Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
figyu hogyha az jönne le, hogy kevesen lennénk, akkor inkább halasszuk a dolgot. nem gond sztem a május sem — de ne négyen-öten legyünk, azért nem költenék olyan szívesen 2Xteljesárúvonat+pia összeget.
A kérdésemet pedig úgy is feltehetném, hogy vajon a többi kódolási opciót választottam-e meg rosszul, és ezért kaptam ilyen rossz minõséget a 0.235-ös bpp ellenére, vagy pedig a bpp érték egyszerûen nem használható a kódolt film minõségének mérésére?
szerintem egyszerûen a bitráta alacsony. most meg fogsz borzadni de én a lavcopst vbitrate mikor tömörítettem nálam sosem volt 1000 alatt. igaz egy film sem ment 1 cd-re, de legalább nézhetõ volt.. Ha most tömörítenék, ~ 1500 körül nyomnám, kvantizerek száma 2-10 lenne és akkor egy átlagfilm szûk 2 órája negy nehezen rápréselhetõ lenne 2 cdlemezre
igen.
az elsõ merevlemezedrõl bootolsz. ezen a kábelen van még egy lemez, ahová menne a másolat.
terminál -> su -> cat /dev/hda > /dev/hdb
és vársz türelmesen. ha majd vissza kell állítani, akkor bebootolsz egy live-lemezrõl (pl slax) és ott meg azt mondod h cat /dev/hdb > /dev/hdaennél egyszerûbben nem lehet. ha csilivili megoldás kell, akkor a partimage programra keress rá, de én az elõzõ megoldást javaslom – elég régen csinálok így hdd tükröket / mentéseket
aha és a kapott avi milyen fileméretû + milyen hosszú a film?
ezt miért:vbitrate=531
csináltad?
1., kiülõs hely után kérdezek ismét (szabad levegõ ilyesmi)
2., mivel jó idõ van, esetleg nem lehet-e hamarabb az „urnához fáradni”, mint 4 óra?letöltöd a tarballt, ott van benne a gimpes videók közt egy tutorial, hogyan is kell csinálni.
üdvazt meg tudjuk-e oldani, hogy valamilyen kiülõs helyen vedeljünk?
ebben a topikban vhogy nincs olyan visszajelzés mint az elõzõben, ergo leszünk „elegen”?állj be az ut2k4 telepített útjára, és egy mc-t indítva ott verj entert az ut2k4.bin-re.
mindegy, mint kiderült nem jutott rá idõnk.. mostani 7vége meg már be van táblázva csomagkészítésre, meg a jpproject új számára mert azzal is kések elég takarosan 🙁 bazz. alone vagyok?
-
SzerzőBejegyzés