Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Tamy wrote:sikeresen ki is bontotta a Cygwin.
A Cygwin?
LOL!
Valamelyik fórumban olvastam, hogy a pulseaudiohoz fel kell még tenni két csomagot, és azután lehet mikrofont kattintgatni.
Most nem találom a bejegyzést, de ha meglesz, hozom a linket.
(Lehet, hogy az ubuntu.hu-n olvastam tegnap, de mondom, nem találom.)Mit jelent nálad, hogy „recovery módban sem tudod elindítani”?
Hogyan teszed ezt?A GRUB2 az azért jó, mert nem elég szerkeszteni.
Akkor tiszta a felállás: a bootprogram (GRUB?) nem azt a kernelt akarja betölteni, ami a lemezen van.
Valószínűleg a frissítés lecserélte a kernelt, de erről elfelejtette normálisan értesíteni a bootloadert.Megoldás(féleség): a GRUB kezelésének megtanulása, az ugyanis egy pici CLI felületen „programozható”. Képes megkeresni a lemezeken a kerneleket, és kérésedre bebootolni őket.
Megoldás2: Live CD-vel indulsz, megnézed, mit akar indítani a GRUB, és ezzel szemben mi van a /boot-ban. Értelemszerűen átírni a menu.lst-t. (Ha nem GRUB2…)
firework wrote:eddig jól működőMit csináltál a jól működés és a nem indulás között?
_sssss1_ wrote:Ha jobban belegondolok, igazad van!Tudnád, hogy én mennyit gondolkodtam rajta!
Bízni sok mindenben lehet, pl. az adó- és nyugdíjrendszerben is.
A linugzos ISO-k kernele általában elég univerzális, elmegy még a kenyérpirítón is.
Deviszontezzelszembenazomban a 2002-ben kiadott Windows XP telepítője csak CD-re van felkészítve, minden egyéb ‘exotikus’ hardware-t floppyról kell beadagolni neki. Te meg azt várod tőle, hogy ébredéskor érezze jól magát egy USB eszközön…Nem sugallom egyáltalán, hogy add fel ezt az álmot, mert merni kell nagyokat álmodni.
De talán próbálkozz Win7 ISO-val.Olvastál már olyat, hogy valami képes rá?
Tamy wrote:A lementett két fájl együttes mérete 0,9 MB, viszont ha betömörítem őket egy rar fájlba akkor már csak 946 Byte lesz. Ennyire jól meg a WinRar sem tömörít, tehát felmerül a kérdés, hogy maga a nyersanyag jó-e.Nem tilos megnézni a file-ok tartalmát…
-
SzerzőBejegyzés