Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
igen sikerült. viszont a colorkey vmiért hülyén van megadva benne, így az ûrhajók körül kissé zavaróan fekete folt van. mellesleg nem lehet cserélni a lemezt (ez a peccseletlen verziónál érdkes, mivel ott az installemezzel kell kezdeni és akkor ott is ragadtál 🙁 ), a peccseltnél pedig a winex nem látja rendesen a címkét, így a videókat nem mindig látod winex3-al. 🙁
Mindegy azért megy, csak ilyen megkötésekkel. A dvdverziós is ilyen. Video nuku, a játék kicsit hülye a fent említett színhiba miatt. (Viszont a peccselt verzió winex2 vel már nem szenved a hibás lemezérzékelés miatti videóhiányban. Más kérdés hogy uhu alatt a glibc miatt nem megy a winex2)
üdvati:
-jó hw technika, de csapnivaló support. tényleg veszett jó a képe, de a régi modelleket (7x) csak és kizárólag a dri projekt moduljaival tudod 3d-re venni(tehát nincs gyári support, és nincs s3tc sem, tehát pl az ut2003-nak lõttek)
-az újabb modellekkel is folymatpsan küzdenek, mert elég nagy a káosz. Nem kézenfekvõ a telepítés menete, ráadásul a meghajtó mint a két szememmel láttam nem bugmentes.ráadásként 920-ig mûködik a dri is, és megint csak egy csavar jön, hogy akkor pl egy 9200-nál most a gyári driverrel küzdj, vagy a dri projekt munkájával.
régen sokat küzdöttem atikkal, amiért a szép képe kárpótolt, de miután minden disztró(eltérõ kernelkonfig és x verz miatt) más dri snapshottal ment rendesen, így leszoktam róluk.nvidia.: jó képe van ennek is, de nem olyan jó mint az atinál. ráadásul jobban melegszik, és az nvidia csippeknél gyakoribb a venti mint az atiknál(a csend nálam pl fontos dolog, tehát ventis kártyával nem is foglalkozom már, csak passzív hûtõssel).Az zárt bináris driver amit az nvidia honlapjáról töltesz viszont az, nna… az majdnem hogy tökéletes. Néhányan panaszkodnak rá, de minden sz@r 3d-s cucc lefut ilyen driverrel, elég gyorsan, és még tökölnöd sem kell az installal. ha drivert upgradelsz, csak kinyomod az nvidiamodult és benyomod az új meghajtót. minden disztrónál ui egyszerû.
na erre varrj gombot.
ha van kedved tökölni és ismered vmennyire a géped/rendszered akkor az ati jobb választás. de csak az „újabbak”,=min 8500.és lehetõség szerint bba ati kártya, ami nem olcsó mulatságha szereted az egyszerû dolgokat, nincs kedved/idõd tökölni akkor nvidia.akár noname is.
üdvaz uhu10-ban voltak olan kedvesek hogy olyan dvripet tettek ami megfekszik a css kódtól. szóval azzal az alap dvdrippel csak másolt stb lemezeket tudsz rippelni.
teendõ
fogod az uhu10rc2 lemezt és az abban lévõ dvdripet teszed be a telepített 10-dba. szal kimásolod az rc2 lemezrõl a packeges mappából a videodvdrip csomagot vhová, belépsz oda és
su
jelszó
dpkg -i –force-all csomag nevelehet hogy még kelleni fog az rc2-bõl a libdvdcss és dndnav, de nem biztos.
szal az rc2 csomagjai a tutik.ezeket telepítve indíthatod is a „biztonsági tömörítést”
vagy keresel egy dvdrip forrást, ami dokumentáltan megbírkózik a css-el és lefordítod azt
az eszközneveid jól és a mountpoint is. de ésn a helyedben az eszköznevet is mnt/.dev/dvd-re tenném.
hozzáteszem elég rég rippeltem, de ezeket biztosra mondom.
bocs ha elírtam sietnem kellett
üdvészrevétel:
shadowolt reisert én nem tudtam vele anno
egy gépnek kellett volna a merevlemezét letükrözni, mivel azt nem én tartottam karban, és ha vmi gáz lett volna akkor nem kellett volna hívni a jelszóval „szerelt” szakit.
na mindegy a lényeg hogy nem ment.
