kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • kovi
    Felhasználó

      másik oldalról.

      ha helyileg hozlak létre (nincs háló és semmi), de elõre definiálom a helyi csoportot, akkor sem tudsz módosítani ntfs esetén, de a profilesben mégcsak lépni sem tudsz sehová, ha nem a Te tulajdonod. így emlékszem. sp6-al. single módban.

      az meg hogy ha elõre meg kellene szabnod az alapcsolportnak hogy mit lehet és mit nem, az sztem nem gáz.

      kovi
      Felhasználó

        A Win98 nem erdemes arra hogy az operacios rendszerek koze soroljuk… biggrin.gif szerintem.

        valamiben csak egy téren tapasztalunk. 😉

        kovi
        Felhasználó

          még annyi kiegészítést, hogy ha központilag szabod meg a felhasználók jogait egy tarotmányvezérlõ szerveren, a klienseket felveszed a sysop jogú felhasználóval, a kliensek elõtt ülve (amely klienseken nem kell létrehozni a lokális usereket), nos ekkor ha tudod írni a centre menedzselt felhasználó loginoddal a helyi merevlemez nem neked szóló részét, fizetek egy láda sört és egy 5 rongyos általad választott pezsgõt.

          ha debrecenben jársz én bizisten beállítok két-három teszgépen egy tartományt, létrehozlak, internet segítsége nélkül kapsz 10 órát. A felhasználókat én veszem fel, én szabom a cmd-s login állományokat, én hozom létre a csoportot és Téged is (ezt csak egyszer kell megtennem a tartvezérlõ NT4 szerveren, akárhány user is lesz). A gépeken SP6 lesz. Benne vagy? Ha nem nyersz akkor én kapok sört és pezsgõt.

          Mindez természetesen nem flame akar lenni, csak ennyire érzem biztosan az nt4 gyakorlatomat. Egy láda sör és egy kurva drága pezsgõ. Ezt bármikor felteszem.

          Hozzászólás: 2x256Mb SD ELAD #1994794
          kovi
          Felhasználó

            B

            kovi
            Felhasználó

              csak abban az esetben ha a felhasználó a rendszeradmin csoportnak is tagja lesz automatice, vagy akkor ha a power userbe került. sima felhasználóként, egy általad definiált mezei felhasználóként, rendesen az álatalad definiált users csoportba rakva (melynek a jogait mint írtam Te adod meg/módosíthatod) ez nem lehetséges, legfõképpen akkor nem, ha központilag menedzselt tartományod van, ahol a tagok loginjait cmd állományok módosítják, a lokális és hálózati „hátterek” hozzárendelésével (melyek természetesen normálisan meg vannak osztva, és normálisan fel is vannak ajánlva a felhasználóknak).

              nem tudom hány gépet kezeltél, de én rengeteget (hülyén jön ki de tényleg nem fényezni akarom magam) és ilyennel nem találkoztam amit Te írsz, pedig voltak olyan birka felhasználói is a fõ, fejlesztõi hálómnak (cirka 80 gép) akik w98-at kb egy óra alatt vágták trapára. Igaz hogy nem ma volt, de ez az nt4-es téma felejthetetlen pozitív élmény volt, így tutira jól emlékszem.

              kovi
              Felhasználó

                de

                kovi
                Felhasználó

                  WinNT 4.0 SP6 eseteben lehet irni a teljes C: -t B

                  kovi
                  Felhasználó

                    Laci

                    QUOTE(kovi @ 2005. Jan. 6. – 9:05 )
                    Lacinak, itt a véredényem:
                    1.nézd , ha azt mondtad volna hogy 2 tag elment a fórumról, akkor nem szólnék semmit, de ha csak az a gáz hogy 2 Lány ment el arra most mit mondjak?
                    üdv
                    *


                    Ne mondj semmit , végre megmutatták magukat és egy kis szint hoztak. It szó nem volt társkeresõ fórumról.

                    1.,nos ha idézel az nagyon okés, legalább tudom mire jön válasz. viszont egyet kérek ha idézel és az idézet egy részlet (ami szontén okés), pls ne tedd a végére a zárásomat mert másként hat, olyan mintha csak ennyit írtam volna – pedig nem, nem szeretem ha ferdítik amit mondok.

                    2.,igen én emlékszem arra a topikra „Jössz kernet fordítani stb stb szöveg” ami jópofa meg volt minden, és T

                    Hozzászólás: AOEI + UHU 1.2rc1 #1995205
                    kovi
                    Felhasználó

                      az egyik kifejezetten a dx/d3d környezet utánzására vaéó (winex)
                      a másik pedig a w32 env lehetõleg dx környezettel (wine)

                      érdekes hogy jelenleg pont az utóbbi használható
                      utóbbi ingyenes

                      elõbbi alapból fizetõs, cvs-bõl ingyér van, annyit is ér

                      a winex2 széria az ok volt, az új az sztem szar. a régi nem megy a c mappa különbségei okán egy mai disztrón

                      Hozzászólás: AOEI + UHU 1.2rc1 #1995202
                      kovi
                      Felhasználó

                        az aoe nem 3d-s. nálunk egy tetû agp-s szemeten is ment, mindenféle egyéb gl driver nélkül, winex-el anno.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,431-1,440 / 3,700