Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
./configure –enable-gui
sõt még a –language-hu (vagy –language=hu) paramétert is odateheted.
bármit kér a configure, az ott van a mandrake cd-in. A mit kíván tenni menüpont alatt, az installrésznél beírod a csomag nevét és akkor pont a kellõ lemezt kéri be..
minden további tudnivaló (bõrök és fontok hova másolandóak) a mplayer forrásmappában kiadott make install lefutása után a képernyõn vannakui nem kell ledúrnod a gui nélküli binárist, csak nyomd rá az újonnan konfigolt forrásban adott make/make installt.
utána gmplayer azt’ dzsá’
üdv
Kovi ha írtál Pozsynak akkor biztos szerepel a TODO listáján a dolog
Azért ebben nem vagyok olyan biztos…
bizony bizony szerepelt már ez a téma, és sokszor segítettem már én is sok embernek. De csak az oss driverekkel. Az alsaval még nem hiszem hogy volt téma. Tudnék forgatni alsa-t, de mindössze csak azt szeretném elérni, hogy a végleges(tehát elsõkörben lezárt) UHU11 / aktuálisan befordított alsa nem idegenkedjen a vortex csipptõl. Mert azért akad egy-két ember akinek ilyenje van.
üdva bonzai nem igazán feltételez nagy „szaktudást”
mindazonáltal ha esetleg meg szeretnél mutatni vkinek egy linuxot, akkor inkább ne egy ilyen gyenge gépen bemutatózz. olyan gépen inkább ahol nem kell kompromisszumokból kiindulni. min P2/128M
ennek ellenére nem tudom mi célod van vele, de a bonzait megnézném a helyedben. a kernellel kell induláskor pöcsölni, de hihetetlen egyértelmû lesz beállítani a modulokat. merthogy textmenübõl lehet végezni, és mindegyikhez leírás van….
persze lehet hogy tévedek és nem annyira egyszerû…de szerintem egy ici-pici tököléssel menni fog.ui ezt a Barugyereket felejtsd el, vmi gyorsítót szedhetett.
üdvasszem a berilos . de – rõl indulva megtalálod. figylej hogy ha meglelted ne dõlj be a magasabb verzióknak. az 1.5 a leghasználhatóbb. A többinél (nálam) hiányzik néhány kernel-modul. Azt írták azért mert alapból a töltõdõ kernelbe van forgatva, de hát ott sem láttam…
1.8-tól telepíthetõ vagy 20 nyelven, a kde nyelvi csomagját pedig hazaviszed a kde . org -ról és felteszed. ennyi.
siess mert a berlios ha jól tudom gyengélkedik. aszongyák’ a rossz nyelvek hogy em elég hogy a bonzai 2.1-nél megállt, de a kikötõt is érinteni fogja az anyagi gyengeség.bonzai
alapvetõen debian csak kicsontozva és frissítve. semmit nem kell állítgatnod, felteszed és még a kde is jól megy alatta.a lemezrõl kb 300-400 M-t fog max.nem tudom hogyan csinálták, de nagyon gyors és kde-hez képest hihetetlenül kicsi hw igény
azért a helyetekben egy 64 megás modult még becsatolnék a gépbe
ne az egész konfigot add meg,csak a cdrom deklarációs részt
azért winex/wine alól ne töröld mert a pak állományok kellenek
a wine/c/wolf3/asszem main mappából a pakokat mozgasd a telepített port usr/local/games/wolf3 mainjába
csak aztán törölj wine/c alól
üdvki van zárva
még a freecraftot is letiltották, pedig az nekik nem került semmibe(a freecraft a warcraft2-t utánozó, sõt azzal egyezõségre is alakítható, eredeti állományokat is használni képes kód. megj: a war2 a tescoban 300 ft.igen. valóban nem illegál, illetve kevésbé illegál:
gyakran elõferdül hogy a „stabil” winex3x-et megelõzõzõ pre és beta változatokat csomagolták elõre. ezek binárisként kerültek ki a transgamingtól, ingyér adták, és a tesztelésén kívül mindenre kakkantott a kiadó. (mint kiderült azért mert nem összeollózható egyéb archívokkal = ezek így effektíve 5-10 percig képesek hiba nélkül menni, persze akkor viszont olyan sebességgel amit cvs-bõl nyert binárissal nem fogsz elérni). Mellékesen ezek kezelik a cd-t(nem úgy mint a cvs-ek mert azok a progik 60%-nál a ./message insert cd -t adják.). -
SzerzőBejegyzés