Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kedvencem még az „ac97” hangkártya. Nevetséges, hogy sokszor az alaplap leírásából alig lehet kihámozni, hogy akkor mi a franc van benne…
[align=right][snapback]85875[/snapback][/align]Remélem, azért az lspci kimenetébõl sikerül kiókumlálni valamit.
en csak azt mondom h szinkronban kellene lenniuk egymassal… a live cdnek pont az a lenyege, hogy betekinthess az igaziba telepites nelkul. nem? ennyi erovel az uhu live cd lehetne mondjuk pistabacsi linux distrojanak a live cd verzioja is, nem? ugyanannyi a kozos… jojo persze a csomik ugyanazok meg a rendszer, de ez egy kezdo ‘betekinto’-nek nem igazan szamit, hogy van e benne apt-get vagy nincs. ot az erdekli, hogy tud-e rajta levelet irni, vagy van-e rajta normalis fajlkezelo, vagy eppen milyen a ‘start-menu’. de foleg hogy hogy nez ki… :unsure:
[align=right][snapback]85706[/snapback][/align]Talán inkább mekköszönnéd, hogy amíg az UHUsok a világ dolgainak alakulásán keseregnek, helyettük valaki foglalkozik a disztró népszerûsítésével.
Oké, értem.
Tehát újabb kihívás a Linuxnak, hogy gyógyítson meg ingyen profi windowsos gépet. Hálából meg kinyírják a piacról.Hajrá!
Félénken érdeklõdõm csak: míre használnád?
Az nem csak a telepítõre vonatkozik?
Valószínûleg utána is be kell állítani a kde-t külön.
[align=right][snapback]85439[/snapback][/align]Akkor nekem mindig egetverõ mázlim volt az utóbbi években a susével, mert a telepítés elején kiválasztottam, hogy magyart kérek, aztán valami fatális véletlen folytán a kde is magyar lett.
Vagy ha valaki tudja a Regisztrációs kódot, és leírná, azt is nagyon megköszönném!
Elõre is köszönet!
[align=right][snapback]85233[/snapback][/align]Hát tudod, regisztrációs kódot az kap, aki megvette a dobozos változatot. Ha én ezt tettem volna, nem adnám tovább a kapott kódomat.
Addig is próbálkozz azzal, hogy a yastban beállítod telepítési forrásnak az http://ftp.suselinux.hu-t, könyvtárnak a 9.1-et, aztán csomagok telepítése felkiáltással végignézed azt a párezer csomagot, amit kaphatsz. Biztos, hogy találsz köztük howto-t, man-t, talán suse-tourt is.
Talán van valakinek linkje a pár éve kiadott, magyar nyelvû suse-könyv pdf-jére. Nekem sajna csak letöltve van meg (valahol…).
Ha jól emléxem, akkor a fekete+piros= 5V, a fekete+sárga=12V.
90%, hogy emígyen van 😀 . Akkor meg joggal forog lassabban a ventillátor.
Mérd meg mûszerrel, vagy nézd meg egy gyári P1 ventin, hová megy a két drót. Na, az a 12 V-os rész!
[align=right][snapback]85274[/snapback][/align]A T
az ismerõsöm csak felhasználói szinten ismeri a számítógépet
mi van ha egyszer frissíti a rendszertFelhasználói jelszóval nehezen teszi meg.
(mellesleg mi az a kernel? vmi memória vezérlõnek rémlik).
[align=right][snapback]85139[/snapback][/align]Az is.
A kernel a Linux maga.
Kezeli a géped erõforrásait, gondoskodik a taszkjaidról, ehhez vezérli a memóriahozzáférést is.Milyen rendszert használsz?
SUS -
SzerzőBejegyzés