Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hát kisbetu, ez nem így van szerintem, mivel kb. 5 perce befejeztem a másolást. Azaz öt perc elteltével a slackware10 – bár ugye multitaszkingos – mégse tudja elvégezni a másolást? Kötve hinném. Valami más probléma van (Processzorterheltség: 1%)
Ha kiadom a syncet, akkor ugye el kéne végeznie a másolást/törlést, azaz utána le tudnám csatolni. Ehelyett:Az eszköz leválasztása (unmount) nem sikerült.
A hibaüzenet:
umount: /mnt/pendrive: device is busy
umount: /mnt/pendrive: device is busy
[align=right][snapback]106320[/snapback][/align]Amint említeni merészeltem, Te egy multitaszkos oprendszeren dolgozol.
Nagyon valószínûnek tartom, hogy az egyik ablakban nyitva van az a filekezelõ, amivel másoltál. emellett hiába próbálod egy másik ablakban, (akár terminál is lehet az), leválasztani az egységet. A rendszer látja, hogy az ablakod nézi a pendrive-ot, ezért az adatvesztés megelõzésére nem engedi leválasztani, hiszen használod, vagyis busy.
Tudod, a rendszer igyekszik tõled is megvédni magát.Szépen kigyalogolsz abból a könyvtárbõl, ami a pendrive-ra mutat, akár be is csukhatod a filekezelõt, aztán menni fog az umount.
Hy!
Ez egy próba hozzászólás…
…amit sikeresen átmozgattam.
[align=right][snapback]106248[/snapback][/align]Mindössze errõl az apróságról számoltam be.
A magam részérõl a kis öröm is öröm.De hiszen olvastad: suse alatt tárolta!
PING-re VAN V
Boldog Karácsonyt!
Gratulálok a 300eFt-os laptopodhoz. Emellett már igazán kis költség az XP beszerzése. Jó döntés volt.
Ha nem vagy elég tapasztalt oprendszerek telepítésében, akkor ne piszkáld a mûködõ gépedet, és fõleg ne próbálj ki fontos adatokon félkész rendszert. Ez régi tanács, ha eddig nem ismerted volna, akkor most én kell felhívjam rá a figyelmedet.
Tudod, Bill Gates vezette be a számítástechnikában, hogy kötelezõ elfogadni azt, hogy hibás szoftverrel dolgozunk. Ezzel viszont mindenkinek lehet otthon számítógépe és szoftvere.
Nem jött be neked a Linux? Nem baj, van másik.
Nekem sajnos nem telik márkás gépre, kénytelen vagyok magam guberálta szutykokból összerakni a munkaeszközömet. Ebbõl következõen a Microsoft termékeit sem tudom megvenni, ezért a szutyok Opensource Inc. termékeit használom. Tudom, hogy nap mint nap Damoklész kardjaként lebeg fejem felett a teljes rendszerösszeomlás árnyéka, de megtanultam ezekkel is együtt élni az APEH és egyéb hivatalok réme mellett. Egyáltalán nem kötelez senki a Linux használatára, ezt csak saját kalandvágyamtól vezéreltetve teszem. Viszont senkinek nem is ajánlom használatát. Aki akarja kipróbálja, megtanulja.Hogy csináltad!?
Nekem nem megy, vagy le vagyok tíltva?
[align=right][snapback]106275[/snapback][/align]Ha már kitanultam:
A jobb oldalon van a „hozzászólásokat piszkáló” menü.
Abban kiválasztottam a mozgatás sort. Azt mondja, nincs 1 kijelölt.
Ekkor fedeztem fel a hozzászólás jobb felsõ sarkábam egy pipci pipát. Ezt megkattintva már lett kijelölt.Elindítottam a mozgatást. Itt megint dolgozni kell, mert url-t kér.
Egy másik ablakban újra bementem a fórumba, abba a topikba, ahová vinni akartam.
A böngészõ címsorában kijelöltem a szöveget és áthoztam a beviteli mezõbe. (középsõ gomb, linux)Nagyjából ennyi.
elég sok szám recseg, némelyik torzít xmms alatt
Melyik SuSE, melyik kernel, milyen chipkészletû hangkártya?
(Na, hogy válaszoljak is:
Tavasszal alaplapot cseréltem. A 8.2-es SuSE szépen muzsikált a VIA KT133-as lappal.
Az új lap KT400A-s, ezzel a PCM hangok – ilyen az XMMS is – torzítanak.
Jó hír, hogy a 9.1-gyel ez is tisztán szól.)Ez egy próba hozzászólás…
…amit sikeresen átmozgattam.
Megadod default gatewaynek a w98-as gép IP-jét, aztán beírod a szolgáltató DNS-szervereinek címét.
-
SzerzőBejegyzés