Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
avidemux
linuxos virtualdub. akarom mondani annál több.
jó kis progi. asszem van belõle uhucsomag az ubk – n.
Gege:
Viszont szerintem ha van rá lehetõség, próbáld ki másik gépen.
Amúgy mekkora pendrive? Hogy rakod rá a rendszert? Livecd-rõl bootolva, vagy hogy, ha csak win van?
Ja, és milyen linux disztri?
már megtörtént. jelenség ua. 128 mb. kicsomagolom, jogosultságokat is figyelve (akár win, akár lin lin alól), és készítek bootlemezt+teszek rá syslinuxot is ráadásként.. damnsmall, feather. (a flonixszal valami van, mert nem véletlenül került le a download kapocs az oldalról. ha a fórumban kérdezel vmit, azonnal moderálnak)
Toma:
sda, sda1 :van jelentosege azert altalaban.
igen, van. de most nincs, mivel MINDENT kipróbáltam ezen a téren 🙁
ui: nem egyedi eset, szétnéztem néhány külföldi fórumon és sokan panaszkodnak hasonló jelenségre. na mindegy, megette a fene.
üdv
kovácszsoltazért gáz wine/winex alatt installálni, mert normális esetben install közben lemezt kell cserélned. az meg nem megy. vagy ki sem tudod venni (a futó alkalmazás mint processz fogja a cdeszközt), vagy ha ki is erõszakolod, amikor a következõt beteszed „io error”
fuck wine/winex !!! (úgy általában 😮 )
nézd meg a lapomat
minden ott van1. pont ez az. a struktúra az jó.
2. sda, sda1 : nincs jelentõsége. egyik sem jó.
azért kösz
de.
csak egy kicsit bõvebb is lehetnél. milyen videokártyád van, milyen meghajtóval, milyen rendszer alatt (elsõsorban milyen kernel és x)a gépeden rendben vannak-e az sdl libek, valamint kellene az unrealtournament.ini grafikus részre és elérési utakra vonatkozó metszete.
hajra, lökd ide. ha túl nagy akkor inkább töltsd fel vhová és linkeld be.
a többit aztán
üdvja a mélyterminál alapból asszem az alt+ctrl+f6-on van (ott tudsz gépelni), de bocs sietek mennem kell, olvasgass az elõbbiekben említett lapon.
mindent leírtam a lapomon, kb 1 hónappal ezelõtt
a link az aláírásomban, és figyeld ott a hasznos témát
üdv
ha kicsi rendszer kell akkor:
bonzai (190 M, 8 cm-es cdlemez)
ha nagy és kiforrott, akkor:
slackware (2 cd)mindekettõn prímán tudsz fejleszteni, de a kicsi egy csepp kozmetikázásra szorul. debian alapú, így apt-vel le kell szedni néhány kompilert és interpretert.
a slax-al jobban jársz. slaki alapú, teljesen automata liverendszer, valóban ráfér egy 8cm-es lemezre. ami ezeknél is fontosabb, hogy kiforrott és elég jó neve van a live rendszerek közt.
van benne mplayer, k3b, koffice(word és táblakezelõ) stb stb
guiként még indítás elõtt skálázható felbontású gui – ként kde32 ill fluxbox.
elég fullos rendszer.ha kell írok neked egyet, csak hozz lemezt
-
SzerzőBejegyzés