kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031080
    kisbetu
    Felhasználó

      Témaváltás?
      Beszéljünk a nőkről? Vagy a fociról?
      Vagy a női fociról?

      Hozzászólás: Linux vs Windows Xp #2200994
      kisbetu
      Felhasználó

        Hát nézd: nekem tényleg jobb.

        A tököm volt tele a win95-tel, hogy egy CD-ről felteszem az oprendszert, egy másikról az alaplap drivereit, egy harmadikról telepítem a netet, egy negyedikről frissítem az Internet Explorert.
        És office-nak a közelébe nem kerültem, a munkámhoz szükséges alapvető fordítóprogaramokat, editorokat is össze kell vadásznom.

        Utána vadászok ingyenes vírusirtót, félévente újat. Amit meg megszoktam az egyszercsak megszűnik.

        Újságmellékletben találtam egy Linux-CD-t.
        Telepítettem róla egy oprendszert.
        Volt benne driver a gépemhez.
        Volt benne internet.
        Volt benne office (bár oficot ritkán használok).
        Volt benne C-fordító, hexaeditor, debugger.

        ÉS volt benne egy rakás segédlet, leírás a rendszer működéséről, beállításairól, használatáról.

        NAGY döntés előtt álltam: a SuSE vagy a Mandrake rendszer mellett döntsek.

        Hozzászólás: Linux vs Windows Xp #2200992
        kisbetu
        Felhasználó

          Bocsánat, ha durva leszek, de tőlem mi más várható…

          gauron wrote:
          Azt szeretném megtudni hogy a windows-hoz képest mik a linux előnyei?

          Előnyei? Számodra?
          NINCS előnye, csak a hátrányaival fogsz találkozni: teljesen más, mint a Windows. (Csak annyi a közös bennük, hogy ugyanazon a gépen futnak, ugyanazt a billenyűt – monitort – egeret használod.
          Előny lenne, hogy biztonságosabbra lehet beállítani, mint a Windowst, de érteni kell hozzá. Is.

          gauron wrote:
          Milyen programok futnak rajta?

          Titkot árulok el: linuxos programok. „Hekkeléssel” futnak bizonyos windowsos progik is, de minek: akinek ilyen kell, használjon Windowst.

          gauron wrote:
          Képes vagyok firefoxot skype-ot msn-t használni rajta?

          Igen! Te is meg tudod csinálni!
          (Vannak rá ilyen programok, ha ez lett volna a kérdés.)

          Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031078
          kisbetu
          Felhasználó

            Barna? Nekem kék lett a mamba belseje.

            Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031075
            kisbetu
            Felhasználó

              Hogy a fenébe ne! Perszehogy.

              Csak el kell döntened, hogy az adott – és csak általad ismert – témában kit választasz az üzeneted célpontjának. Persze ha már mindent elolvastál a fórumban, akkor tudhatod, hogy kitől milyen válaszra számíthatsz.

              kisbetu
              Felhasználó

                Úgy van!
                Hajrá, és hurrá!

                Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031074
                kisbetu
                Felhasználó

                  Valószínűleg jó helyen érhettél hozzá, mert most beljebb van ágyazva.
                  (Mondjam, hogy kösz?)

                  Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031068
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Ebben (Aurora) sem látok beágyazottat.

                    És közlöm, hogy fél perc nézés után kiléptem belölle: akkora a kontraszt a középső fehér alapon kék, és a két szélén levő kék alapon fehér mezők között, hogy még holnap is jojózni fog az összes szemüvegem tölle.

                    De mindegy, nem is lényeg. Nincs annyi tartalom az oldalon, hogy különösebben hiányozna, ha nem találom meg.

                    Vectornak: hála a fórummotornak, egészen odaszoktam az ubunutuhuhu fórumába. Ott legalább van élet.

                    Hozzászólás: Megújult (megváltozott) linuxforum.hu #2031064
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      „Vélemények és Javaslatok”

                      Vélemény: mindenkinek jobb, ha nem írom le…

                      Hol az ‘új’ címke az új hozzászólások mellől?
                      Hol a „beágyazott teljes” megjelenítés?

                      Hogyan találok meg egy százholdas topikban egy „új” hozzászólást?

                      Idézném magam (ha nem lenne előrehaladott memóriaproblémám): „Törjék le a kezét annak, aki állandóan piszkálja a megjelenítést!”
                      (Ja: ez volt a Javaslat.)

                      Hozzászólás: Logitech C100 webcam nem műxik #2200968
                      kisbetu
                      Felhasználó
                        timurlan wrote:
                        Hogyan győződhetnék meg arról, hogy a kamera üzemképes?

                        Live-CD-ről újabb linugzot futtatva?

                      10 bejegyzés megtekintése - 641-650 / 19,719