Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
🙂
a menübejegyzést nézd meg kde alatt aztán kopizoil egyet… sztem nem olyan nagykaland..
üdv
bedugod az usb-be azt’ kész is van.
/mnt/disk-bléablabla..jól tudom hogy az cfkártyára dolgozik? akkor tuti hogy alapból megy
puff..
elég régen láttam, de az ikkuluszos installer sztem csinál neki menüt…na de vájjá’ mindjárt nézek valamit..
hoppá meló van most mennem kellmindez jellemzõen azon okból van amit írtam
ha +csinálod rendesen a mappákat, akkor nem kell „szkriptelni”
ennek száz oka lehet.
a legkézenfekvõbb ok az uhu-féle „megoldás”, minek alapján az usr/local/games mappa alapból az usr/local/bin szimlinkje… így hát az utóbbi mappába (játékok által gyárilag) tett indítólink egy nagy 0 értékû…..
szóval érdemes megcsinálni uhu alatt az említett két mappát, és úgy telepíteni…
alsa. nagyobb tudás, nagyobb támogatott hwlista, több cucc erre épül.
oss: háááát, a kereskedelmi verziója biztos többet tud, de annak ellenére hogy sok éven át ezt nyomtuk, túl sok jót nem tudok mondani róla….
mielõtt kártyát veszel nézed meg hogyan viszonul az alsahoz. a honlapjukon nagyon komoly lista van.
letöltöd az nvidia.com – ról a legutolsó nvidia_pkg_verzió.run állományt
lemész mélyterminálra (alt+ctrl+f1)
login root
a tmp-ben törlöd az x0.lock állománytelindítod a letöltött .run cuccot (mc-ben pl egy entert versz rá)
nem kérsz ftp. nvidia. com – os interfészt
a többire ok-t verszmész a /etc/x11 mappába (pl mc-vel). az xf86config állományban keresed a driver szót, az utána található az nv értéket javítod nvidia – ra. ennyi.
azt mondod hogy reboot
huhh ezt most hogy érted…
a szép az egész szubjektív fogalom… mondd konkrétan mi kellene és talán akkor..
üdvvszínû integrált audio hw-ed van. nem kell driver, az alsa viszi javarészét.
a wrapper hangrecsegése wine/winex sajátosság. a directx audio emulálása okozza. ne rõlködj vele, majd javítját. winex 2 – nél még ok volt.
startcraft: fél éve minden wine és winex viszi. sötét képernyõ?? hmmm. mivel a starcraft fullscreen 640*480 – ban fut lehet hogy túlvezésrli a monyitorod. megoldás
/hom/temagad/.wine/config
keress felbontásra utaló sort(window,resolution,screen ilysemi).
szedd ki az elejérõl a kommentjelet és írd át a tartalmát 640X480 – ba.
ezek után indítsd a wine startcraft – ot.bár a játék kissé szaggatni fog. asszem ezt a dcom emuja okozza.
üdv
csak egyszer cseréld a glibc-t -] többet ott nem bootolsz, ha csak egy fikarsznyit is más mint amire a rendszer épül.
én még nagyon „ismerkedõ” koromban cseréltem…
cdboot és kézi javítás lett a vége. -
SzerzőBejegyzés