkor nem lesz Linuxod.

        Hozzászólás: Internet megosztás Suse linux alatt #1998965
        kisbetu
        Felhasználó
          Hozzászólás: Vírusirtó? #1999868
          kisbetu
          Felhasználó

            Nem is figyeltem! :blik:
            Milyen jó hogy van egy ‘kisbetû’-nk! 🙂
            Vagy ‘kisbetu’-nk?
            Ez most hogy is van? 🙂
            [align=right][snapback]114365[/snapback][/align]

            Akkor ezt is elmagyarázom. Lassan írom, hogy mindenki megércse.

            Pár éve, mikor fórumzani kezdtem, csináltam egy e-mail címet a regisztrációhoz.
            Azt mondta szerver (mert elolvastam ám!), hogy a név nem tartalmazhat ékezetes betûket és írásjeleket.
            Kitaláltam egy frappáns nevet, próbáltam regisztrálni.
            Hibaüzenet:
            Az azonosítóban csak kisbetû adható meg.

            Hozzászólás: a linux és a lányok #1969996
            kisbetu
            Felhasználó

              Esetleg Tulipános Fanfan-fan?

              Hozzászólás: Vírusirtó? #1999858
              kisbetu
              Felhasználó

                Akkor most szeretném, ha egyszer ‘s mindenkorra megjegyeznénk:

                Vírust ír a vírusíró.
                Vírust irt a vírusirtó.

                Hozzászólás: Internet megosztás Suse linux alatt #1998962
                kisbetu
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Formázás: hogyan??? #1999549
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    nemtom, de én mkfs.ext3 /dev/hdXX-el szoktam csinálni
                    [align=right][snapback]113754[/snapback][/align]

                    Hát igen.
                    man

                    Hozzászólás: Yast gondok #1999195
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Próbáltam leszedni ezeket (rpm -e csomagnév.rpm), de nem megy. A hibaüzenet: csomag nincs telepítve.
                      Mit csinálok rosszul?
                      [align=right][snapback]113655[/snapback][/align]

                      Ha jól emlékszem ifjú koromra, akkor a -e mögött nem kell a .rpm

                      Amúgy meg szedd le a Yasttal.

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969955
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        a magyartanar a helytelen vesszohasznalatot sem dijazza 🙂
                        bar lehet, hogy balkezes vagy 😉
                        [align=right][snapback]113564[/snapback][/align]

                        hilyába szólok neki, lepereg

                        disznóknak gyöngyöt…

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,231-18,240 / 19,719