kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997259
    kovi
    Felhasználó

      „Your session has expired and the action has not been completed.If you entered data in the previous screen and would like to save them, follow these steps.”
      back / restart. :huh:

      Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997257
      kovi
      Felhasználó

        a régebbi ati gyári drivereket hogy lehet elérni? az ati csak az újakat linkeli ki? (vagy csak én vagyok a vak? 😮 )

        Hozzászólás: SOS, ATI Bios editor / órajelek #2021907
        kovi
        Felhasználó

          okés ez már meg is történt, de valami nem stimmes.. végül is az a csoda hogy még indul a kard ilyen sütikalad után… :huh:

          Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997255
          kovi
          Felhasználó

            rövid véredény, az új driverrõl (meg talán az elõzõekrõl).

            ati 9600xt / 256m / ati driver 8.14.x (a most elérhetõ legújabb)
            miután a kártyát 95%-ban sikerült kigyógyítani ebbõl, tesztelnem kellett, kipróbáltam slackwareval, frugallal, és egy szétgányolt uhuval. mindben xorg figyelt.

            a runszkriptes telepítõ lemegy, fglrxconfigot megcsinálom. alt+ctrl+bcpspace
            a glxgears 85FPS 🙁
            fglrx_glxgears 85FPS 🙁

            Doom 3, egyeb komoly 3d alkalmazások érthetetlen módon 1024*768 – ban mint a villám, bartonmagos AMDXP3200(+)-al, nforceos alaplappal offkoz. meg sem röccen, teljesen folyamatos a kép. bár a kártya sajnos nem 100%-os, néha kiakad… de a driver megy — csak egy olyan primitív szar ez az ati-runszkript, hogy csak na: 3 fajta x-hez benne a modulok és kötések és bináris állományok (azért az rpm-nél jobb megoldás), aztán meg kézzel konfigurálni a cuccot, és a végén a glxgearsokból nem is jössz rá semmire. nem mellékesen az rpm-ek idegesítõen sok függõséggel dolgoznak, nem beszélve az egész driverhez szükséges x verziószámának jelentõségérõl, ami által néha a check.sh sem megy le, és nem hajlandó telkepülni.

            FOS.

            Hozzászólás: UHU csomik #2022136
            kovi
            Felhasználó

              off
              Kata Te egy nagyon *****a csaj vagy.
              /off

              Matthew:

              Esetleg próbáld meg az
              rpm –nodeps kapcsolóval, így függõségeket nem ellenõriz

              szerintem ‘dpkg –force-all’ – ra gondoltál

              Hozzászólás: Danmsmall problémák #2021972
              kovi
              Felhasználó

                bármelyik szabad rendszertöltõvel.

                akár grub, akár lilo. az az egyszerûbbik út 1ébként ez:
                1., windows fel
                2., linux fel
                3., linux rendszertöltõt a mbr-ba kéred.
                4., beállítod.

                ha megadod a merevlemezed „térképét”, és azt hogy milyen rendszertöltõt használsz akkor gyorsan kitaláljuk mit kell alkotnod a negyedik pontban, kb 1 perces meló 🙂

                Hozzászólás: Album shaper #2021992
                kovi
                Felhasználó

                  nnya. ez nehéz szülés volt.

                  ui ne kpackage-vel tegyel fel csomagot – ha teheted akkor inkább synaptic – kal, vagy apt – vel, vagy dpkg – vel. elsõsorban inkább a szinaptikot nézegesd, asszem uhu alatt valami beállítások vagy vezérlõpult menübe tették. szokd meg, legalább nem lesznek függõségi problémáid, és beszédesebb mint a kpackage.

                  Hozzászólás: KDE magyar fontok #2021995
                  kovi
                  Felhasználó

                    Luxi rulez. :rolleyes: mondjuk mono, és akkor még normálisan is néz ki, csak az antialiasingot lõdd be rajta, mert enélkül kis méretben bûnrondán skálázza.

                    Hozzászólás: Album shaper #2021989
                    kovi
                    Felhasználó

                      terminál
                      su -, majd jelszó:
                      ‘chmod a+rwx /home/soltan/mama’
                      feltéve hogy létezik ilyen mappád és nem most próbálná létrehozni. ha nincs akkor a chmod elõtt természeteses hozd létre, mondjuk terminálon, mc-vel.

                      ezután próbáld.

                      de nem írod mennyi helyed van a home parton.. ezért írtam a ‘df –human’ parancsot…..

                      Hozzászólás: Trust rajztábla #2021937
                      kovi
                      Felhasználó

                        így már okés. 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,011-1,020 / 3,700