kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2010985
    kovi
    Felhasználó

      figyu hogyha az jönne le, hogy kevesen lennénk, akkor inkább halasszuk a dolgot. nem gond sztem a május sem — de ne négyen-öten legyünk, azért nem költenék olyan szívesen 2Xteljesárúvonat+pia összeget.

      kovi
      Felhasználó

        A kérdésemet pedig úgy is feltehetném, hogy vajon a többi kódolási opciót választottam-e meg rosszul, és ezért kaptam ilyen rossz minõséget a 0.235-ös bpp ellenére, vagy pedig a bpp érték egyszerûen nem használható a kódolt film minõségének mérésére?

        szerintem egyszerûen a bitráta alacsony. most meg fogsz borzadni de én a lavcopst vbitrate mikor tömörítettem nálam sosem volt 1000 alatt. igaz egy film sem ment 1 cd-re, de legalább nézhetõ volt.. Ha most tömörítenék, ~ 1500 körül nyomnám, kvantizerek száma 2-10 lenne és akkor egy átlagfilm szûk 2 órája negy nehezen rápréselhetõ lenne 2 cdlemezre

        Hozzászólás: image – backup #2011911
        kovi
        Felhasználó

          igen.

          Hozzászólás: image – backup #2011909
          kovi
          Felhasználó

            az elsõ merevlemezedrõl bootolsz. ezen a kábelen van még egy lemez, ahová menne a másolat.

            terminál -> su -> cat /dev/hda > /dev/hdb
            és vársz türelmesen. ha majd vissza kell állítani, akkor bebootolsz egy live-lemezrõl (pl slax) és ott meg azt mondod h cat /dev/hdb > /dev/hda

            ennél egyszerûbben nem lehet. ha csilivili megoldás kell, akkor a partimage programra keress rá, de én az elõzõ megoldást javaslom – elég régen csinálok így hdd tükröket / mentéseket

            kovi
            Felhasználó

              aha és a kapott avi milyen fileméretû + milyen hosszú a film?
              ezt miért:

              vbitrate=531

              csináltad?

              Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2010978
              kovi
              Felhasználó

                1., kiülõs hely után kérdezek ismét (szabad levegõ ilyesmi)
                2., mivel jó idõ van, esetleg nem lehet-e hamarabb az „urnához fáradni”, mint 4 óra?

                Hozzászólás: Animált gif készítése #2011889
                kovi
                Felhasználó

                  http://jpproject.linuxuser.hu

                  letöltöd a tarballt, ott van benne a gimpes videók közt egy tutorial, hogyan is kell csinálni.
                  üdv

                  Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2010975
                  kovi
                  Felhasználó

                    azt meg tudjuk-e oldani, hogy valamilyen kiülõs helyen vedeljünk?
                    ebben a topikban vhogy nincs olyan visszajelzés mint az elõzõben, ergo leszünk „elegen”?

                    Hozzászólás: UT 2004 vs. UHU 1.2 #2003663
                    kovi
                    Felhasználó

                      állj be az ut2k4 telepített útjára, és egy mc-t indítva ott verj entert az ut2k4.bin-re.

                      Hozzászólás: Ezt láttátok már? .::glest::. #2005331
                      kovi
                      Felhasználó

                        mindegy, mint kiderült nem jutott rá idõnk.. mostani 7vége meg már be van táblázva csomagkészítésre, meg a jpproject új számára mert azzal is kések elég takarosan 🙁 bazz. alone vagyok?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,231-1,240 / 3,700