kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,401-18,410 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1948231
    kisbetu
    Felhasználó

      Az alaplapi leírás át van tanulmányozva , mondtam is azon semmi nincs .Csak azt nem értem ,hogy a minap hozzám hozott semptron induláskor azt írta ki amit a reklámszövegben vagyis 2800+-t. és nem a ténylegeset.
      [align=right][snapback]105941[/snapback][/align]

      Mert az a neve, az AMD ezt a nevet adta neki: „AMD Sempron™ 2200+”.
      Ezt írja ki a BIOS is, ha felismeri.

      Lásd: cat /proc/cpuinfo

      Code:
      # cat /proc/cpuinfo
      processor       : 0
      vendor_id       : AuthenticAMD
      cpu family      : 6
      model           : 8
      model name      : AMD Sempron(tm)   2200+
      stepping        : 1
      cpu MHz         : 1515.334
      cache size      : 256 KB
      fdiv_bug        : no
      hlt_bug         : no
      f00f_bug        : no
      coma_bug        : no
      fpu             : yes
      fpu_exception   : yes
      cpuid level     : 1
      wp              : yes
      flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse syscall mmxext 3dnowext 3dnow
      bogomips        : 3021.20

      Munkahelyi gépemrõl azt mondja, hogy Intel P4 1800MHz, CPU freki 2400MHz.
      Mert húzva van.

      Hozzászólás: Mi az a VMWare? #1992981
      kisbetu
      Felhasználó
        Hozzászólás: Mi az a VMWare? #1992979
        kisbetu
        Felhasználó

          Amúgy seemitmondó cím, pl: Segítsetetek! Baj van a gépemmel!  Nagymama vs debian  😀

          Na most nem azért, de ugye te az átszerkesztettet olvasod. Hogy elõtte mi volt, fedje balladai homár.

          Hozzászólás: „a linux jövõje a fórumozók szerint” #1992549
          kisbetu
          Felhasználó

            Ui. a supermount hiányának negatív hatása számomra az volt, amikor a floppy másolás úgy kezdõdött, hogy terminálból rootként (jelszó beírás: 8 billentyûnyomás) mount parancs (kb. 16 billentyûnyomás), megszokott módon gnome-commanderben vagy midnight commanderben másolás, ekkor egy pillanat alatt „fel is teszi rá”. Ha kivenném a floppyt, akkor meg csak csodálkoznék… (a write-cache-t mindig is utáltam és ahol csak lehetett, mellõztem…) Ekkor umount (szintén kb 10. billentyûnyomás).

            Hozzászólás: Bootolás testreszabása #1915291
            kisbetu
            Felhasználó

              Engem az érdekelne, hogy hogy tudnám azt beállítani, hogy a dosfsck (FAT ellenõrzés) csak hetente egyszer (vagy minden 7. indításnál…) menjen le, ne minden alkalommal, miközben meg az e2fsck ne csak 127 naponként, hanem mondjuk havonta.

              Ok: lassú gép, 4 kicsi (darabja 1,5 Gb) FAT partícióval, baromi lassú bootolás az állandó dosfsck-k miatt.

              Péter
              [align=right][snapback]105960[/snapback][/align]

              Nem tudom, mi az a dosfsck, és miért indul el neked. Nekem nincs napi szükségem FAT lemezekre, talán ezért nem találkoztam ilyennel.

              Az e2fsck turpisságot meg a tune2fs progival lehet beállítani. Valószínûleg.

              Hozzászólás: Disztri << 200MB #1992939
              kisbetu
              Felhasználó
                Hozzászólás: Alíz csodaországban #1992818
                kisbetu
                Felhasználó
                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948222
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Az amd home lapján nem találtam egyértelmü szöveget erre nézve ,vagy jól eldugták.

                    Eldugták?
                    Három klikk a fõoldalról.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948221
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Csak szeretnék tisztán látni .

                      Az amd home lapján nem találtam egyértelmü szöveget erre nézve ,vagy jól eldugták.
                      Az alaplapom 100 ,133  és 166 mhz-et tud ,ezt látni a leírásból ,

                      de a semptronnak több kell 166-nál. Most ha 166 -ra teszem akkor 1.6 ghz-en megy a 2.3 -as.

                      Nem megnyugtatásnak, csak úgy:
                      Ezek a Sempronok 166MHz-es FSB-vel mennek.

                      Hozzászólás: No linuxforum hibalista megint :) #1992460
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Ha egy linuxforum topicba írt linket(ami másik topicra mutat) nyitok meg, akkor kidob a szerver.
                        Másnál is elõfordul?
                        Ja a fenti probléma a motorcsere óta van, nálam.

                        Nálam hibátlan.
                        (Opera 7.54, új lapon jön a linkelt oldal.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,401-18,410 / 19,719