Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Fellow dolgozott, én csak pár helyen beleszerkesztettem.
A kernel szabályos helye az /usr/src/linux, ezt lehet persze szimlink is, ahogyan az átlagos disztribek csinálják.
Nézz körül a telepítõ lemezeiden. Kell benne két nagy könyvet találnod, „user guide” és „admin guide” néven.
Jó olvasást!
Hideg
Akkor tekintsük egy hangsúlyos UP-nak.
elkeszult az uj valtozat, ha oke, akkor kuldom az adminoknak:
„
Rengeteg idõt és félreértést takaríthatsz meg magadnak, ha betartasz néhány egyszerû szabályt:Legyen esélyünk, hogy megtaláljuk a problémád:
Topikod helye legyen indokolt, címe fedje a tartalmát.
Ha a címhez képest a topik témája változik, vagy új témát akarsz felvetni, akkor _mindenképpen_ nyiss új topickot.
Annyit írj, amennyit csak bírsz, gyakran a jelentéktelennek tûnõ részinfók is számítanak.A félreértések elkerülése végett:
Mindig egyértelmûen jelezd, hogy kinek a postjára válaszolsz.
A hosszabb postváltások követhetõsége érdekében mindig az idézet _alá_ írj, és csak akkor szúrj be egy idézetbe, ha nagyon indokolt.Segíts magadon:
Legelõször _mindig_ a keresõvel nézz szét.
Ha problémád van, írd le, mit tettél eddig a megértésére és milyen eredménnyel; hogyan reprodukálható a hiba.
Software probléma: milyen verziójú disztró, milyen verziójú soft, részletes hibaismertetés (lehetõleg screenshoot, stdout). (Kiegészítés kisbetûtõl: Kérlek, ne idézz be több oldalas logot, törekedj a lényeg megtalálására.)
Hardware probléma: hardwared pontos neve, disztró és kernel verzió.
_Sohase_ hagyj félbe topikot: ha megoldódott a probléma, akkor írd le hogyan; ha nem, akkor írd le, mit tettél meg eddig. Gondolj azokra, akik ráismernek a saját problémájukra, de csak egy „kösz, megoldódott”ot találnak.
Mindig jelöld meg forrásaid, hátha más ezeken kiindulva hasznos infókat talál.Stílus:
Szakmai témákba ne keverj véleményt, az állításaid forrássai bizonyíthatóak legyenek.
A lazább csevegésre A linuxforum.hu közösségi kávézója való.
A moderátorok feladata, hogy a fórum a lehetõ legjobban üzemelhessen; nem árt hallgatni rájuk.Köszi, ráleltem.
Mindjárt átolvasom és kijavítom. (Sértõdés ne legyen!)Saját megfigyelésem szerint (az egyenkénti másolás közben) a /tmp és /proc könyvtárt nem szabad másolni, csak a célterületen üresen létre kell hozni, tmp-t a megfelelõ jogokkal.
A suse is…
[align=right][snapback]91340[/snapback][/align]Pedig én azt olvastam a linuxfórumon, hogy
SUSE sose
Demá méne?
Hiszen õt már kirúgták, tehát tudja, hogy kell csinálni. Vagyis alkalmas.
Csak szólyatok és adom neki a mandátumomat…nem is hallottam olyanról
Ne haragudj, de még csak pár éve jöttél e világra.
Rengeteg dolog van, amirõl még nem hallottál.
Itt az ideje elkezdeni körülnézni a világban: mondjuk olvasni és tanulni. Nem pedig hüleségeket írkálni. -
SzerzőBejegyzés