kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,471-2,480 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: A „legdurvább” anyag #1931654
    kovi
    Felhasználó

      némi segítség, mivel a sudo nem igazán szuperál(pedig a damn small linux így csinálja).

      su után a jelszavakat próbálgatva a disztró neve csupa kis betûvel az én verziómban eredményre vezetett. persze ezzel az su móddal csak csínján és csak saját felelõsségre.

      cd-re írva az MMboX lehal az automounter okán playlist üzemmódban, így cdverzióról paraméterezve kell terminálról indítani a filmet, zenét, tv-t, rádiót konzolos mplayerrel(elõtte persze olvasási jogot adni rá, ha kel.). usb háttérre írva nem jelentkezik ilyesmi.

      szombaton feltettem egy digitális fényképezõgépre is a rendszert: besz@rás. kameráról fut a rendszer, önmagáról lehet képet nézegetni, átküldeni. sõt egy kis tököléssel nyomtatni is…..

      lehet hogy egy telepített q3demót behúzok img vagy iso formába, és ezt mount mittudomén.img /usl/local/games -o loop által csatolom, így pendrive – ról fog menni a rendszer, hálózati játékra képes 4 pályás q3-al..már ha bejön amire gondolok.

      🙂 jó kis cucc ez….lehet hogy kéne bele ntfsutils.. szóval ezt is kipróbálom 😛
      üdv

      Hozzászólás: A „legdurvább” anyag #1931644
      kovi
      Felhasználó

        Ja azt persze elfelejtettem, hogy ha 8cm-es diszkre vakarod, akkor a fennmaradó 120 M részt azzal töltöd fel amivel akarod… játék, antivir, jelszótörõ stb stb

        Hozzászólás: UHU 1.1 semmi hang #1931444
        kovi
        Felhasználó

          az ac97 csak reklámszöveg az alaplapod honlapján.
          nem látom a csip feliratát a képen, az agpkapu feletti kis ic gyártmányát nézd meg. valószínûleg az adja a hangot. a többit mindezek után.
          üdv

          Hozzászólás: rc láz #1930826
          kovi
          Felhasználó

            ötlet
            terminál-]su-]jelszó-]uhu-control-center
            szolgáltatások:
            gdm ne induljon, de ne állítsd le
            kdm induljon, de ne indítsd
            nézd meg hogy az acpi megy-e. ha nem akkor indítsd azt is
            nézd meg su után lsmoddal mi az ami foghatja a gépedet

            majd mindegy hogyan, de indítsd újra a gépedet miután rámentettél minden beállítást amit az elõbb írtam.
            kdm stabilan be -és kiléptet sztem alapból

            ötlet 2:
            ne használj tesztverziós linuxot. 🙂
            de komolyan

            Hozzászólás: fellow’s faq #1928846
            kovi
            Felhasználó

              hi Fellow
              azt csináld meg, hogy a nyitott-hivatkozott oldalakon ne a te url-ed szerepeljen a böngészõben, mert lesz aki ezt nem veszi jó néven!! Mondjuk külföldi oldalaknál absz nem szerncsés, mert ha nagyon rossz néven neszik…

              üdv+kitartás
              ui: NAGYON jó az oldalad!!!! nem tudsz valakitõl tárat kérni? biztos sokan segítenének!!!

              Hozzászólás: Nem adja ki a CD-t! #1930782
              kovi
              Felhasználó

                egyes módszer:
                umount /dev/vdrom
                eject /dev/cdrom

                ha nem megy akkor kettes, bunkó módszer:
                su
                jelszó
                umount -a
                minden lehullik a mountpointokról, a gyökeret kivéve
                eject /dev/cdrom

                ha ez sem, akkor atomtahó módszer
                su
                jelszó
                fuser -k /dev/cdrom
                eject /dev/cdrom

                cdrom helyett persze a valós eszköznevet írd, ez Nálad nem tudhatom mi.
                ha nincs eject parancsod, akkor persze eme parancs helyett cd-gomb.
                üdv

                kovi
                Felhasználó

                  Amiatt, hogy pl a quake, rtcw ilyesmi – alsa ide vagy oda, kussolni fog. ac97 ruleZ! üzenetek szerint az mmap nem képes a ramba rántani a meghajtót!! szóval vegyél egy normális kártyát.
                  Bár azt leírhattad volna, hogy milyen játékokra godolsz, mivel lehet egy egyszerû beállítási prücök is, az arts körül. Ha vmilyen egyszerû progiról van szó, akkor add ki még a futtatása elõtt a fuser -k /dev/dsp parancsot. hátha
                  üdv

                  Hozzászólás: ftp.linuxforum.hu Mandrake? Melyiket? #1930025
                  kovi
                  Felhasználó

                    a move-t hagyd ki. az egy livecd
                    MandrakeLinux-10.0-rc1-CD1.i586.iso
                    MandrakeLinux-10.0-rc1-CD2.i586.iso
                    MandrakeLinux-10.0-rc1-CD3.i586.iso
                    ezek kellenek
                    valamint a hozzájuk tartozó sum állomány

                    Hozzászólás: Kedves wineX, mi bajood? #1929804
                    kovi
                    Felhasználó

                      egyébként ez a hiba talán azért van, mert az rpm csomag készítésekor bizonyos sdl környezetre alapoztak

                      az általad említett hibára gondoltam. – bocs

                      Hozzászólás: Kedves wineX, mi bajood? #1929803
                      kovi
                      Felhasználó

                        a diablo 1 a legdurvábbak közül való a kompatibilitási gondokat illetõen. ha nagy nehezen elindítod, rohan a menükép(mint egy fb hibánál), kb 5 perc kitotózni hová kell kattintanod start game okkal, valamint a lementett játékosaidat nem látja.
                        egyébként ez a hiba talán azért van, mert az rpm csomag készítésekor bizonyos sdl környezetre alapoztak.
                        kapcsolókét megadhatod a pthreads használatát, illetve tiltását, ennek a winex readmeiben utána tudsz nézni, de mint írod ez már megtörtént. ha már mindenképp warezoltok, akkor legalább disztrófüggetlen targécippelt anyagként keressétek, ne mandrakecsomagban mert az szart sem ér. régebben is volt ilyen gyári rpm csomag, de csak egy béta winex volt benne=szopcsi^2.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,471-2,480 / 3,700