Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
init=/bin/bash
mount / -o rw,remount
passwdnem vagyok egy uhus, így nem igazán értem, hogy a /bin/bash miért nem rootjoggal ruház fel 🙁
a shadow törlése is mehet(ne), mivel van egy shadow.old, amit vissza lehet nevezni shadownak, de ezzel azért talán csak nem babrálnék.
alt+ctrl+f1 – f6
login rootkillall kdm
killall gdm
killall xdm(nem tudom melyiket használod)
ati driver ki (nálam is fagy egy próbakártyával, sõt valszínûleg kernel pánikom is van mert a keyboard ledje indexel jobbra-balra 😆 ), majd az egész xorgconfot mentsd el más néven, az eredetit töröld és xorgconffal állítsd vissza, esetleg befûzöd az uhu12 teleplemezt és dpkg -i xorg*. egyébként nem emiatt van, mivel nem katasztrófa a hiba amit ír.
egyébként megnézném a helyedben, hogy egy általad eddig nem indított felületen (pl xfce, kde) megy-e rendesen a gép.
alt+ctrsl + blabla tudod, majd
startx xfce, startx kde stb
esetleg mauálisan rootként kiadod a kdm, gdm parancsot és logint nyomsz egy egyéb felületre.prósza ki.
ui a b&w – t ma tesztelem meg Neked, várhatóan holnapra mondok valamit a játékos topikodban.
bár azért szeretnék a cikkíró felé egy-két pontosítást közölni, pl: Linux tudja írni az ntfs-t bár korlátozottan (captive), windows-ból lehet írni az ext2/3,resierfs-t az ext2fsd-vel.
igen, mint mondtam egy-két apró bibi van benne, sõt van még néhány minimális kis problem, de a „független” folyóiratok írásai közül ezidáig tényleg ez a legkirályabb írás. ha nem lennék évek óta linuxos, bizisten feltennék 1-2 próbarendszert a gépemre. még a screenshotok minõségére is figyeltek, immár nem csupasz windowmaker figyel a képeken, hanem mondjuk bP kép, rajta egy látványos kde amin fut egy emu, amiben WinMe meg ilyesmi nyalánkságok.
az utolsó két nvidia driververzió verzió már nem támogatja a kártyádat. prószáld meg egy régebbivel és láss csodát menni fog.
sõt a gf sorozat titánjait és gt – it sem, egészen gf3 – ig.. viszont a gyenge mx-ek meg bennmaradtak a körben, kitudjamiért’…slackware, a 10.0 – t megjelenés napján tettem fel. azóta is ez van. most egy rövid ideig nem volt gépem, de múlt héten visszatükröztem egy mentésrõl.. a 10.0 elmúlt egy éves, mindig csak frissítgetem forrásból és asszem ez a szokásom nem is nagyon fog változni. most is úgy megy, mintha tegnap nyomtam volna fel a gépemre….
gondolom nem gyenge ahogyan megy…
a 32 bites oshez hasonlóan a rendszer kisebb bugjai (a pre verziónak megfelelõen) megvannak? elsõsorban az érdekel, hogy a kpackage mûxik-e rendesen, vagy a friss shotban is üres adatbázis figyel?nagyon szívesen megnézem, mivel qrvanagy játék, anno nagyon tetszett.
probléma viszont hogy nekem nincs meg. most kértem egy cimbitõl, holnap vagy honlapután meglesem Neked – szerintem mennie kéne, dx7-es darab.okés megvan https-rõl is, kicseleztem a szemetet :rolleyes:
an ati kuki inzert to jor kuki direktori és máris nem expired.köszöntem szép
https nélküli oldalt tudsz? mert azoknál nem lenne ilyen biztonsági expired.
plsbeírod az /etc/fstabba, és akkor minden bootkor felfûzi amit akarsz.
-
SzerzőBejegyzés