Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az alaplapi leírás át van tanulmányozva , mondtam is azon semmi nincs .Csak azt nem értem ,hogy a minap hozzám hozott semptron induláskor azt írta ki amit a reklámszövegben vagyis 2800+-t. és nem a ténylegeset.
[align=right][snapback]105941[/snapback][/align]Mert az a neve, az AMD ezt a nevet adta neki: „AMD Sempron 2200+”.
Ezt írja ki a BIOS is, ha felismeri.Lásd: cat /proc/cpuinfo
Code:# cat /proc/cpuinfo
processor : 0
vendor_id : AuthenticAMD
cpu family : 6
model : 8
model name : AMD Sempron(tm) 2200+
stepping : 1
cpu MHz : 1515.334
cache size : 256 KB
fdiv_bug : no
hlt_bug : no
f00f_bug : no
coma_bug : no
fpu : yes
fpu_exception : yes
cpuid level : 1
wp : yes
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse syscall mmxext 3dnowext 3dnow
bogomips : 3021.20Munkahelyi gépemrõl azt mondja, hogy Intel P4 1800MHz, CPU freki 2400MHz.
Mert húzva van.Amúgy seemitmondó cím, pl: Segítsetetek! Baj van a gépemmel! Nagymama vs debian 😀
Na most nem azért, de ugye te az átszerkesztettet olvasod. Hogy elõtte mi volt, fedje balladai homár.
Ui. a supermount hiányának negatív hatása számomra az volt, amikor a floppy másolás úgy kezdõdött, hogy terminálból rootként (jelszó beírás: 8 billentyûnyomás) mount parancs (kb. 16 billentyûnyomás), megszokott módon gnome-commanderben vagy midnight commanderben másolás, ekkor egy pillanat alatt „fel is teszi rá”. Ha kivenném a floppyt, akkor meg csak csodálkoznék… (a write-cache-t mindig is utáltam és ahol csak lehetett, mellõztem…) Ekkor umount (szintén kb 10. billentyûnyomás).
Engem az érdekelne, hogy hogy tudnám azt beállítani, hogy a dosfsck (FAT ellenõrzés) csak hetente egyszer (vagy minden 7. indításnál…) menjen le, ne minden alkalommal, miközben meg az e2fsck ne csak 127 naponként, hanem mondjuk havonta.
Ok: lassú gép, 4 kicsi (darabja 1,5 Gb) FAT partícióval, baromi lassú bootolás az állandó dosfsck-k miatt.
Péter
[align=right][snapback]105960[/snapback][/align]Nem tudom, mi az a dosfsck, és miért indul el neked. Nekem nincs napi szükségem FAT lemezekre, talán ezért nem találkoztam ilyennel.
Az e2fsck turpisságot meg a tune2fs progival lehet beállítani. Valószínûleg.
Az amd home lapján nem találtam egyértelmü szöveget erre nézve ,vagy jól eldugták.
Eldugták?
Három klikk a fõoldalról.Csak szeretnék tisztán látni .
Az amd home lapján nem találtam egyértelmü szöveget erre nézve ,vagy jól eldugták.
Az alaplapom 100 ,133 és 166 mhz-et tud ,ezt látni a leírásból ,de a semptronnak több kell 166-nál. Most ha 166 -ra teszem akkor 1.6 ghz-en megy a 2.3 -as.
Nem megnyugtatásnak, csak úgy:
Ezek a Sempronok 166MHz-es FSB-vel mennek.Ha egy linuxforum topicba írt linket(ami másik topicra mutat) nyitok meg, akkor kidob a szerver.
Másnál is elõfordul?
Ja a fenti probléma a motorcsere óta van, nálam.Nálam hibátlan.
(Opera 7.54, új lapon jön a linkelt oldal.) -
SzerzőBejegyzés