kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,221-2,230 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: quake2 4 linux #1954848
    kovi
    Felhasználó

      🙂

      a menübejegyzést nézd meg kde alatt aztán kopizoil egyet… sztem nem olyan nagykaland..

      üdv

      Hozzászólás: digitális kamera uhu alatt hogyan #1955477
      kovi
      Felhasználó

        bedugod az usb-be azt’ kész is van.
        /mnt/disk-bléablabla..

        jól tudom hogy az cfkártyára dolgozik? akkor tuti hogy alapból megy

        Hozzászólás: quake2 4 linux #1954845
        kovi
        Felhasználó

          puff..
          elég régen láttam, de az ikkuluszos installer sztem csinál neki menüt…

          na de vájjá’ mindjárt nézek valamit..
          hoppá meló van most mennem kell

          Hozzászólás: quake2 4 linux #1954843
          kovi
          Felhasználó

            mindez jellemzõen azon okból van amit írtam

            ha +csinálod rendesen a mappákat, akkor nem kell „szkriptelni”

            Hozzászólás: quake2 4 linux #1954841
            kovi
            Felhasználó

              ennek száz oka lehet.

              a legkézenfekvõbb ok az uhu-féle „megoldás”, minek alapján az usr/local/games mappa alapból az usr/local/bin szimlinkje… így hát az utóbbi mappába (játékok által gyárilag) tett indítólink egy nagy 0 értékû…..

              szóval érdemes megcsinálni uhu alatt az említett két mappát, és úgy telepíteni…

              Hozzászólás: sb16 #1931712
              kovi
              Felhasználó

                alsa. nagyobb tudás, nagyobb támogatott hwlista, több cucc erre épül.

                oss: háááát, a kereskedelmi verziója biztos többet tud, de annak ellenére hogy sok éven át ezt nyomtuk, túl sok jót nem tudok mondani róla….

                mielõtt kártyát veszel nézed meg hogyan viszonul az alsahoz. a honlapjukon nagyon komoly lista van.

                Hozzászólás: Nvidia #1954750
                kovi
                Felhasználó

                  letöltöd az nvidia.com – ról a legutolsó nvidia_pkg_verzió.run állományt

                  lemész mélyterminálra (alt+ctrl+f1)
                  login root
                  a tmp-ben törlöd az x0.lock állományt

                  elindítod a letöltött .run cuccot (mc-ben pl egy entert versz rá)
                  nem kérsz ftp. nvidia. com – os interfészt
                  a többire ok-t versz

                  mész a /etc/x11 mappába (pl mc-vel). az xf86config állományban keresed a driver szót, az utána található az nv értéket javítod nvidia – ra. ennyi.

                  azt mondod hogy reboot

                  Hozzászólás: Suse 9.0 Hoz szép desktop #1954737
                  kovi
                  Felhasználó

                    huhh ezt most hogy érted…

                    a szép az egész szubjektív fogalom… mondd konkrétan mi kellene és talán akkor..
                    üdv

                    Hozzászólás: UHU Linux ábszolútekezdõ-HELP #1954676
                    kovi
                    Felhasználó

                      vszínû integrált audio hw-ed van. nem kell driver, az alsa viszi javarészét.

                      a wrapper hangrecsegése wine/winex sajátosság. a directx audio emulálása okozza. ne rõlködj vele, majd javítját. winex 2 – nél még ok volt.

                      startcraft: fél éve minden wine és winex viszi. sötét képernyõ?? hmmm. mivel a starcraft fullscreen 640*480 – ban fut lehet hogy túlvezésrli a monyitorod. megoldás

                      /hom/temagad/.wine/config
                      keress felbontásra utaló sort(window,resolution,screen ilysemi).
                      szedd ki az elejérõl a kommentjelet és írd át a tartalmát 640X480 – ba.
                      ezek után indítsd a wine startcraft – ot.

                      bár a játék kissé szaggatni fog. asszem ezt a dcom emuja okozza.

                      üdv

                      Hozzászólás: Quake III Arena #1912971
                      kovi
                      Felhasználó

                        csak egyszer cseréld a glibc-t -] többet ott nem bootolsz, ha csak egy fikarsznyit is más mint amire a rendszer épül.

                        én még nagyon „ismerkedõ” koromban cseréltem…
                        cdboot és kézi javítás lett a vége.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,221-2,230 / 3,700