kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Album shaper #2021987
    kovi
    Felhasználó

      Kicsit bõvebben mert láma vagyok nem guru.

      gépeled konzolra:
      df –human

      és rögtön meglátod mennyi üres hely van az élõ háttértáraidon. ha nincs hely az rögtön kibukik.



      jogosultság: mégegyszer megkérdezem hová_pakol_a_programod? enélkül csak barkóbázni fogok.

      Hogy jön ahhoz a progi,hogy csak ugy levegye a jogomat?

      nem egy snassz program lehetett, hanem mondjuk egy rootként futtatott program, vagy te magad mondjuk figyelmetlenségõl pl. rootként.

      Egyébként teljesen letöröltem és ujratettem,és igy is ugyanaz.

      mégegyszer leírnám, hogy jogkör vagy szabad hely probléma.

      Hozzászólás: Trust rajztábla #2021935
      kovi
      Felhasználó

        bármit is tettél fel wine alá, bármit csináltál wine alatt, az csak a ‘home/$te/.wine/fake_c’ – re került, (szerencsére) nem kerülhetett a rendszer egészébe. tehát a „wine óta okés” álláspont nem elfogadható, valami más történt. mivel usb-s a cuccod, így bemeneti eszközként használható (feltéve hogy nem wdm – es m$win eszköz), legfeljebb nem lesz nyomásérzékeny.

        Hozzászólás: Trust rajztábla #2021933
        kovi
        Felhasználó

          háát ez érdekes… talán eddig is mûködött, wine nélkül, csak nem nyomásérzékenyként?

          Hozzászólás: .php futtatása localhostról #2021866
          kovi
          Felhasználó

            vagy mondjuk átláthatóbban: a htdocsban csinálsz egy mappát amiben van egy index.html vagy index.php és akkor „http://localhost/valamimappa” néven megnyithatod a cuccodat.

            egyébként localhost helyett írhatsz 127.0.0.1 – et is, mivel az egy visszacsatolást jelent.

            Hozzászólás: Trust rajztábla #2021931
            kovi
            Felhasználó

              és akkor most wine alatt futó ringyózos pixelgrafikus programmal rajzolsz? :blink:
              wine alatt mondjuk gimpet képzelek, hogy totálisan „érdekes” legyen… :rolleyes:

              Hozzászólás: Album shaper #2021985
              kovi
              Felhasználó

                hát akkor valóban elfogyott a helyed, vagy tényleg nincs jogod.

                1., terminálra ‘df –human’ .
                2., a jogosultsági problémára meg… azt még mindig nem tudom hová mentenél .

                Hozzászólás: Album shaper #2021983
                kovi
                Felhasználó

                  hová szeretnéd menteni?
                  vagy nincs helyed, vagy nincs jogod odaírni… ennyi.

                  Hozzászólás: Danmsmall problémák #2021970
                  kovi
                  Felhasználó

                    1.,hát nézd nem vagyok egy geexbox fanatik, de a hibaüzenetet azért tudnom kéne, és azt is, hogyan installáltad a rendszertöltõt? milyen rendszertöltõ? kézzel, vagy egy installszript rendezte Neked?
                    2.,mindezt azért kérdem mert a geexbox oldala totálisan halott így nem tudom elérni a hivatalos doksikat.. olyan mintha nem is létezett volna, valami árulás lesz a dologban.

                    –a topikodat áttettem az sos-be, egy 0 kontaktos linket hagytam a helyén.

                    Hozzászólás: Reiserfs átméretezés #2021979
                    kovi
                    Felhasználó

                      én nem tenném a helyedben, inkább befûzném valahová a plusz részt

                      ha mégis megpróbálnám elrontani a rendszeremet, akkor a resizefs parancsot nézegetném rootként, annak elméletileg van resizefs.reiser változata is.

                      a man resizefs – és egy kis nézelõdés a sbinben mindent elárul.

                      Hozzászólás: Danmsmall problémák #2021967
                      kovi
                      Felhasználó

                        ez elég részletes? 😀
                        http://www.damnsmalllinux.org/dsl-hd-install.html

                        hivatalos oldal, hivatalos doksi

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,021-1,030 / 3,700