kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 19,081-19,090 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: LINUX Netmegosztás és Vírusvédelem #1962170
    kisbetu
    Felhasználó

      Egyikse, nem mondtuk még elegen?

      Linuxból tûzfalat tudsz csinálni. (Tanul: mi az a tûzfal.)
      A windows-on leszedett tartalmakat ne akard linux alatt szûrni, azt nem tudod megfizetni. Ha a gépeid egyedileg elérik a netet (mert egy netcaféban hogyan másként), akkor egyedileg kell rájuk vírusvédelem. Olyan gépet kell beállítani, ami viszi.
      Persze tudom, minimális beruházás, maximális haszon. Ilyenkor bezzeg jó a linux.

      Hozzászólás: LINUX Netmegosztás és Vírusvédelem #1962168
      kisbetu
      Felhasználó

        hogy beleéreztem…

        Hozzászólás: LINUX Netmegosztás és Vírusvédelem #1962167
        kisbetu
        Felhasználó

          Nem tudom, hogy a vírusirtót és a víruspajzsot mire akarod használni egy linux gateway-en

          Mire, mire…
          Hát arra, hogy a mögötte levõ Windowsos isten gépek ne kapjanak vírust. Semmilyen vírust. Mert a Linuxnak ez semmiség.

          Hozzászólás: /mnt írás #1962196
          kisbetu
          Felhasználó

            De hogy ne maradj alternatív megoldás híján:
            Csinálj FAT32-es partíciót, azt mindkét oprendszerrel tudod írni-olvasni.

            Hozzászólás: /mnt írás #1962193
            kisbetu
            Felhasználó

              Arra gondolok, hogy milyen filerendszerre akarsz írni.
              Tartok tõle, hogy NTFS-re.

              Remélem jön hamarosan egy UHU-s, és megmondja, hogy a kerneletek elvállalja-e az NTFS írását.

              Hozzászólás: /mnt írás #1962191
              kisbetu
              Felhasználó

                sima win es partícióra

                mennyire sima?

                és hol jön a képbe a /mnt?

                Hozzászólás: LINUX Netmegosztás és Vírusvédelem #1962164
                kisbetu
                Felhasználó

                  Szeretnék egy linuxos szervert beállítani amin van egy virusirtó, víruspajzs

                  Sokan szeretnének olyat.
                  Ha csak levélszûrés kell, akkor az összeszedhetõ. De 14 gép teljes tartalomszûrése combos feladat.

                  A többit meghagyom a szerveres kollégáknak.

                  Hozzászólás: SUSE 9.1 mount XP #1961697
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    ((0 0)ez micsoda?)

                    Egyszer megnéztem. Valami jelzés, hogy rendszerinduláskor kell-e rajta futatni fsck-t.
                    Ha tényleg érdekel, olvasd el a man mount vagy man fstab oldalait.

                    Hozzászólás: Shared Memory Support?????? #1962098
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Ja, látom.

                      Gentoo: csináld magad.

                      Hozzászólás: Shared Memory Support?????? #1962097
                      kisbetu
                      Felhasználó

                        Nekem azt, hogy kernelfordításkor kell tenni egy pipát (ikszet) a „support for shared memory” bejegyzéshez.

                        Milyen disztrib milyen kernele okozta?

                      10 bejegyzés megtekintése - 19,081-19,090 / 19,719