kisbetu

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 19,719
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Cygwin #2200867
    kisbetu
    Felhasználó
      Tamy wrote:
      sikeresen ki is bontotta a Cygwin.

      A Cygwin?

      LOL!

      Hozzászólás: skype mikrofonprobléma #2200787
      kisbetu
      Felhasználó

        Valamelyik fórumban olvastam, hogy a pulseaudiohoz fel kell még tenni két csomagot, és azután lehet mikrofont kattintgatni.
        Most nem találom a bejegyzést, de ha meglesz, hozom a linket.
        (Lehet, hogy az ubuntu.hu-n olvastam tegnap, de mondom, nem találom.)

        Hozzászólás: squeeze boot #2200875
        kisbetu
        Felhasználó

          Mit jelent nálad, hogy „recovery módban sem tudod elindítani”?
          Hogyan teszed ezt?

          Hozzászólás: squeeze boot #2200873
          kisbetu
          Felhasználó

            A GRUB2 az azért jó, mert nem elég szerkeszteni.

            Hozzászólás: squeeze boot #2200871
            kisbetu
            Felhasználó

              Akkor tiszta a felállás: a bootprogram (GRUB?) nem azt a kernelt akarja betölteni, ami a lemezen van.
              Valószínűleg a frissítés lecserélte a kernelt, de erről elfelejtette normálisan értesíteni a bootloadert.

              Megoldás(féleség): a GRUB kezelésének megtanulása, az ugyanis egy pici CLI felületen „programozható”. Képes megkeresni a lemezeken a kerneleket, és kérésedre bebootolni őket.

              Megoldás2: Live CD-vel indulsz, megnézed, mit akar indítani a GRUB, és ezzel szemben mi van a /boot-ban. Értelemszerűen átírni a menu.lst-t. (Ha nem GRUB2…)

              Hozzászólás: squeeze boot #2200869
              kisbetu
              Felhasználó
                firework wrote:
                eddig jól működő

                Mit csináltál a jól működés és a nem indulás között?

                Hozzászólás: Grub.cfg #2198988
                kisbetu
                Felhasználó
                  _sssss1_ wrote:
                  Ha jobban belegondolok, igazad van!

                  Tudnád, hogy én mennyit gondolkodtam rajta!

                  Hozzászólás: Grub.cfg #2198986
                  kisbetu
                  Felhasználó

                    Bízni sok mindenben lehet, pl. az adó- és nyugdíjrendszerben is.

                    A linugzos ISO-k kernele általában elég univerzális, elmegy még a kenyérpirítón is.
                    Deviszontezzelszembenazomban a 2002-ben kiadott Windows XP telepítője csak CD-re van felkészítve, minden egyéb ‘exotikus’ hardware-t floppyról kell beadagolni neki. Te meg azt várod tőle, hogy ébredéskor érezze jól magát egy USB eszközön…

                    Nem sugallom egyáltalán, hogy add fel ezt az álmot, mert merni kell nagyokat álmodni.
                    De talán próbálkozz Win7 ISO-val.

                    Hozzászólás: Grub.cfg #2198984
                    kisbetu
                    Felhasználó

                      Olvastál már olyat, hogy valami képes rá?

                      Hozzászólás: Cygwin #2200851
                      kisbetu
                      Felhasználó
                        Tamy wrote:
                        A lementett két fájl együttes mérete 0,9 MB, viszont ha betömörítem őket egy rar fájlba akkor már csak 946 Byte lesz. Ennyire jól meg a WinRar sem tömörít, tehát felmerül a kérdés, hogy maga a nyersanyag jó-e.

                        Nem tilos megnézni a file-ok tartalmát…

                      10 bejegyzés megtekintése - 681-690 / 19,719