Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Kicsit bõvebben mert láma vagyok nem guru.
gépeled konzolra:
df –humanés rögtön meglátod mennyi üres hely van az élõ háttértáraidon. ha nincs hely az rögtön kibukik.
jogosultság: mégegyszer megkérdezem hová_pakol_a_programod? enélkül csak barkóbázni fogok.Hogy jön ahhoz a progi,hogy csak ugy levegye a jogomat?
nem egy snassz program lehetett, hanem mondjuk egy rootként futtatott program, vagy te magad mondjuk figyelmetlenségõl pl. rootként.
Egyébként teljesen letöröltem és ujratettem,és igy is ugyanaz.
mégegyszer leírnám, hogy jogkör vagy szabad hely probléma.
bármit is tettél fel wine alá, bármit csináltál wine alatt, az csak a ‘home/$te/.wine/fake_c’ – re került, (szerencsére) nem kerülhetett a rendszer egészébe. tehát a „wine óta okés” álláspont nem elfogadható, valami más történt. mivel usb-s a cuccod, így bemeneti eszközként használható (feltéve hogy nem wdm – es m$win eszköz), legfeljebb nem lesz nyomásérzékeny.
háát ez érdekes… talán eddig is mûködött, wine nélkül, csak nem nyomásérzékenyként?
vagy mondjuk átláthatóbban: a htdocsban csinálsz egy mappát amiben van egy index.html vagy index.php és akkor „http://localhost/valamimappa” néven megnyithatod a cuccodat.
egyébként localhost helyett írhatsz 127.0.0.1 – et is, mivel az egy visszacsatolást jelent.
és akkor most wine alatt futó ringyózos pixelgrafikus programmal rajzolsz? :blink:
wine alatt mondjuk gimpet képzelek, hogy totálisan „érdekes” legyen… :rolleyes:hát akkor valóban elfogyott a helyed, vagy tényleg nincs jogod.
1., terminálra ‘df –human’ .
2., a jogosultsági problémára meg… azt még mindig nem tudom hová mentenél .hová szeretnéd menteni?
vagy nincs helyed, vagy nincs jogod odaírni… ennyi.1.,hát nézd nem vagyok egy geexbox fanatik, de a hibaüzenetet azért tudnom kéne, és azt is, hogyan installáltad a rendszertöltõt? milyen rendszertöltõ? kézzel, vagy egy installszript rendezte Neked?
2.,mindezt azért kérdem mert a geexbox oldala totálisan halott így nem tudom elérni a hivatalos doksikat.. olyan mintha nem is létezett volna, valami árulás lesz a dologban.–a topikodat áttettem az sos-be, egy 0 kontaktos linket hagytam a helyén.
én nem tenném a helyedben, inkább befûzném valahová a plusz részt
ha mégis megpróbálnám elrontani a rendszeremet, akkor a resizefs parancsot nézegetném rootként, annak elméletileg van resizefs.reiser változata is.
a man resizefs – és egy kis nézelõdés a sbinben mindent elárul.
ez elég részletes? 😀
http://www.damnsmalllinux.org/dsl-hd-install.htmlhivatalos oldal, hivatalos doksi
-
SzerzőBejegyzés