kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ven egy 5letem #2006346
    kovi
    Felhasználó

      figyu csipa a topikodat egy fél órán belül törlöm, de nyugodtan visszateheted ide a nyitókontaktot, csak arra kérlek a piac nevû topikfába tedd. ott ráadásul többen is átnézik.

      –ja és az sem ártana ha a címe utalna eladó routerre vagy ilyesmi, mert mindenképpen korrektebb lenne úgy

      üdv

      Hozzászólás: Linuxváltás #2006585
      kovi
      Felhasználó

        esetleg az egész géntu linuxot átnyomhatod egy elég triviális módsz@rr@l:

        cat /dev/hda2 > /dev/hdamittudomén
        aztán az mbr-ben lévõ betöltõmanagert megírod, hogy a /dev/mittudénrõl is húzzon rendszert, a /dev/mittudoménen terpeszkedõ rendszeren pedig az fstabot és egy-két initszriptet módosítasz hogy /dev/mittudmén legyen a gyökér az aktuális gentoodon. OSZT ennyi.

        ergo a cat lemeztükrözésre is használható, pl teljes merevlemezbackupot szoktam csinálni havonta, így:

        cat /dev/hda > /dev/hdb

        és várok a seggemen egy fél órát, amíg megcsinálja. most pl jól jött mert totál beszart a merevlemezem, és miután kihajítottam a pitsába, visszatükröztem az utolsó mentést egy új hdd-re, így csak egy heti munkám lett oda — nem pedig egy éves. javaslom mindenkinek meglépni ezeket a trükköket.

        Hozzászólás: UT 2004 vs. UHU 1.2 #2003660
        kovi
        Felhasználó

          vazz. én meg szokásomhoz híven marhára megfeledkeztem az egészrõl. de mindegy mert mostmár görcsöt kötök a pöc.. vagy inkább a cipõfûzõmre és szerdán megkapod amit ígértam (akkor melózok legköz.)

          szorri, igyekszem pótolni.

          Hozzászólás: Ezt láttátok már? .::glest::. #2005268
          kovi
          Felhasználó

            én ha megfeszülök sem tudom elindítani, tökmindegy melyik gcc, mivel a xercest nem tudom felrakni. a rakat deklarációs hibát és egyeb szarul megadott utakat kijavítom a forrásban (kb 2 óra meló), de az obj mappába lépve a make nem talál semmit (mivel nincs ott semmi). ergo itt kifulladtam, xercest nem tudok foltozni 🙁 és nem is akarok. slaki csomagot tud vki (mármint xerces-c bináris csomagot)?

            nálam is ua hiba értelemszerûen mint az elõbb írtaknál, mert ugyebár nincs xerces 🙁 a tököm teli van ezzel telibevert parserrel – más vajon miért nem volt jó nekik?

            Hozzászólás: a linux és a lányok #1970094
            kovi
            Felhasználó

              Nálunk a fõsulin programozás tárgyból szerette volna megkérdezni a konzultációs
              idõpontokat az egy szem leányzó a csoportunkban, mire a tanár kijelentette, hogy
              „Maga ne jöjjön el. Nálam nem megy át!”

              valószínûleg egy mocskos kis buzi volt

              Hozzászólás: a linux és a lányok #1970093
              kovi
              Felhasználó

                Háááát.. nõnapot mi tartunk / tartottunk, mindig is tartottunk. Ilyenkor egy kis figyelmességgel én mindig meglepem arra érdemes ismerõseimet.. Viszont igazság szerint az igazi nõnap az lenne amelyiken a lányok / nõk itt Debrecenben ugyanolyan eséllyel indulnának bármilyen téren, mint mi. Mert pl amikor a nõnap lement másnap már megint ott tartottunk, hogy most Edináék azon forogtak: honnan a fenébõl lesz normális állásuk stb stb.

                Hozzászólás: haegemonia #2006181
                kovi
                Felhasználó

                  mai szemmel rettenet, ráadásul a kde2 már a saját idejében sem volt bugmentes.
                  az általam használt 3x verzió slakira forgatva még nem hibázott/bugzott – bár gondolom ez elég hihetetlen, de ha hibás lenne nem használnám. errefel aktívan támaszkjodok rá. engem nem fog meg a félkopasz ice meg stb ablakkezelõ, ha nagyon lightlre lenne szükségem akkor is max blackboxot használnék..

                  suse7x: nekem sincsenek rossz emlékeim, viszont abba is gondolj bele, hogy akkortájt nem használtunk olyan nagy elánnal Szabad Rendszert, mint most… magamból kiindulva és a mostani feladatok számosságát tekintve személy szerint kb negyedannyira használtam az említett disztribúciót, mint a mostani rendszeremet.

                  de vissza az elejéhez: a winex elõtt megnézném a témát a helyedben egy friss wine builddel, mert az biz’ jobban használható wrapper, mint a winex mostanság.. hiába mondaná bárki teljes biztonsággal, hogy igen fut wrappert a haeg – mint már láthattad már a fórumon: az ilyen mondatok szart sem érnek, mert nálad nem biztos hogy rendben lesz.

                  Hozzászólás: haegemonia #2006179
                  kovi
                  Felhasználó

                    2002…érted… zsuzsi7x, kde2.0… rettenet…

                    Hozzászólás: haegemonia #2006177
                    kovi
                    Felhasználó

                      bocs nem haegemonia, ez egy régi – régi rendszerem winex2-vel, galaktika2. viszont a játék motorja tudtommal hasonlatos, így sztem mennie kéne…

                      Hozzászólás: Ezt láttátok már? .::glest::. #2005246
                      kovi
                      Felhasználó

                        amennyiben ez egy csak egy lng akkor igen…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,281-1,290 / 3,700