kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,821-18,830 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974277
    kisbetu
    Felhasználó

      Fellow dolgozott, én csak pár helyen beleszerkesztettem.

      Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979315
      kisbetu
      Felhasználó

        A kernel szabályos helye az /usr/src/linux, ezt lehet persze szimlink is, ahogyan az átlagos disztribek csinálják.

        Hozzászólás: Suse linuxban progi telepítés #1976684
        kisbetu
        Felhasználó

          Nézz körül a telepítõ lemezeiden. Kell benne két nagy könyvet találnod, „user guide” és „admin guide” néven.

          Jó olvasást!

          Hozzászólás: Kocsma topik #1948040
          kisbetu
          Felhasználó

            Hideg

            Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974275
            kisbetu
            Felhasználó

              Akkor tekintsük egy hangsúlyos UP-nak.

              elkeszult az uj valtozat, ha oke, akkor kuldom az adminoknak:


              Rengeteg idõt és félreértést takaríthatsz meg magadnak, ha betartasz néhány egyszerû szabályt:

              Legyen esélyünk, hogy megtaláljuk a problémád:
              Topikod helye legyen indokolt, címe fedje a tartalmát.
              Ha a címhez képest a topik témája változik, vagy új témát akarsz felvetni, akkor _mindenképpen_ nyiss új topickot.
              Annyit írj, amennyit csak bírsz, gyakran a jelentéktelennek tûnõ részinfók is számítanak.

              A félreértések elkerülése végett:
              Mindig egyértelmûen jelezd, hogy kinek a postjára válaszolsz.
              A hosszabb postváltások követhetõsége érdekében mindig az idézet _alá_ írj, és csak akkor szúrj be egy idézetbe, ha nagyon indokolt.

              Segíts magadon:
              Legelõször _mindig_ a keresõvel nézz szét.
              Ha problémád van, írd le, mit tettél eddig a megértésére és milyen eredménnyel; hogyan reprodukálható a hiba.
              Software probléma: milyen verziójú disztró, milyen verziójú soft, részletes hibaismertetés (lehetõleg screenshoot, stdout). (Kiegészítés kisbetûtõl: Kérlek, ne idézz be több oldalas logot, törekedj a lényeg megtalálására.)
              Hardware probléma: hardwared pontos neve, disztró és kernel verzió.
              _Sohase_ hagyj félbe topikot: ha megoldódott a probléma, akkor írd le hogyan; ha nem, akkor írd le, mit tettél meg eddig. Gondolj azokra, akik ráismernek a saját problémájukra, de csak egy „kösz, megoldódott”ot találnak.
              Mindig jelöld meg forrásaid, hátha más ezeken kiindulva hasznos infókat talál.

              Stílus:
              Szakmai témákba ne keverj véleményt, az állításaid forrássai bizonyíthatóak legyenek.
              A lazább csevegésre A linuxforum.hu közösségi kávézója való.
              A moderátorok feladata, hogy a fórum a lehetõ legjobban üzemelhessen; nem árt hallgatni rájuk.

              Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974274
              kisbetu
              Felhasználó

                Köszi, ráleltem.
                Mindjárt átolvasom és kijavítom. (Sértõdés ne legyen!)

                Hozzászólás: Debian „copyzas” help #1979009
                kisbetu
                Felhasználó

                  Saját megfigyelésem szerint (az egyenkénti másolás közben) a /tmp és /proc könyvtárt nem szabad másolni, csak a célterületen üresen létre kell hozni, tmp-t a megfelelõ jogokkal.

                  Hozzászólás: Processzorok #1977750
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    A suse is…
                    [align=right][snapback]91340[/snapback][/align]

                    Pedig én azt olvastam a linuxfórumon, hogy

                    SUSE sose

                    Hozzászólás: Processzorok #1977742
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Demá méne?
                      Hiszen õt már kirúgták, tehát tudja, hogy kell csinálni. Vagyis alkalmas.
                      Csak szólyatok és adom neki a mandátumomat…

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969799
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        nem is hallottam olyanról

                        Ne haragudj, de még csak pár éve jöttél e világra.
                        Rengeteg dolog van, amirõl még nem hallottál.
                        Itt az ideje elkezdeni körülnézni a világban: mondjuk olvasni és tanulni. Nem pedig hüleségeket írkálni.

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,821-18,830 / 19,719