Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
2010-10-29-15:33 Hozzászólás: Miért nem tudok a laptopommal a sulis hálózatra (vezetékes) felmenni? #2200933
…Kissé kusza lesz így a topik, de én neked válaszolok…
Hiányos tudásom szerint a pppoe az a protokoll, amivel pl. az ADSL modemhez tudunk kapcsolódni.
Még mindig hiányos tudásom szerint egy „sulis” hálózatban inkább DHCP-vel szokás IP-címet szerezni.A képeden nem látszik rendesen, milyen címet kaptál.
Javaslom először az ifconfig majd a route parancsok kiadását, hogy lássuk, mivel állunk szemben.2010-10-29-15:18 Hozzászólás: Többet szeretnék meg tudni a telnetről, illetve, az az körüli dolgokról #2200913Online?
Magyar nyelvű?Ne nevettess!
Amint azt tanult kollégám már leírta: a telnetet el kell felejteni, nem leírásokat gyártani hozzá.
Persze azért a net ír ezt-azt:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Telnet
http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows-vista/Telnet-frequently-asked-questions
http://www.erg.bme.hu/szakkepzes/szgszakir/inet0/TELNET.HTM
http://pcforum.hu/tudastar/?kbid=54941http://www.google.hu/search?client=opera&rls=hu&q=telnet+hogyan&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
sk-skuba wrote:… és még azt mondják hogy a Linuxfórumon udvariatlanok az emberek a kérdezőkkel ..Az _kizárólag_ a kérdezőtől függ.
2010-10-29-15:03 Hozzászólás: Miért nem tudok a laptopommal a sulis hálózatra (vezetékes) felmenni? #2200931pppoe?
ADSL?Itt olvastam egy receptet:
Nekem négy dolog hiányzik a kipróbálásához:
nincs ubuntum
nincs mikrofonom
nincs pulseaudióm
nincs skype-om.linuxvirus wrote:md5sum xyz.iso paranccsal, vagy a k3b automatikus ellenőrzőjével.
Azt hittem csak az md5-tel csinálok valamit rosszul, kiírtam a lemezt és futtattam az ellenőrzőjét és azt írta, hogy az sha1 sem stimmel. Még jó hogy csak szombaton akartam telepíteni 😛
.
.
.
.
Nem az én véleményem, és nem is értek egyet vele:Mellesleg azon felül, hogy jó dolognak tartom ezt az ellenörzösdit, sok értelmét nem látom, mivel nagyonsokszor van hogy egyáltalán nem stimmelnek a számok, és az elkészült lemez viszont tökéletesen fut….. szóval én nem tulajdonítok tul nagy jelentőséget neki….
(Kéretik megtalálni az idézet forrását.)
Hogyan ellenőrzöd az md5-öt?
hangszoros wrote:Egyébbként szerintem azért biztonságos, mert nem éri meg a hackereknek foglalkozni vele.Nem, nem azért.
Stefi wrote:Mi lehet az oka, hogy a hangerő beállításoknál a bemeneti hangerőt nem lehet állítani?. Nem kínálja fel a rendszer ezt az opciót. Miért?Nem akarom idézni magamat, de pár napja olvastam – magyar – fórumban, hogy a srác feltett még két pa-akármi csomagot, és azután már egy újabb csúszkán fel tudta húzni a mikrofon jelét.
firework wrote:Mindegyiket próbáltam de nem értem el eredményt.Először egy ESC-et nyomsz, hogy a GRUB átmenjen szöveges módba.
Utána megy az e edit, nálam b boot. A ctrl-X-et nem ismertem. -
SzerzőBejegyzés