kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,421-2,430 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: lassú ide uhu1.1 alatt #1938448
    kovi
    Felhasználó

      még halkabban motyogom:
      idõszámításunk elõtt használtam ezt a cdsebességszabályozó parancsot.

      gõzöm sincs honnan szedtem anno.

      http://www.google.com/linux

      keres -] setcd , jobbat nem tudok. sorry

      Hozzászólás: Az egér tekerõgombja nem mûködik #1938492
      kovi
      Felhasználó

        Jovanna! Nem kell azert kiabalni!

        vmit félreértettél. senki sem kiabált

        üdv

        Hozzászólás: Az egér tekerõgombja nem mûködik #1938489
        kovi
        Felhasználó

          feltéve hogy ps2 egér
          feltéve hogy a tekerõgomb valóban gomb (benyomható)

          pl. soros egérre ráteszed ezt a beállítást x alatt meg sem fog nyekkenni.

          Hozzászólás: lassú ide uhu1.1 alatt #1938446
          kovi
          Felhasználó

            bocsesz akkor passzolok

            mint említettem scsi protokollal megette a fene a hdparmot (udma móddal együtt), az összes optikai táron.

            csak úgy halkan motyogom: esetleg setcd ?
            üdv

            Hozzászólás: Az egér tekerõgombja nem mûködik #1938487
            kovi
            Felhasználó

              legalább annyit bökjetek már oda hogy milyen egér!!!!

              barkóbázzunk?

              Hozzászólás: kifagy a KDE #1938468
              kovi
              Felhasználó

                néha nálam is
                néha másnál is
                ez a kde32 és uhupáros nem valami nyerõ… sok helyen egy asztali linknek nem tudok egyedi ikongrafikát adni, mert úgy vág ki mint a sz*rt. miközben kvékezés közben sokszor percekig ugrál az alkalmazás indításának visszajelzése (ezt is ki kell kapcsolni 🙁 )

                egy kicsi trükk: bár nem vigasz, de ha telepítéskor minden sz@rt kihagysz a kde – bõl, csak a fõ kdecsomag marad akkor kevésbé fagyogatós.

                Hozzászólás: lassú ide uhu1.1 alatt #1938444
                kovi
                Felhasználó

                  hmmm.
                  nem igazán tudom milyen hangleképezést mondjak mert a sziszes lap, csakúgy mint a viás, hangban sem valami tuti. lehet hogy még megnézném a többivel is, de az oss-tõl irtóznék, mert az nálam is szaggat. ugyebár minden hangcsip válogatja az hangképzési módszert, sajna.

                  azért csak fordítanék egy mplayert a helyedben. rögtön elválik milyen hangot képes használni.

                  a szaggatásra nagyon jó ellenszer a gui utolsó fülén a pufferolás beállítása mondjuk 4 megára. nokedli gépeken ilyen értékre szoktam állítani. prósza ki, hátha bejön. (a videomeghajtó xv fülén a dupla buffer ugye be van kapcsolva?..)
                  üdv

                  Hozzászólás: lassú ide uhu1.1 alatt #1938442
                  kovi
                  Felhasználó

                    1.az optikai tárakra alapból betöltõdik a scsi protokoll. így nem fogja õket a hdparm.. vagy rosszul tudom?

                    2.az mplayer saját fordításának mellõzése szándékos? van milyen oka? egyáltalán milyen beállítást próbáltál? a hang az uhu11 alsa-oss párosa miatt elég gáz, attól biz szokott akadni..

                    az idecsatorna merevlemez-„része” a hdparm infója szerint biztosan udma-s?? láttam már olyat hogy hiába gépeltem a paraméterezett parancsot, errefel nem volt udma. pedig úgy tûnt….

                    Hozzászólás: Program telepitese uhu 1.1 alá SoS. #1938192
                    kovi
                    Felhasználó

                      Te jó ég megölték Kennyt

                      szemetek 🙂

                      Hozzászólás: Program telepitese uhu 1.1 alá SoS. #1938191
                      kovi
                      Felhasználó

                        1.általánosan forrás leszed. kicsomagol, mondjuk mc, illetve krusader használatával. javallom a krusadert. linuxos wincommander (jujj de csúnya volt..)
                        beleállsz a kicsomizott cuccba egy terminálon, majd su-]jelszó-]./configure-]make-]make install

                        2.leszeded az uhu kiterjesztésû csomagokat, beállsz oda ahová töltötted, és su-]jelszó-]dpkg -i csomag.uhu. az elõbbi ubk linken., illetve az uhulinux. hu letöltési linkjein szétnézel a packages mappákban. esetleg uhu. linuxuser. hu.

                        3.terminálra gépeled: kpackage-] ez magától értetõdik. nem tudod elrontani.

                        4.synaptic. az biz tényleg ok cucc. csak állítsd be vmi tárat. van beállító menü. ezt sem tudod elrontani .

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,421-2,430 / 3,700