Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
már néztem az oldalt, de csak félig okés.
egyébként egy sírból visszaimádkozott kardról van szó. a venti megállt, felforrt az egész, szétfolyt a csippen ezüstnitrát alapú gecci, rövidrezárva az ati cpu felületszerelt cuccait, miközben a csip is királyul megpirult. 2 óra alatt ugyan fel tudtam kelteni, de csak kisebb órajalen megy hibátlanul. idõlegesen tudom módosítani a core és ram órajelét, de maradandót kéne alkotnom, akkor még használható lenne.
Eddig a legjobb, legstabilabb, leggyorsabb Linux, amivel találkoztam, bár nem vagyok egy Linuxguru, de nálam magasan veri a többit
háát egy slakinál azért nem gyorsabb, de mindenképpen teker mint az olajozott villám. bõ két éves slakihasználattal a hátam mögött most feltettem egy xy merevelemzre a mhelyen, és kapásból generáltam vele 3 hibát, szóval a pre1 verziójelölést azért tényleg vegyétek komolyan a 0.3 – ban, mert egyébként csalódni fogtok benne. a stabilra nagyon kíváncsi vagyok, mert ezt a mostani verziót elnézve elég komoly anyag várható belõle.
figyelj Tutu!
1.man lilo, és rögtön meglátod: lilo -M /dev/hdaxy (xy az a partíció ahol a gyökér van mount)
2.egyébként igen megkérdi
3.aztán majd az uhus grubban megadod a chainloader paramétert és csoki bootol minden.de minden ott a man lilo-ban.
Igaz az ATI 9600 kifogott rajtam. (megint a tudás)
ne kenõdj el nagyon — nem a tudás, hanem az ati. mivel magasról szarik a felhasználóira és egy tróger driverrel riogatja a népet, amit ha úgy teszel fel ahogy a nagy könyvben meg van írva, akkor sem 100%. extra featurekról nem is beszélve. némelyik atinak még a tvkimenete sem megy linux alatt. yeah aTI. 😮
Nekem épp elég gondot okoz az uhu
Ezen tényleg nem csodálkozom, Edinát most próbálom meg leszokatni róla, mivel már naponta kell hegesztenünk a rendszerét, és nincs idegrendszerem ilyesmihez sem nekem, sem Neki. Ha intenzíven használod, meg telepítgetsz akkor mint azt tudod 2-3 nap után már egy egyszerû kpackage sem megy, de most nem is akarok nagyon fikázni mivel azért ha tetszik nekem – ha nem: mégiscsak letettek valamit az asztalra ezek a Pozsyék.
Azt meg nem mondhatom senkinek, hogy vegyél másik egeret mert az 1.2 nem szereti a geniust , vagy hogy
„régi” xfree, „régi” kernel, és a jó öreg gpm. ennyi a különbség a géniusz patkány szempontjából a régi uhu javára. ha van kedved, akkor javítgathatod – állítgathatod az újat, de szerintem értelmetlen görcsölni egy ilyen kicsi alkatrész miatt.
Feri Bácsi :rolleyes: ! sztem vegyél egy új USB-s egeret, nem a világ teteje… de azt azért elmondom hogyha az 11 uhu nem jött be annyira az 10 után, akkor ez az 12 még kevésbé fog…
off
mi lenne ha megjáratnátok egy bP – t, vagy egy Frugalware-t?
/offsztem ez így volt, legalábbis én így értelmeztem. :huh:
mivel nincs a világon olyan ember aki ekkora bakot lõ..nem kell semmit tenned, bootolnia kellett volna. valószínûleg nem rontottál semmit, a két állomány 1ébként csupán hibaellenõrzõ kód.
biztos jól lõtted be a bioszban a boot prioritást?
a dvd meghajtód dvd-rõl biztosan bootol?
jól jött le a netrõl az iso állomány?
másik optikai táradba téve a dvd-t, onnan sem bootol?az etc/x11/xorgconfot nyomd ide
abban valahogy csak’ beállítjuk a témát.Addig alt+ctrl+f1 – el eldolgoztok.
A wine-ba cdrom-nak van elnevezve értelemszerûen iso9660 típussal, a lemeznek meg asszem Street_legal a címe, semmi space nincs benne az tuti
Miért fontos ez? valamit át kéne állítani?wine cdrom konfig:
Drive XY,Type, Path, Label, Device, Filesystem
Valaha a Warkraftnak is volt egy jó kis linuxos verziója……
Nagyon örülnék ha valaki felvilágosítana honnan lehet beszerezni.http://jatekport.linuxuser.hu, game -> war2 a lap alján – bár ez nem magyar nyelvû game, úgyhogy ennél a linknél meg is állok ez a topik nem errõl szól… :huh:
Te figyu a biosban be van-e kapcsolva az UDMA támogatás?
A merevlemez az UDMA-t hibátlanul kezeli-e, avagy ‘hdparm -i /dev/hda’ a beindult rendszerben, rootként.mivel említed hogy egy öreg lóról van szó, így nem lenne ésszerûbb cserélni azt az eszközt egy új és igazán megbízható lemezre? csak azért kérdem, mert ha adatot veszítesz egy régen fennálló hiba miatt – az bizony rendkívül kellemetlen.
-
SzerzőBejegyzés