egy rakás(és mellesleg bootolhatatlan) szemét lett a vége. ami még csatlakoztatható sem volt. nem tudom milyen verziós norton tükrözõ volt, ennek már úgy egy éve. akkori verzió.nálam anno ment redhat alatt via82xx modul
nézd meg hogy a biosban be van -e lõve a legacy audio(sb komp) , már ha van ilyen a biosban. ha be van akkor tedd no-ra! A pnp os jelenlétét a biosban szintén no-ra.
aztán ezt nézd meg: nekem volt úgy hogy egy usb kártyával „ütközött”, pl ilyenekre is figyelj.
ha megvan akkor a redhat moduljait nézd meg, su után lsmod-dal és ha nincs via82xx(vagy minek hívja a redhat), akkor modprobe-val töltsd be csak úgy próbaképp. A hibaüzenetek sokat mondóak lehetnek.
ha kde-t nyomsz akkor a hangszolgáltatásoknál figyelj hogy az arts nem-e alsa eszközt keres, mert azt megette a fene. Lökd oss-be.ui redhatban nincs alsa(bár nem írod milyen verz). szal az nem is fogja találni a hangeszközt.
ui másik alaplapon néztem, de az integrált hangnál ua. (Egyébként egy realtek csip volt mellette)
üdv
ha kétszer van itt akkor bocs nem ment a böngészõm(vendég vagyok egy wines hálón…:( )-kész csomagot a disztrófüggõ csomagparancsokkal(rmp -e,dpkg -r stb)
-vagy a kpackage-val egyszerûen leszeded a gazda jelszavának megadása után
-vagy a configolt forráscsomagot make install után maghagyod és make clean vagy esetleg make uninstall
-a játékok egy részében ott figyel az uninstallszkript(quake2 stb) és azt csak lefuttatod az /usr/local/gamesbõl.
-vagy megfigyeled a csomagban a config által adott prefixeket és install után vmikor 1*ûen letörlöd ezeket a mappákategyszerûen csak ilyen évvel és ilyen war2 kompatibilitással nem terjeszthetõ és nem is publikálható(úgy látszik hogy a blizzardnak nem kell az ingyérport vagy a bevételeik nagy részét a war2 jelenti 🙂 )
szal új néven keresd új cuccokkal a régi fejlesztõi lapon a freecraftot.
még mindig semmi komolyabb hír róla, legalább is komolyabb fejlettségû cuccokról….
ennek ellenére számtalan helyen ott figyel a freecraft, akár disztrófüggõ bináris csomagokban is 🙂
üdvtegnap elõtt szedtem le/tettem fel otthon slaki alá egy alsa10pre2 cvs fordítását
nyomtam sorrendeben(persze a built után) a make installt a libben, driversben, toolsban, utilsban, alsa/ossben.
ezután simán megy az oss átjáró is, integrált viaféle ac97 reklámszövegû hangcsippel. Ami valójában egy realtek hangprocesszor.
az enemy terroritat mostanság nem néztem de a quake3 szintén nem muzsikál, de nem az átjáró miatt, hanem az mmap nem tudja felrántani a ramba az eszközt….
merthogy sztem az enemy terrority is (mint a quake3 és a wolf3) szintén a csupasz alsa meghajtót használja
hirtelenjében erre tudok gondolni, és hát a nyakam teszem rá, hogyha kicseréled a hangkardot akkor lesz hangod.
egyébként ha terminálról indítod az enemyterr-t akkor a hangdetektálásról mit ír? Ha kiléptél a progiból akkor ugyebár ott olvasható a terminálon, és ezt nem írod
az is lehet hogy csak idõ kell míg kapcsolgat a meghajtók/hangdémonok közt között(alsa, oss, esound stb)
az arts körül is körbenéznék kde alatt ‘kcontrol’-már ha kde-t használsz
üdvuserként kiadod a
winecfg parancsot
és választasz a location menüben hogy a built-in vagy egy külsõ, más parton lévõ hihetetlen és hibátlan és fenomenális és egyedi és hûdeszuper és biztonságos windows dll-jeit akarod használni.
ha a külsõt választod akkor nem lesz olyan stabil de mindent megtalál…
feltéve ha a ringyóz említett ddl-jét vmi progi már nem írta felül win alatti telepítéskor. Ami esetén meg ezért kapnál üzenetet…
üdvbocsesz Paca nem láttam hogy vagy
késtem 1-2 percet=nem láttam a válaszod
üdv -
SzerzőBejegyzés