kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,371-18,380 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948257
    kisbetu
    Felhasználó

      vettem egy új gépet, benne egy 2.6os AMD Sempron proccal. Az Xp (na ezért kértem elnézést! Mea culpa) egy AMD Athlon 1700+ , 1.46 GHz-nek ismeri. Ez most mitõl van?

      Amikor beletettem a Sempront a gépembe, az is csak Athlonnak ismerte fel, a 2200+-os procit 950-esnek.

      Természetesen a gyártó oldalán kint volt a BIOS-frissítés, ami már befoltozta a Sempronok megjelenésével támadt lyukat. Mindenképpen érdemes beszerezni egy floppyt, legalább a frissítés idejére.

      Az új BIOS aztán szépen kiírja, hogy felismerte a Sempron 2200+ procit és hajtja is szépen 1500MHz-en, ahogy kell.

      Hozzászólás: admin teszt #1989110
      kisbetu
      Felhasználó

        Nagy kérés lenne, hogy megnézd, kinek válaszoltam?

        Na, akkor tessék, netikett.

        Ha az elõtted szólónak válaszolsz, akkor nem kell idézni, hiszen utána szólsz.

        Ha már hozzászóltak közben, akkor mindenképpen jelezd, kinek válaszolsz. Persze nem kell, (nem szabad) az egész postját idézni, elég azt a mondatot, amire reagálsz.

        Hozzászólás: admin teszt #1989108
        kisbetu
        Felhasználó

          Ezt nem tudom megtippelni.
          Annyi különbséget látok kettõnk között, hogy mindketten a „moderátorok” csoportban vagyunk, de nekem nincs ott a pici Moderátor megjelölés.

          Azt hittem, emiatt neked van több jogod.

          Hozzászólás: Slacki-10.0 problémák #1991550
          kisbetu
          Felhasználó

            Akkor adsz egy ip címet a Win98as gépnek. Majd ugyanabból a tartományból adsz a Linuxnak is egy címet. A parancs pl.: „ifconfig eth0 192.168.0.2”
            [align=right][snapback]106224[/snapback][/align]

            Hozzászólás: vicc #1922603
            kisbetu
            Felhasználó

              Köszönjük szépen.
              Ezt nem kellett volna. (Vagy ez történt veled reggel?)

              Hozzászólás: USB pendrive és Slacki, és egy ötlet.. #1991512
              kisbetu
              Felhasználó

                Azért a diplomád ne add vissza!  🙂

                Hozzászólás: apt/dpkg hiba (?) #1993207
                kisbetu
                Felhasználó

                  sorry, hogy igy irom, de 100x irtam mar be ugyanazt
                  kicsit mar fusztral a dolog

                  Hozzászólás: Slacki-10.0 problémák #1991547
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    nincs Pingre válasz…
                    az ifconfig paraméterek nélkül kiírja az eth0 adatait, amik jók és a lo vagy minek az adatait. Az nem tom mi.
                    [align=right][snapback]106339[/snapback][/align]

                    Tedd meg, légy szíves, hogy idemásolod az ifconfig kimenetét (lo és eth is).

                    Hozzászólás: Slacki-10.0 problémák #1991546
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      lo = loopback (iso fájlok felcsatolásához kell)
                      [align=right][snapback]106341[/snapback][/align]

                      Na, ezt ne hangoztasd.
                      Csak a neve ugyanaz, odáig, hogy loop.

                      Hozzászólás: USB pendrive és Slacki, és egy ötlet.. #1991510
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Persze visszavonom az egészet, levonom a konzekvenciát, visszadom a diplomámat, hamut szórok a fejedre, ha a mountolást és a másolást is konzolon csináltad, és ezek után nem tudtad lecsatolni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,371-18,380 / 19,719