kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,381-18,390 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: USB pendrive és Slacki, és egy ötlet.. #1991509
    kisbetu
    Felhasználó

      Hát kisbetu, ez nem így van szerintem, mivel kb. 5 perce befejeztem a másolást. Azaz öt perc elteltével a slackware10 – bár ugye multitaszkingos – mégse tudja elvégezni a másolást? Kötve hinném. Valami más probléma van (Processzorterheltség: 1%)
      Ha kiadom a syncet, akkor ugye el kéne végeznie a másolást/törlést, azaz utána le tudnám csatolni. Ehelyett:

      Az eszköz leválasztása (unmount) nem sikerült.
      A hibaüzenet:
      umount: /mnt/pendrive: device is busy
      umount: /mnt/pendrive: device is busy
      [align=right][snapback]106320[/snapback][/align]

      Amint említeni merészeltem, Te egy multitaszkos oprendszeren dolgozol.

      Nagyon valószínûnek tartom, hogy az egyik ablakban nyitva van az a filekezelõ, amivel másoltál. emellett hiába próbálod egy másik ablakban, (akár terminál is lehet az), leválasztani az egységet. A rendszer látja, hogy az ablakod nézi a pendrive-ot, ezért az adatvesztés megelõzésére nem engedi leválasztani, hiszen használod, vagyis busy.
      Tudod, a rendszer igyekszik tõled is megvédni magát.

      Szépen kigyalogolsz abból a könyvtárbõl, ami a pendrive-ra mutat, akár be is csukhatod a filekezelõt, aztán menni fog az umount.

      Hozzászólás: admin teszt #1989105
      kisbetu
      Felhasználó

        Hy!

        Hozzászólás: admin teszt #1989104
        kisbetu
        Felhasználó

          Ez egy próba hozzászólás…
          …amit sikeresen átmozgattam.
          [align=right][snapback]106248[/snapback][/align]

          Mindössze errõl az apróságról számoltam be.
          A magam részérõl a kis öröm is öröm.

          Hozzászólás: Jogosultások megváltoztatása #1991743
          kisbetu
          Felhasználó

            De hiszen olvastad: suse alatt tárolta!

            Hozzászólás: Slacki-10.0 problémák #1991543
            kisbetu
            Felhasználó

              PING-re VAN V

              Hozzászólás: readonly /dev/hda #1981021
              kisbetu
              Felhasználó

                Boldog Karácsonyt!

                Gratulálok a 300eFt-os laptopodhoz. Emellett már igazán kis költség az XP beszerzése. Jó döntés volt.

                Ha nem vagy elég tapasztalt oprendszerek telepítésében, akkor ne piszkáld a mûködõ gépedet, és fõleg ne próbálj ki fontos adatokon félkész rendszert. Ez régi tanács, ha eddig nem ismerted volna, akkor most én kell felhívjam rá a figyelmedet.

                Tudod, Bill Gates vezette be a számítástechnikában, hogy kötelezõ elfogadni azt, hogy hibás szoftverrel dolgozunk. Ezzel viszont mindenkinek lehet otthon számítógépe és szoftvere.

                Nem jött be neked a Linux? Nem baj, van másik.
                Nekem sajnos nem telik márkás gépre, kénytelen vagyok magam guberálta szutykokból összerakni a munkaeszközömet. Ebbõl következõen a Microsoft termékeit sem tudom megvenni, ezért a szutyok Opensource Inc. termékeit használom. Tudom, hogy nap mint nap Damoklész kardjaként lebeg fejem felett a teljes rendszerösszeomlás árnyéka, de megtanultam ezekkel is együtt élni az APEH és egyéb hivatalok réme mellett. Egyáltalán nem kötelez senki a Linux használatára, ezt csak saját kalandvágyamtól vezéreltetve teszem. Viszont senkinek nem is ajánlom használatát. Aki akarja kipróbálja, megtanulja.

                Hozzászólás: admin teszt #1989102
                kisbetu
                Felhasználó

                  Hogy csináltad!?
                  Nekem nem megy, vagy le vagyok tíltva?
                  [align=right][snapback]106275[/snapback][/align]

                  Ha már kitanultam:

                  A jobb oldalon van a „hozzászólásokat piszkáló” menü.
                  Abban kiválasztottam a mozgatás sort. Azt mondja, nincs 1 kijelölt.
                  Ekkor fedeztem fel a hozzászólás jobb felsõ sarkábam egy pipci pipát. Ezt megkattintva már lett kijelölt.

                  Elindítottam a mozgatást. Itt megint dolgozni kell, mert url-t kér.
                  Egy másik ablakban újra bementem a fórumba, abba a topikba, ahová vinni akartam.
                  A böngészõ címsorában kijelöltem a szöveget és áthoztam a beviteli mezõbe. (középsõ gomb, linux)

                  Nagyjából ennyi.

                  Hozzászólás: recseg az xmms #1993111
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    elég sok szám recseg, némelyik torzít xmms alatt

                    Melyik SuSE, melyik kernel, milyen chipkészletû hangkártya?

                    (Na, hogy válaszoljak is:
                    Tavasszal alaplapot cseréltem. A 8.2-es SuSE szépen muzsikált a VIA KT133-as lappal.
                    Az új lap KT400A-s, ezzel a PCM hangok – ilyen az XMMS is – torzítanak.
                    Jó hír, hogy a 9.1-gyel ez is tisztán szól.)

                    Hozzászólás: admin teszt #1989100
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Ez egy próba hozzászólás…

                      …amit sikeresen átmozgattam.

                      Hozzászólás: Internetezés hálózaton keresztül #1993131
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Megadod default gatewaynek a w98-as gép IP-jét, aztán beírod a szolgáltató DNS-szervereinek címét.

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,381-18,390 / 19,719