Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
némi segítség, mivel a sudo nem igazán szuperál(pedig a damn small linux így csinálja).
su után a jelszavakat próbálgatva a disztró neve csupa kis betûvel az én verziómban eredményre vezetett. persze ezzel az su móddal csak csínján és csak saját felelõsségre.
cd-re írva az MMboX lehal az automounter okán playlist üzemmódban, így cdverzióról paraméterezve kell terminálról indítani a filmet, zenét, tv-t, rádiót konzolos mplayerrel(elõtte persze olvasási jogot adni rá, ha kel.). usb háttérre írva nem jelentkezik ilyesmi.
szombaton feltettem egy digitális fényképezõgépre is a rendszert: besz@rás. kameráról fut a rendszer, önmagáról lehet képet nézegetni, átküldeni. sõt egy kis tököléssel nyomtatni is…..
lehet hogy egy telepített q3demót behúzok img vagy iso formába, és ezt mount mittudomén.img /usl/local/games -o loop által csatolom, így pendrive – ról fog menni a rendszer, hálózati játékra képes 4 pályás q3-al..már ha bejön amire gondolok.
🙂 jó kis cucc ez….lehet hogy kéne bele ntfsutils.. szóval ezt is kipróbálom 😛
üdvJa azt persze elfelejtettem, hogy ha 8cm-es diszkre vakarod, akkor a fennmaradó 120 M részt azzal töltöd fel amivel akarod… játék, antivir, jelszótörõ stb stb
az ac97 csak reklámszöveg az alaplapod honlapján.
nem látom a csip feliratát a képen, az agpkapu feletti kis ic gyártmányát nézd meg. valószínûleg az adja a hangot. a többit mindezek után.
üdvötlet
terminál-]su-]jelszó-]uhu-control-center
szolgáltatások:
gdm ne induljon, de ne állítsd le
kdm induljon, de ne indítsd
nézd meg hogy az acpi megy-e. ha nem akkor indítsd azt is
nézd meg su után lsmoddal mi az ami foghatja a gépedetmajd mindegy hogyan, de indítsd újra a gépedet miután rámentettél minden beállítást amit az elõbb írtam.
kdm stabilan be -és kiléptet sztem alapbólötlet 2:
ne használj tesztverziós linuxot. 🙂
de komolyanhi Fellow
azt csináld meg, hogy a nyitott-hivatkozott oldalakon ne a te url-ed szerepeljen a böngészõben, mert lesz aki ezt nem veszi jó néven!! Mondjuk külföldi oldalaknál absz nem szerncsés, mert ha nagyon rossz néven neszik…üdv+kitartás
ui: NAGYON jó az oldalad!!!! nem tudsz valakitõl tárat kérni? biztos sokan segítenének!!!egyes módszer:
umount /dev/vdrom
eject /dev/cdromha nem megy akkor kettes, bunkó módszer:
su
jelszó
umount -a
minden lehullik a mountpointokról, a gyökeret kivéve
eject /dev/cdromha ez sem, akkor atomtahó módszer
su
jelszó
fuser -k /dev/cdrom
eject /dev/cdromcdrom helyett persze a valós eszköznevet írd, ez Nálad nem tudhatom mi.
ha nincs eject parancsod, akkor persze eme parancs helyett cd-gomb.
üdvAmiatt, hogy pl a quake, rtcw ilyesmi – alsa ide vagy oda, kussolni fog. ac97 ruleZ! üzenetek szerint az mmap nem képes a ramba rántani a meghajtót!! szóval vegyél egy normális kártyát.
Bár azt leírhattad volna, hogy milyen játékokra godolsz, mivel lehet egy egyszerû beállítási prücök is, az arts körül. Ha vmilyen egyszerû progiról van szó, akkor add ki még a futtatása elõtt a fuser -k /dev/dsp parancsot. hátha
üdva move-t hagyd ki. az egy livecd
MandrakeLinux-10.0-rc1-CD1.i586.iso
MandrakeLinux-10.0-rc1-CD2.i586.iso
MandrakeLinux-10.0-rc1-CD3.i586.iso
ezek kellenek
valamint a hozzájuk tartozó sum állományegyébként ez a hiba talán azért van, mert az rpm csomag készítésekor bizonyos sdl környezetre alapoztak
az általad említett hibára gondoltam. – bocs
a diablo 1 a legdurvábbak közül való a kompatibilitási gondokat illetõen. ha nagy nehezen elindítod, rohan a menükép(mint egy fb hibánál), kb 5 perc kitotózni hová kell kattintanod start game okkal, valamint a lementett játékosaidat nem látja.
egyébként ez a hiba talán azért van, mert az rpm csomag készítésekor bizonyos sdl környezetre alapoztak.
kapcsolókét megadhatod a pthreads használatát, illetve tiltását, ennek a winex readmeiben utána tudsz nézni, de mint írod ez már megtörtént. ha már mindenképp warezoltok, akkor legalább disztrófüggetlen targécippelt anyagként keressétek, ne mandrakecsomagban mert az szart sem ér. régebben is volt ilyen gyári rpm csomag, de csak egy béta winex volt benne=szopcsi^2. -
SzerzőBejegyzés