kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 18,911-18,920 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970657
    kisbetu
    Felhasználó

      Kedvencem még az „ac97” hangkártya. Nevetséges, hogy sokszor az alaplap leírásából alig lehet kihámozni, hogy akkor mi a franc van benne…
      [align=right][snapback]85875[/snapback][/align]

      Remélem, azért az lspci kimenetébõl sikerül kiókumlálni valamit.

      Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968204
      kisbetu
      Felhasználó

        en csak azt mondom h szinkronban kellene lenniuk egymassal… a live cdnek pont az a lenyege, hogy betekinthess az igaziba telepites nelkul. nem? ennyi erovel az uhu live cd lehetne mondjuk pistabacsi linux distrojanak a live cd verzioja is, nem? ugyanannyi a kozos… jojo persze a csomik ugyanazok meg a rendszer, de ez egy kezdo ‘betekinto’-nek nem igazan szamit, hogy van e benne apt-get vagy nincs. ot az erdekli, hogy tud-e rajta levelet irni, vagy van-e rajta normalis fajlkezelo, vagy eppen milyen a ‘start-menu’. de foleg hogy hogy nez ki…  :unsure:
        [align=right][snapback]85706[/snapback][/align]

        Talán inkább mekköszönnéd, hogy amíg az UHUsok a világ dolgainak alakulásán keseregnek, helyettük valaki foglalkozik a disztró népszerûsítésével.

        Hozzászólás: Vírus #1974788
        kisbetu
        Felhasználó

          Oké, értem.
          Tehát újabb kihívás a Linuxnak, hogy gyógyítson meg ingyen profi windowsos gépet. Hálából meg kinyírják a piacról.

          Hajrá!

          Hozzászólás: Vírus #1974786
          kisbetu
          Felhasználó

            Félénken érdeklõdõm csak: míre használnád?

            Hozzászólás: suse9.1 nyelv beállitása #1974778
            kisbetu
            Felhasználó

              Az nem csak a telepítõre vonatkozik?
              Valószínûleg utána is be kell állítani a kde-t külön.
              [align=right][snapback]85439[/snapback][/align]

              Akkor nekem mindig egetverõ mázlim volt az utóbbi években a susével, mert a telepítés elején kiválasztottam, hogy magyart kérek, aztán valami fatális véletlen folytán a kde is magyar lett.

              Hozzászólás: SuSE 9.1 és egyebek -lépésrõl lépésre #1964982
              kisbetu
              Felhasználó

                Vagy ha valaki tudja a Regisztrációs kódot, és leírná, azt is nagyon megköszönném!

                Elõre is köszönet!
                [align=right][snapback]85233[/snapback][/align]

                Hát tudod, regisztrációs kódot az kap, aki megvette a dobozos változatot. Ha én ezt tettem volna, nem adnám tovább a kapott kódomat.

                Addig is próbálkozz azzal, hogy a yastban beállítod telepítési forrásnak az http://ftp.suselinux.hu-t, könyvtárnak a 9.1-et, aztán csomagok telepítése felkiáltással végignézed azt a párezer csomagot, amit kaphatsz. Biztos, hogy találsz köztük howto-t, man-t, talán suse-tourt is.

                Talán van valakinek linkje a pár éve kiadott, magyar nyelvû suse-könyv pdf-jére. Nekem sajna csak letöltve van meg (valahol…).

                Hozzászólás: 3 rövid kérdésem volna…. #1974182
                kisbetu
                Felhasználó

                  Ha jól emléxem, akkor a fekete+piros= 5V, a fekete+sárga=12V.
                  90%, hogy emígyen van  😀 . Akkor meg joggal forog lassabban a ventillátor.
                  Mérd meg mûszerrel, vagy nézd meg egy gyári P1 ventin, hová megy a két drót. Na, az a 12 V-os rész!
                  [align=right][snapback]85274[/snapback][/align]

                  A T

                  Hozzászólás: usb pendrive #1909070
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    az ismerõsöm csak felhasználói szinten ismeri a számítógépet
                    mi van ha egyszer frissíti a rendszert

                    Felhasználói jelszóval nehezen teszi meg.

                    Hozzászólás: Linux de melyik #1974298
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      (mellesleg mi az a kernel? vmi memória vezérlõnek rémlik).
                      [align=right][snapback]85139[/snapback][/align]

                      Az is.
                      A kernel a Linux maga.
                      Kezeli a géped erõforrásait, gondoskodik a taszkjaidról, ehhez vezérli a memóriahozzáférést is.

                      Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974341
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Milyen rendszert használsz?
                        SUS

                      10 bejegyzés megtekintése - 18,911-18,920 / 19,719