kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: elveszett a root jelszó #2022368
    kovi
    Felhasználó

      init=/bin/bash
      mount / -o rw,remount
      passwd

      nem vagyok egy uhus, így nem igazán értem, hogy a /bin/bash miért nem rootjoggal ruház fel 🙁

      a shadow törlése is mehet(ne), mivel van egy shadow.old, amit vissza lehet nevezni shadownak, de ezzel azért talán csak nem babrálnék.

      Hozzászólás: UHU 1.2 bug #2022316
      kovi
      Felhasználó

        alt+ctrl+f1 – f6
        login root

        killall kdm
        killall gdm
        killall xdm

        (nem tudom melyiket használod)

        ati driver ki (nálam is fagy egy próbakártyával, sõt valszínûleg kernel pánikom is van mert a keyboard ledje indexel jobbra-balra 😆 ), majd az egész xorgconfot mentsd el más néven, az eredetit töröld és xorgconffal állítsd vissza, esetleg befûzöd az uhu12 teleplemezt és dpkg -i xorg*. egyébként nem emiatt van, mivel nem katasztrófa a hiba amit ír.

        egyébként megnézném a helyedben, hogy egy általad eddig nem indított felületen (pl xfce, kde) megy-e rendesen a gép.
        alt+ctrsl + blabla tudod, majd
        startx xfce, startx kde stb
        esetleg mauálisan rootként kiadod a kdm, gdm parancsot és logint nyomsz egy egyéb felületre.

        prósza ki.

        ui a b&w – t ma tesztelem meg Neked, várhatóan holnapra mondok valamit a játékos topikodban.

        Hozzászólás: Korrekt linuxos cikk / nyomtatott szaksajtó #2022354
        kovi
        Felhasználó

          bár azért szeretnék a cikkíró felé egy-két pontosítást közölni, pl: Linux tudja írni az ntfs-t bár korlátozottan (captive), windows-ból lehet írni az ext2/3,resierfs-t az ext2fsd-vel.

          igen, mint mondtam egy-két apró bibi van benne, sõt van még néhány minimális kis problem, de a „független” folyóiratok írásai közül ezidáig tényleg ez a legkirályabb írás. ha nem lennék évek óta linuxos, bizisten feltennék 1-2 próbarendszert a gépemre. még a screenshotok minõségére is figyeltek, immár nem csupasz windowmaker figyel a képeken, hanem mondjuk bP kép, rajta egy látványos kde amin fut egy emu, amiben WinMe meg ilyesmi nyalánkságok.

          Hozzászólás: Nvidia driver telepitese UHU 1.2 ala #2022321
          kovi
          Felhasználó

            az utolsó két nvidia driververzió verzió már nem támogatja a kártyádat. prószáld meg egy régebbivel és láss csodát menni fog.
            sõt a gf sorozat titánjait és gt – it sem, egészen gf3 – ig.. viszont a gyenge mx-ek meg bennmaradtak a körben, kitudjamiért’…

            Hozzászólás: oprendszer élettartama #1966959
            kovi
            Felhasználó

              slackware, a 10.0 – t megjelenés napján tettem fel. azóta is ez van. most egy rövid ideig nem volt gépem, de múlt héten visszatükröztem egy mentésrõl.. a 10.0 elmúlt egy éves, mindig csak frissítgetem forrásból és asszem ez a szokásom nem is nagyon fog változni. most is úgy megy, mintha tegnap nyomtam volna fel a gépemre….

              Hozzászólás: Mûködõ 64 bites Frugalware iso #2022351
              kovi
              Felhasználó

                gondolom nem gyenge ahogyan megy…
                a 32 bites oshez hasonlóan a rendszer kisebb bugjai (a pre verziónak megfelelõen) megvannak? elsõsorban az érdekel, hogy a kpackage mûxik-e rendesen, vagy a friss shotban is üres adatbázis figyel?

                Hozzászólás: Black&Fehér #2020446
                kovi
                Felhasználó

                  nagyon szívesen megnézem, mivel qrvanagy játék, anno nagyon tetszett.
                  probléma viszont hogy nekem nincs meg. most kértem egy cimbitõl, holnap vagy honlapután meglesem Neked – szerintem mennie kéne, dx7-es darab.

                  Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997262
                  kovi
                  Felhasználó

                    okés megvan https-rõl is, kicseleztem a szemetet :rolleyes:
                    an ati kuki inzert to jor kuki direktori és máris nem expired.

                    köszöntem szép

                    Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997260
                    kovi
                    Felhasználó

                      https nélküli oldalt tudsz? mert azoknál nem lenne ilyen biztonsági expired.
                      pls

                      Hozzászólás: mountolás #2020422
                      kovi
                      Felhasználó

                        beírod az /etc/fstabba, és akkor minden bootkor felfûzi amit akarsz.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,001-1,010 / 3,700