kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,131-2,140 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Slax és más linux vs. NTFS #1958922
    kovi
    Felhasználó

      sztem minden írja, csak ntfstools / utils kell.. nem??

      lehet hogy én vagyok nagyon eltájolva, utoljára uhu10 alatt írtam ntfs-t

      Hozzászólás: Slax és más linux vs. NTFS #1958918
      kovi
      Felhasználó

        igen rá lehet venni az ntfstools csomaggal

        biztonságos – nem biztonságos… megoszlanak a vélemények, én sem mernék egyértelmûen válaszolni, úgyhogy csak rendszermentéseknél használnám, ilyen hobbi-iso mozgatásokra nem merném. Egyébként nálam még sosem hibázott az ntfs írása, ellenben már hallottam egy-két gáz sztorit, amit nem kívánok magamnak.

        szerintem hanyagold

        Hozzászólás: Miért szidják a susét ? #1958770
        kovi
        Felhasználó

          1.,
          -ie, ms office: rezidens részei által már használat elõtt sebezhetõek
          -openoff lassú start: nem hiba, sajátosság. sõt még 2X annyi ram is kell neki, de hát ez a szépsége a dolgoknak: használhatsz easyoffice-t, koffice-t, abiword/gnumeric-ot.
          -hol felismerin hol nem téma: ez nem igaz. Te is tudod
          -SuSE/Gnome nyûg: ebben igazad lehet, de a két dolog nem igazán a barátságukról híres. A suse inkább a kde használatát dolgozta meg. Ez egy elég szerencsétlen eset.

          1.5.,
          Ha debreceni vagy, én nettó tizenötért is beállítom a linuxos géped, természetesen legálisan, ki is számlázom. Kiszállási díj pluszköltségért ki is megyünk érte.

          2.,
          Kérdés: a suset miért fikázzák? nem azért amit az indító ír.
          Ezért, 3 okból, 3 embertípus fikáz:
          -az egyik qrvára nem ért a dologhoz, és egy felh.barát disztró fikázásával próbál nagyobbnak tûnni. fuck egy eset…..

          -a másik már nem kezdõ, és meglátja benne, hogy a SuSE nem igazán a szabad szoftver megtestesítõje -legfõképp az üzleti alkalmazás részeit, és egyéb dolgokat figyelembevéve -, nem mellékesen lehet, hogy hülyét kap a segédeitõl (yast,you stb)

          -az utolsó ember az öreg motoros, aki a 7x sorozatú szuper SuSE sorozat után rádöbbent, hogy az idõ múlásával akkorát lépett elõre a szabad szoftverek élettere, hogy az említett disztró összességében már csak középszerûnek számít.
          sztem ennyi

          Hozzászólás: SuSe 7.3 és PCI modem probléma… #1958548
          kovi
          Felhasználó

            winmodem=softmodem 🙁

            errõl külön helpek vannak, mivel nem 1*û a dolog

            pl. linux dokumentációs projekt

            Hozzászólás: warcraft wanted #1958509
            kovi
            Felhasználó

              no kevés keresgélés után a stratagu fc-utód lapjára nézve, az egyik kilinkelt projekt lehet érdekes:

              http://stratagus.sourceforge.net/games.shtml

              gondolom ki nem találjátok melyik..

              Hozzászólás: Boot lemez utólag????? #1958504
              kovi
              Felhasználó

                azt ne tedd floppyra mert nem lesz jó.
                várjál. egy topikot küldeni akarok, aztán meló, de ahogy tudok visszanézek

                Hozzászólás: Boot lemez utólag????? #1958502
                kovi
                Felhasználó

                  aha így már vili
                  fejbõl nem tudom, nézz szét Te is, de term én is nézem az uhutárat

                  egyébként sztem ott van az uhulemezen is, mivel valamibõl csinálnia kell a lemezt még telepítés közben…
                  keres:-lemez:-
                  1.boot*
                  2.*.iso
                  3.*.img

                  én így tenném

                  Hozzászólás: Boot lemez utólag????? #1958500
                  kovi
                  Felhasználó

                    uhulinux.hu
                    tudásbázis
                    grub utólagos telepítése
                    és máris mehet a boot
                    egyébként van az uhutáron bootimage is, ha kell, csak kiírod fl.lemezre

                    tedd inkább az mbr-be

                    Hozzászólás: Autostart #1958461
                    kovi
                    Felhasználó

                      beleteszed ami kell az initszkriptekbe. általában
                      /etc/rc.xx/xxxx
                      /etc/init.xx/xxxx

                      disztrónként nagyon eltérhet. itt kell szétnézni és mondjuk init 3 – tól kezdõdõen betenni, hogy már az elején fusson a téma, még a graf login elõtt.

                      nem tudom jó értettem -e a problémád. remélem igen

                      Hozzászólás: Abev.exe #1958291
                      kovi
                      Felhasználó

                        wmware=vmware. sorry

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,131-2,140 / 3,700