Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
amit most mondtál elég külföldiül hangzott a számomra… Ha vennéd még a fáradtságot, hogy ezt elmagyaráznád , akkor talán értenék is belõle valamit… 😉
[align=right][snapback]86255[/snapback][/align]Félek tõle… viszont valamit írnom kell, mert ha abbahagyom, azt hiszed, hogy lenézem a kérdésed.
Tehát.
Kipróbáltad, megy a win98, ha csak õ van?Utána felteszed csak a linuxos vinyót.
Megkeresed az /etc/fstab filet. (Mit használsz filekezelõnek? Javasolnám az mc-t, de félek, hogy még a terminálablak is korai.)Mindenesetre az fstab-ban van olyan sor, hogy
Code:/dev/hda7 / ext3 defaults 1 1
/dev/hda5 swap swap pri=42 0 0Ebben kell a hda-t átírni hdc-re.
Ezután a linuxod fog nem indulni.Ez is megtörtént.
Moderátorkodtam egy kicsit.
Találtam a SUSE haladóban egy témát, ami közösségi szócséplés kategória.mindig kituno voltam nyelvtanbol, szoval baromira nemfog nekem rosszulesni, ha ezzel szivattok 🙂
[align=right][snapback]86207[/snapback][/align]Nem szívatok senkit.
Mindössze azt szeretném, hogy ha valaki kérdez, akkor el tudjam olvasni, meg tudjam érteni a kérdését.Hogytemit válaszolsz az nemérdekel. (Nem nekem, mert én kis pont vagyok, hanem a kérdezõnek.)
mindig kituno voltam nyelvtanbol
Olyan könnyen osztogatták a kitûnõt, vagy olyan alacsony volt a színvonal, esetleg baromi gyorsan és szelektíven felejtesz.
A magyar helyesírásnak csak egyik szabálya az „úgy írjuk, ahogy mondjuk”. Lustaságból takarózhatsz vele, de tudd, hogy nem igaz.
Tudok magyarul nélkületek is, de hogy az ilyen beugratásokra válaszolni tudjak, megvettem a „Magyar helyesírás szabályait”. Aztán lapozgatás közben rájöttem, hogy sokat felejtettem. Szóval ne kérd, hogy beidézzem azt a bekezdést, amelyik az etimológiáról szól, mert egyrészt akár a neten is olvasható, másrészt kár terhelni vele a lányokat.Ha nem jól írtam bennszülöttül, akkor ezért is bocsánat!
[align=right][snapback]86196[/snapback][/align]„még több szimbólum”
volt a C-m mint master primary-n, és … átdugtam egy dróttal arrébb sec masternak[align=right][snapback]86217[/snapback][/align]
Szerintem itt a baj. Ha jól tudom, a win98 nem szeret, csak pri masterrrõl indulni.
Amit én tennék:
Legfontosabb: win98 vinyó vissza pri masternek, kipróbálni, hogy bootol-e.
Ha igen, akkor mehetünk tovább:
-linux feldug pri masternek
-linux elindít
-/etc/fstab átírása: ‘/’ és ‘swap’ bejegyzés átírása hdcx-re
-leállít
-vinyók átdugása (win pri master, lin sec master)
-suse telepítõ CD-rõl boot
-megkeresni a „telepített rendszer indítása” pontot, a linuxot a hdc1-rõl indítani
-yast-ban a rendszertöltõ beállítása a hda MBR-re (figyelem, a win98 újratelepítése letörli, akkor ezt a CD-s indítást majd meg kell ismételni)kinetöröld
A másik winyó pedig a Win98-cal a hdc1, és hiába állítok át bármit bármire, akkorsenemse sehogysenemse akar elindulni a winfos98… 🙁
Amikor feltetted a 98-at, akkor is hdc-n volt? Akkor indult? (Mert akkor nem tudom…)
amiota az offtopicok ‘uralkodnak’, azota egy kicsit ugyerzem, hogy esik a szinvonal szakmai teren.
[align=right][snapback]85823[/snapback][/align]Azt láttam, hogy nyáron megfogyott a társaság. Jó, mondom, nyári szünet.
Aztán szeptemberben meg csak lestem, hogy miért nem pörög újra a fórum. -
SzerzőBejegyzés