kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,271-18,280 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: PixelView (bt878) nincs hang #1929421
    kisbetu
    Felhasználó

      winfosch alatt
      (sry nagyon kezdõ vagyok : 😀  )

      Azért egy kezdõ is leírhatná a windows szót hiba nélkül.
      Nem leszel több attól, hogy foschod a szót.

      Hozzászólás: PixelView (bt878) nincs hang #1929419
      kisbetu
      Felhasználó

        Kábellel van összekötve a tunerkártya és a hangkártya, mixerben is feltoltam a line-in hangerejét és mégsincsen. Mi lehet a gond?

        A tunerkártyából kihúzod a kábelt. Az ujjaddal megfogod a végét. Ekkor brummot kell hallanod.
        Ha hallod, akkor a mixered jó, a tuner beállításait kell bújnod.
        Ha nincs brumm, akkor elõször a hangkártyán kell megkeresni az igazi bemenetet.

        kisbetu
        Felhasználó

          Mit?

          Hozzászólás: ATI vs. SuSe #1989895
          kisbetu
          Felhasználó

            de ha beírom akkor is incorrect password

            Akkor csak az lehet, hogy tényleg inkorrekt a passzvörd.

            Emlékezni kéne a pontos usernévre és a pontos passwordre.
            Figyelemmel az esetleges z-y cserékre.

            Megoldás lehet, hogy usernévnek beírod a passwordöt, mert akkor látod, hogy amúgy látatlanbam mit írnál.

            Hozzászólás: új winya, új probléma #1997475
            kisbetu
            Felhasználó

              Mit hogy helyztél üzembe , HDD-t ? Azt be kell dugni és kész.
              [align=right][snapback]111650[/snapback][/align]

              Jó esetben.

              De a kábelen három csatlakozó van, a kábel lehet 40 vagy 80 eres, a vinyót lehet jumperelni, lehet mellette másik vinyó, optikai egység. Ja, ha meg idétlen rackbe sikerül beszerelni, az újabb hibalehetõség.

              Hozzászólás: új winya, új probléma #1997472
              kisbetu
              Felhasználó

                Ráadásul pl. a második AC 97-es hangkártyámmal sincs semmi bajom, megy jól, közbe sokan szenvednek vele. Akkor most melyik az igaz? (én vagyok béna, vagy õk? 🙂 ) mit írjunk az AC97es hangkártyákról?

                Az igazat kéne írni, de azt nem sokan akarják felfogni.

                Az AC97 hangkártya az kb. olyan mint az Otto-motor az autókban. Majdnem mindegyikben az van, csak az egyiket folkszvágennek hívják, a másikat meg micubisinek.
                Ezért aztán a szelephézag-állítás teljesen más.

                Az AC97-nél az elsõ kérdés a chipkészlet neve, utána lehet kezdeni a driverkeresést. Sokukhoz jó az i810-es, de nem mindhez.
                (Saját példa: VIA KT133 chipset a 686 driverrel szépen szólt SuSE 8.2 2.4.xx kernelével. Kényszerû alaplapcsere után a VIA KT400 a 8235 driverrel zörgött. A 2.6-os kernel 8235 driverébe már beépítették a hiányzó regiszterek kezelését (valami DXS), így ismét jó a hangom.)

                Hozzászólás: új winya, új probléma #1997468
                kisbetu
                Felhasználó

                  a gondom a topicos megoldással, hogy néha emészthetetlenül nagy a fölösleges (redundáns) információ…

                  Igen. Ez komoly érv ellene.
                  Hacsak nem nézi át naponta egy véres ollójú moderátor.

                  Hozzászólás: Mindenféle 1ben #1997388
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Csak nem szeretek rootként tevékenykedni, mert hátha vmit elrontok, és azt nehéz lenne visszcsinálni, vagy egyáltalán nem is lehetne. :D:D:D

                    Fából vaskarika.
                    Nem rootként akarsz ténykedni, hanem root jogokkal rendelkezõ felhasználóként. Mi a különbség?

                    Hozzászólás: Mindenféle 1ben #1997386
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Hogyan kell akkor beállítani, hogy egy user superuser legyen vagy mi…
                      [align=right][snapback]111580[/snapback][/align]

                      Sehogyan! Tilos és értelmetlen.
                      Amíg csak a root jogosult mindenre, addig csak az õ jelszavát kell védeni.
                      Ha felesleges jogokat adsz másnak, azzal megtöbbszörözöd a rendszered támadási felületét.
                      Amikor jogokra van szükséged valamihez, akkor su vagy sudo.

                      Hozzászólás: új winya, új probléma #1997463
                      kisbetu
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 18,271-18,280 / 19,719