kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: MPlayer beállítása #1989751
    kovi
    Felhasználó

      háát ha újrafordítanád az mplayer-t, azon sem lepõdnék meg ha a kért kimeneted a configure szerint már nem lenne használhatónak jelezve…

      de forgasd újra + 1 kis infó: elméletileg napokon belül lesz pre7 mplayer egy rakat bugfix-szel…

      Hozzászólás: UHU Vmware… #2011266
      kovi
      Felhasználó

        a vmw profilodban mit adtál meg cd eszköznek?

        Hozzászólás: image – backup #2011922
        kovi
        Felhasználó

          az image az adatok méretével.
          a cat által képzett tükör pedig természetesen a hdd ill part méretével.

          Hozzászólás: image – backup #2011919
          kovi
          Felhasználó

            ne tököljetek már pls, amit írtam tükrözést cat-tal meg lehet csinálni, és nem is lesz feleslegesen létrejövõ image. ráadásul boot képes lesz a cucc – x méretû hddrõl legalább ekkora vinyóra vígan mûködik (fordítva természetesen nem, a lelógó résznél i/o errort ad..).

            Hozzászólás: UHU 1.2 „átköltöztetése” #2012365
            kovi
            Felhasználó

              Ha simán másolom root-ként akkor a jogok miért változnak ? Ugyanaz a felhasználó/jelszó marad

              jelszó:term igen. többi: elméletileg. gyakorlatilag majd amikor változtatni akarsz vmi állományt userként (amire engedélyed lenne), akkor permission denied. meg annyi, hogy bootfolyamat vége felé lesz egy pár „piroska”. szerintem.

              Hozzászólás: UHU 1.2 „átköltöztetése” #2012363
              kovi
              Felhasználó

                de tökéletes az is. minössze azért írtam, mert kevés idõ – és nem tudtam hogy ilyen spéci hw-ed van. az fstab lehet a lényeges, mivel a gyökér változik.

                ui bocs az elõbb vélelenül megszerkesztettem a kontaktodat. de visszaállítottam ám! :blink:

                Hozzászólás: Játékok gyerekeknek #2008003
                kovi
                Felhasználó

                  gp32spain.com/nazca/nazcadreams.tar.gz Sajátos, elvarászolt mászkálós platform. atomjó.

                  Hozzászólás: UHU 1.2 „átköltöztetése” #2012361
                  kovi
                  Felhasználó

                    cat /dev/hdax > /dev/hday

                    ahol az y a helyi lemezeden lévõ, x-nél nagyobb part. a tükrözött rendszerben az fstabban lévõ gyökér helyét írd át, majd a grubot telepítsd újra a lemezrõl és kész is a mûsor.

                    nem másolj, mert a jogok nem lesznel uolyanok. ne írj át a grubban semmit, hanem húzd újra a cdlemezrõl bootolva(kb 30 másodperc). én legalábbis így csinálnám.

                    Hozzászólás: Pc-t a kocsiba! #2012296
                    kovi
                    Felhasználó

                      hát a 12V megvan (12v,5v,3v + ezek némelyike kell mínuszban), innentõl már csak elektronika (feszstabilizátor és szabályozó áramkör), viszont a moncsit nem tudom hogyan fogod meghajtani… esetleg egy régi tft-nek elég a 12v, és akkor legalább a moncsinál nem kell faragnod.

                      külön akksi, mivel a kocsi gyújtása, stb a terhelések miatt nagymértékben zavarja a kapcsokon mérhetõ feszültség egyenes képét, ráadásul egy mai masina elég sokat fogyszt, így ezt az akksit is rá kell tenni a generátorra, méghozzá egy külön generátorra….

                      Ja és taccspadot tegyél egér helyett szvsz.

                      ui emlékszem én egy kis 5 literes söröshordóba akartam egy mini-itx-es gépet faragni, de letettem róla..

                      Hozzászólás: Ezt láttátok már? .::glest::. #2005334
                      kovi
                      Felhasználó

                        Kovi az a srác aki neked szokot segíteni fordítani

                        nem szokott senki 🙁 majd megnézem az ogre leírást, és ha jut rá idõm nekiesek

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,221-1,230 / 3,700