kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,901-18,910 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Grub, Lilo Vs Win #1953334
    kisbetu
    Felhasználó

      amit most mondtál elég külföldiül hangzott a számomra… Ha vennéd még a fáradtságot, hogy ezt elmagyaráznád , akkor talán értenék is belõle valamit… 😉
      [align=right][snapback]86255[/snapback][/align]

      Félek tõle… viszont valamit írnom kell, mert ha abbahagyom, azt hiszed, hogy lenézem a kérdésed.

      Tehát.
      Kipróbáltad, megy a win98, ha csak õ van?

      Utána felteszed csak a linuxos vinyót.
      Megkeresed az /etc/fstab filet. (Mit használsz filekezelõnek? Javasolnám az mc-t, de félek, hogy még a terminálablak is korai.)

      Mindenesetre az fstab-ban van olyan sor, hogy

      Code:
      /dev/hda7            /                    ext3       defaults              1 1
      /dev/hda5            swap                 swap       pri=42                0 0

      Ebben kell a hda-t átírni hdc-re.
      Ezután a linuxod fog nem indulni.

      Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972551
      kisbetu
      Felhasználó

        Ez is megtörtént.
        Moderátorkodtam egy kicsit.
        Találtam a SUSE haladóban egy témát, ami közösségi szócséplés kategória.

        Hozzászólás: a linux és a lányok #1969716
        kisbetu
        Felhasználó

          mindig kituno voltam nyelvtanbol, szoval baromira nemfog nekem rosszulesni, ha ezzel szivattok 🙂
          [align=right][snapback]86207[/snapback][/align]

          Nem szívatok senkit.
          Mindössze azt szeretném, hogy ha valaki kérdez, akkor el tudjam olvasni, meg tudjam érteni a kérdését.

          Hogytemit válaszolsz az nemérdekel. (Nem nekem, mert én kis pont vagyok, hanem a kérdezõnek.)

          mindig kituno voltam nyelvtanbol

          Olyan könnyen osztogatták a kitûnõt, vagy olyan alacsony volt a színvonal, esetleg baromi gyorsan és szelektíven felejtesz.

          A magyar helyesírásnak csak egyik szabálya az „úgy írjuk, ahogy mondjuk”. Lustaságból takarózhatsz vele, de tudd, hogy nem igaz.
          Tudok magyarul nélkületek is, de hogy az ilyen beugratásokra válaszolni tudjak, megvettem a „Magyar helyesírás szabályait”. Aztán lapozgatás közben rájöttem, hogy sokat felejtettem. Szóval ne kérd, hogy beidézzem azt a bekezdést, amelyik az etimológiáról szól, mert egyrészt akár a neten is olvasható, másrészt kár terhelni vele a lányokat.

          Hozzászólás: a linux és a lányok #1969715
          kisbetu
          Felhasználó

            Ha nem jól írtam bennszülöttül, akkor ezért is bocsánat!
            [align=right][snapback]86196[/snapback][/align]

            „még több szimbólum”

            Hozzászólás: Grub, Lilo Vs Win #1953331
            kisbetu
            Felhasználó

              volt a C-m mint master primary-n, és  …  átdugtam egy dróttal arrébb sec masternak[align=right][snapback]86217[/snapback][/align]

              Szerintem itt a baj. Ha jól tudom, a win98 nem szeret, csak pri masterrrõl indulni.

              Amit én tennék:

              Legfontosabb: win98 vinyó vissza pri masternek, kipróbálni, hogy bootol-e.

              Ha igen, akkor mehetünk tovább:
              -linux feldug pri masternek
              -linux elindít
              -/etc/fstab átírása: ‘/’ és ‘swap’ bejegyzés átírása hdcx-re
              -leállít
              -vinyók átdugása (win pri master, lin sec master)
              -suse telepítõ CD-rõl boot
              -megkeresni a „telepített rendszer indítása” pontot, a linuxot a hdc1-rõl indítani
              -yast-ban a rendszertöltõ beállítása a hda MBR-re (figyelem, a win98 újratelepítése letörli, akkor ezt a CD-s indítást majd meg kell ismételni)

              Hozzászólás: a linux és a lányok #1969701
              kisbetu
              Felhasználó
                Hozzászólás: a linux és a lányok #1969700
                kisbetu
                Felhasználó
                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1969695
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    kinetöröld

                    Hozzászólás: Grub, Lilo Vs Win #1953324
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      A másik winyó pedig a Win98-cal a hdc1, és hiába állítok át bármit bármire, akkorsenemse sehogysenemse akar elindulni a winfos98… 🙁

                      Amikor feltetted a 98-at, akkor is hdc-n volt? Akkor indult? (Mert akkor nem tudom…)

                      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969687
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        amiota az offtopicok ‘uralkodnak’, azota egy kicsit ugyerzem, hogy esik a szinvonal szakmai teren.
                        [align=right][snapback]85823[/snapback][/align]

                        Azt láttam, hogy nyáron megfogyott a társaság. Jó, mondom, nyári szünet.
                        Aztán szeptemberben meg csak lestem, hogy miért nem pörög újra a fórum.

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,901-18,910 / 19,719