kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,451-2,460 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: ideális háttérkép :P #1936451
    kovi
    Felhasználó

      cirka 10-15 perce nézem, az elõbb én is kis híján kibuktam (nem baj még kínozom magam). egyre jobban érzem hogy mást is megkínozok vele 😛

      Hozzászólás: Mplayer-hang #1935521
      kovi
      Felhasználó

        PcZolee:

        Hát nemtom, nekem eddig mindig sikerült belõnnöm, hogy az mplyaer-be tudjak hangerõt állítani!

        üdv.
        nekem sem megy, saját fordítású mplayerrel sem mûködik a hangerõszabályozó. valószínûleg az alkalmazott alsa a hunyó, mellékesen ahogy oss-re kapcsolok, szabályozásnál azonnal kilök!!! (persze a háttérben ott az alsa-oss átjáró 😮 ).
        nem csak nálam nem megy, másnál is láttam.(nálam fm801 csip muzsikál).
        a numerikus billentyû ‘*’ és ‘/’ jele sem fog, pedig annak sokfokozatban kellene állítani a hangerõt mplayer alatt.

        hmmm, (legyintés), na mindegy leszarom.

        Hozzászólás: Acidrip DVD rippelés UHU 1.1.1 alatt #1936274
        kovi
        Felhasználó

          ffmpeg/libav enkóderrel – mpeg4 kódolási algoritmussal minden ringyóz le fogja játszani a végeredményt, minden külön beszerzett kodekcsalád nélkül, ha van egy újabb mediaplay azon a rend$zeren. egyébként az uhu11 2. lemezén ott a dvdrip. szerintem annál jobb nincs rippelésre/konvertálásra (amihez a transcode-t használja), és még a csskódot is átlépi …. azonnal lehúztam vele a lemezeimet, természetesen.

          a dvdrip föggõségei -szintén természetesen- ott figyelnek a telepítõlemezeken.

          üdv

          Hozzászólás: A „legdurvább” anyag #1931682
          kovi
          Felhasználó

            http://www.linuxportal.hu/hirek/1217

            itt Gabó kilinkelte az cdlemezes isoállományt

            ui ha jót akarsz magadnak akkor nézd meg a slax-ot is, ami egy szintén 8 cm-es lemezre írható liveanyag, amit a slakiból csináltak, és brutálisan friss komponensekbõl épül fel (nem mellékesen irodai csomag stb). választható kde ill fluxbox guiként.

            a slax pedig itt:
            http://slax.linux-live.org/

            Hozzászólás: UT 2004 vs uhu 1.1.1 #1935050
            kovi
            Felhasználó

              mint azt mondtam már a másik portálon az automounter csinálhatja.

              kapcsold ki, írj fstab-ot, mountolj kézzel és nézd meg úgy is

              kovi
              Felhasználó

                nagy kapacitású merevlemez…..

                Hozzászólás: X beállítása (monitor+card) #1935307
                kovi
                Felhasználó

                  ebben az esetben a helyedben a monitort nem fixálnám gyártóhoz, hanem kézzel adnék frekvenciaparamétereket mind hor., mind vert. értékre.

                  utólag ezeket az /etc/x11/xf86config állományban találod ilyesmi néven

                  HorizSync

                  VertRefresh

                  a monitorod valós adatait írd ide(egy felbontást azért sem tudhat elérni egy konfig, mert pl. a megadott értékék kicsik), meglátod hogyan kell. a monitor papírjain rajta kéne lennie a frissítsési frekinek, és a szinkronjelnek is. persze csak a saját felelõsségedre írogass.

                  más: miért nem uhu11-et ebédelsz? abban az ilyen kis felbontásokhoz is igazodik a loginmanager(kdm, gdm akármi)

                  ui: partícionálás: a cfdisk már csak ilyen, de lagalább megbízható.
                  üdv

                  Hozzászólás: torcs #1935003
                  kovi
                  Felhasználó

                    http://torcs.sourceforge.net/sections.php?…article&artid=3

                    idézek:
                    Binary Packages For Linux Mandrake 9.x (1.2.2)
                    Packages have been done by Per Øyvind Karlsen for Mandrake contribs available on all good Mandrake mirrors

                    szóval ott tessék keresni. minden jobb mdk tükrön.
                    üdv

                    Hozzászólás: linuxforum ftp miért nem ? #1935305
                    kovi
                    Felhasználó

                      ftp://ftp.linuxforum.hu/

                      minden ok. két böngészõvel, két rendszerrõl.

                      milyen rendszer alatt nézed?

                      Hozzászólás: Mikor lesz új uhu? #1933646
                      kovi
                      Felhasználó

                        osztom a „hibás” véleményt

                        a kde iszonyat bugos. brutálisan. dolgozok a géppel, egy menetben 3-4 xkill a segítség :(. frissítés után sem kutya 🙁
                        az kde-csatlós arts hangszolgáltatás is durva. nem beszélve arról, hogy a többi beállítással együtt ennek tiltása sem mentődik el:(

                        nálam is tekeri a cpu-t valami, pedig a ps ax nem jelez semmi idegen témát, semmi idegen modul, démon nem fut nálam, és mivel single gép: a fölös hálózati démonokat is kinyírom. így is fennáll a galiba.

                        a hangszolgáltatással nem lenne baj, csakhát a kmixet indítva nyugodtan mehetek mélytermilra és su után reboot 🙁

                        alsa az többékevésbé ok, de erre váltva a régi mplayerforrásból készített hivatalos uhucsomagos lejátszó nem „hangerőszabályozható”

                        oss recseg mint a sokolrádió. 3 hangkártyán néztem: via(intgrált, realtekprocesszorral), fm801(aranyozott méregdrága terratec), sb128(vibra-gagyi)

                        stb stb nagyon sok a baj..

                        persze ezekért nem feltétlenül az uhu fejlesztők a felelősek, viszont ha ennyire az újdonságok alkalmazására voksoltak(ami egyébként ok dolog), akkor miért nincs kernel26x a mélyben? ott legalább tisztán jön az alsa-hangmodul, valamint a cpu terheltségétől függetlenül legalább az egérmutató mozog..

                        synaptic használtaával kapcs. a cdromokat hozzáadva a forrásmutatóhoz, a sources.list hibás lesz, és frissítés után kilök 🙁 kézi szerkesztés bekapcsol 🙁

                        ja egyébként aki talál az uhulemezen mtools csomagot, az szóljon hangosan. az alaprendszerben nem lehet fat12 floppyt készíteni, illetve olyan filerendszert létrehozni semmilyen táron, amelyet a szomszédba, illetve netcafeba hurcolt ringyóz is látna.:( még a kfloppy is lehal.

                        persze lehet hogy csak az én szemem káprázik

                        Van viszont a második lemezen dvdrip, ami nem fekszik ki a csskódtól. ok cucc!!!
                        de jó lenne ha néha idenéznének a fejlesztők. bár mintha láttam volna néha itt Pozsyt.
                        üdv

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,451-2,460 / 3,700