Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
winfosch alatt
(sry nagyon kezdõ vagyok : 😀 )Azért egy kezdõ is leírhatná a windows szót hiba nélkül.
Nem leszel több attól, hogy foschod a szót.Kábellel van összekötve a tunerkártya és a hangkártya, mixerben is feltoltam a line-in hangerejét és mégsincsen. Mi lehet a gond?
A tunerkártyából kihúzod a kábelt. Az ujjaddal megfogod a végét. Ekkor brummot kell hallanod.
Ha hallod, akkor a mixered jó, a tuner beállításait kell bújnod.
Ha nincs brumm, akkor elõször a hangkártyán kell megkeresni az igazi bemenetet.Mit?
de ha beírom akkor is incorrect password
Akkor csak az lehet, hogy tényleg inkorrekt a passzvörd.
Emlékezni kéne a pontos usernévre és a pontos passwordre.
Figyelemmel az esetleges z-y cserékre.Megoldás lehet, hogy usernévnek beírod a passwordöt, mert akkor látod, hogy amúgy látatlanbam mit írnál.
Mit hogy helyztél üzembe , HDD-t ? Azt be kell dugni és kész.
[align=right][snapback]111650[/snapback][/align]Jó esetben.
De a kábelen három csatlakozó van, a kábel lehet 40 vagy 80 eres, a vinyót lehet jumperelni, lehet mellette másik vinyó, optikai egység. Ja, ha meg idétlen rackbe sikerül beszerelni, az újabb hibalehetõség.
Ráadásul pl. a második AC 97-es hangkártyámmal sincs semmi bajom, megy jól, közbe sokan szenvednek vele. Akkor most melyik az igaz? (én vagyok béna, vagy õk? 🙂 ) mit írjunk az AC97es hangkártyákról?
Az igazat kéne írni, de azt nem sokan akarják felfogni.
Az AC97 hangkártya az kb. olyan mint az Otto-motor az autókban. Majdnem mindegyikben az van, csak az egyiket folkszvágennek hívják, a másikat meg micubisinek.
Ezért aztán a szelephézag-állítás teljesen más.Az AC97-nél az elsõ kérdés a chipkészlet neve, utána lehet kezdeni a driverkeresést. Sokukhoz jó az i810-es, de nem mindhez.
(Saját példa: VIA KT133 chipset a 686 driverrel szépen szólt SuSE 8.2 2.4.xx kernelével. Kényszerû alaplapcsere után a VIA KT400 a 8235 driverrel zörgött. A 2.6-os kernel 8235 driverébe már beépítették a hiányzó regiszterek kezelését (valami DXS), így ismét jó a hangom.)a gondom a topicos megoldással, hogy néha emészthetetlenül nagy a fölösleges (redundáns) információ…
Igen. Ez komoly érv ellene.
Hacsak nem nézi át naponta egy véres ollójú moderátor.Csak nem szeretek rootként tevékenykedni, mert hátha vmit elrontok, és azt nehéz lenne visszcsinálni, vagy egyáltalán nem is lehetne. :D:D:D
Fából vaskarika.
Nem rootként akarsz ténykedni, hanem root jogokkal rendelkezõ felhasználóként. Mi a különbség?Hogyan kell akkor beállítani, hogy egy user superuser legyen vagy mi…
[align=right][snapback]111580[/snapback][/align]Sehogyan! Tilos és értelmetlen.
Amíg csak a root jogosult mindenre, addig csak az õ jelszavát kell védeni.
Ha felesleges jogokat adsz másnak, azzal megtöbbszörözöd a rendszered támadási felületét.
Amikor jogokra van szükséged valamihez, akkor su vagy sudo. -
SzerzőBejegyzés