Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
„Your session has expired and the action has not been completed.If you entered data in the previous screen and would like to save them, follow these steps.”
back / restart. :huh:a régebbi ati gyári drivereket hogy lehet elérni? az ati csak az újakat linkeli ki? (vagy csak én vagyok a vak? 😮 )
okés ez már meg is történt, de valami nem stimmes.. végül is az a csoda hogy még indul a kard ilyen sütikalad után… :huh:
rövid véredény, az új driverrõl (meg talán az elõzõekrõl).
ati 9600xt / 256m / ati driver 8.14.x (a most elérhetõ legújabb)
miután a kártyát 95%-ban sikerült kigyógyítani ebbõl, tesztelnem kellett, kipróbáltam slackwareval, frugallal, és egy szétgányolt uhuval. mindben xorg figyelt.a runszkriptes telepítõ lemegy, fglrxconfigot megcsinálom. alt+ctrl+bcpspace
a glxgears 85FPS 🙁
fglrx_glxgears 85FPS 🙁Doom 3, egyeb komoly 3d alkalmazások érthetetlen módon 1024*768 – ban mint a villám, bartonmagos AMDXP3200(+)-al, nforceos alaplappal offkoz. meg sem röccen, teljesen folyamatos a kép. bár a kártya sajnos nem 100%-os, néha kiakad… de a driver megy — csak egy olyan primitív szar ez az ati-runszkript, hogy csak na: 3 fajta x-hez benne a modulok és kötések és bináris állományok (azért az rpm-nél jobb megoldás), aztán meg kézzel konfigurálni a cuccot, és a végén a glxgearsokból nem is jössz rá semmire. nem mellékesen az rpm-ek idegesítõen sok függõséggel dolgoznak, nem beszélve az egész driverhez szükséges x verziószámának jelentõségérõl, ami által néha a check.sh sem megy le, és nem hajlandó telkepülni.
FOS.
off
Kata Te egy nagyon *****a csaj vagy.
/offMatthew:
Esetleg próbáld meg az
rpm –nodeps kapcsolóval, így függõségeket nem ellenõrizszerintem ‘dpkg –force-all’ – ra gondoltál
bármelyik szabad rendszertöltõvel.
akár grub, akár lilo. az az egyszerûbbik út 1ébként ez:
1., windows fel
2., linux fel
3., linux rendszertöltõt a mbr-ba kéred.
4., beállítod.ha megadod a merevlemezed „térképét”, és azt hogy milyen rendszertöltõt használsz akkor gyorsan kitaláljuk mit kell alkotnod a negyedik pontban, kb 1 perces meló 🙂
nnya. ez nehéz szülés volt.
ui ne kpackage-vel tegyel fel csomagot – ha teheted akkor inkább synaptic – kal, vagy apt – vel, vagy dpkg – vel. elsõsorban inkább a szinaptikot nézegesd, asszem uhu alatt valami beállítások vagy vezérlõpult menübe tették. szokd meg, legalább nem lesznek függõségi problémáid, és beszédesebb mint a kpackage.
Luxi rulez. :rolleyes: mondjuk mono, és akkor még normálisan is néz ki, csak az antialiasingot lõdd be rajta, mert enélkül kis méretben bûnrondán skálázza.
terminál
su -, majd jelszó:
‘chmod a+rwx /home/soltan/mama’
feltéve hogy létezik ilyen mappád és nem most próbálná létrehozni. ha nincs akkor a chmod elõtt természeteses hozd létre, mondjuk terminálon, mc-vel.ezután próbáld.
de nem írod mennyi helyed van a home parton.. ezért írtam a ‘df –human’ parancsot…..
így már okés. 🙂
-
SzerzőBejegyzés