kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,511-2,520 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Videólejátszók #1921764
    kovi
    Felhasználó

      ./configure –enable-gui

      sõt még a –language-hu (vagy –language=hu) paramétert is odateheted.
      bármit kér a configure, az ott van a mandrake cd-in. A mit kíván tenni menüpont alatt, az installrésznél beírod a csomag nevét és akkor pont a kellõ lemezt kéri be..
      minden további tudnivaló (bõrök és fontok hova másolandóak) a mplayer forrásmappában kiadott make install lefutása után a képernyõn vannak

      ui nem kell ledúrnod a gui nélküli binárist, csak nyomd rá az újonnan konfigolt forrásban adott make/make installt.

      utána gmplayer azt’ dzsá’

      Hozzászólás: vortex 2 alsaval(uhu11b4) #1920884
      kovi
      Felhasználó

        üdv

        Kovi ha írtál Pozsynak akkor biztos szerepel a TODO listáján a dolog

        Azért ebben nem vagyok olyan biztos…

        bizony bizony szerepelt már ez a téma, és sokszor segítettem már én is sok embernek. De csak az oss driverekkel. Az alsaval még nem hiszem hogy volt téma. Tudnék forgatni alsa-t, de mindössze csak azt szeretném elérni, hogy a végleges(tehát elsõkörben lezárt) UHU11 / aktuálisan befordított alsa nem idegenkedjen a vortex csipptõl. Mert azért akad egy-két ember akinek ilyenje van.
        üdv

        Hozzászólás: Milyen linuxot tennétek egy gyenge vasra….? #1918655
        kovi
        Felhasználó
          Hozzászólás: Milyen linuxot tennétek egy gyenge vasra….? #1918652
          kovi
          Felhasználó

            a bonzai nem igazán feltételez nagy „szaktudást”

            mindazonáltal ha esetleg meg szeretnél mutatni vkinek egy linuxot, akkor inkább ne egy ilyen gyenge gépen bemutatózz. olyan gépen inkább ahol nem kell kompromisszumokból kiindulni. min P2/128M
            ennek ellenére nem tudom mi célod van vele, de a bonzait megnézném a helyedben. a kernellel kell induláskor pöcsölni, de hihetetlen egyértelmû lesz beállítani a modulokat. merthogy textmenübõl lehet végezni, és mindegyikhez leírás van….
            persze lehet hogy tévedek és nem annyira egyszerû…de szerintem egy ici-pici tököléssel menni fog.

            ui ezt a Barugyereket felejtsd el, vmi gyorsítót szedhetett.
            üdv

            Hozzászólás: Milyen linuxot tennétek egy gyenge vasra….? #1918649
            kovi
            Felhasználó

              asszem a berilos . de – rõl indulva megtalálod. figylej hogy ha meglelted ne dõlj be a magasabb verzióknak. az 1.5 a leghasználhatóbb. A többinél (nálam) hiányzik néhány kernel-modul. Azt írták azért mert alapból a töltõdõ kernelbe van forgatva, de hát ott sem láttam…
              1.8-tól telepíthetõ vagy 20 nyelven, a kde nyelvi csomagját pedig hazaviszed a kde . org -ról és felteszed. ennyi.
              siess mert a berlios ha jól tudom gyengélkedik. aszongyák’ a rossz nyelvek hogy em elég hogy a bonzai 2.1-nél megállt, de a kikötõt is érinteni fogja az anyagi gyengeség.

              Hozzászólás: Milyen linuxot tennétek egy gyenge vasra….? #1918645
              kovi
              Felhasználó

                bonzai
                alapvetõen debian csak kicsontozva és frissítve. semmit nem kell állítgatnod, felteszed és még a kde is jól megy alatta.a lemezrõl kb 300-400 M-t fog max.

                nem tudom hogyan csinálták, de nagyon gyors és kde-hez képest hihetetlenül kicsi hw igény

                azért a helyetekben egy 64 megás modult még becsatolnék a gépbe

                Hozzászólás: Wine alatt Age of Empires #1909512
                kovi
                Felhasználó

                  ne az egész konfigot add meg,csak a cdrom deklarációs részt

                  Hozzászólás: Return of Castle Wolfeinstein Wine alatt #1906385
                  kovi
                  Felhasználó

                    azért winex/wine alól ne töröld mert a pak állományok kellenek
                    a wine/c/wolf3/asszem main mappából a pakokat mozgasd a telepített port usr/local/games/wolf3 mainjába
                    csak aztán törölj wine/c alól
                    üdv

                    Hozzászólás: Játéklelõhely #1914462
                    kovi
                    Felhasználó

                      ki van zárva
                      még a freecraftot is letiltották, pedig az nekik nem került semmibe(a freecraft a warcraft2-t utánozó, sõt azzal egyezõségre is alakítható, eredeti állományokat is használni képes kód. megj: a war2 a tescoban 300 ft.

                      Hozzászólás: winex #1917905
                      kovi
                      Felhasználó

                        igen. valóban nem illegál, illetve kevésbé illegál:
                        gyakran elõferdül hogy a „stabil” winex3x-et megelõzõzõ pre és beta változatokat csomagolták elõre. ezek binárisként kerültek ki a transgamingtól, ingyér adták, és a tesztelésén kívül mindenre kakkantott a kiadó. (mint kiderült azért mert nem összeollózható egyéb archívokkal = ezek így effektíve 5-10 percig képesek hiba nélkül menni, persze akkor viszont olyan sebességgel amit cvs-bõl nyert binárissal nem fogsz elérni). Mellékesen ezek kezelik a cd-t(nem úgy mint a cvs-ek mert azok a progik 60%-nál a ./message insert cd -t adják.).

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,511-2,520 / 3,700