kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,521-2,530 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Melyik disztribuciot használjam? #1917811
    kovi
    Felhasználó

      úgy telepítesz hogy a telep meglévõ partíciókra menüt választod, ami átal a home partíciót mindenhová csak befûzöd, tehát beállítod a mount pointot és nem pipálod be a formázandó gombot.
      ennyi
      akkor lehet csak gáz ha a két diszt nagyon különbözõ verz komponenseket tartalmaz, mert az nagyon bekavar(de ilyen gondolom nem lesz, tehát kde10 vs kde31 nem valószínû)

      Hozzászólás: Melyik disztribuciot használjam? #1917809
      kovi
      Felhasználó

        ja és a fejlesztõk azért néha ide is nézhetnének a hivatalos uhufórumukba

        nem károgok, mivel sztem ez azért elvárható lenne.

        a lényeg: kezdõknek mandrake v uhu
        én az elõzõre szavazok
        üdv

        Hozzászólás: Melyik disztribuciot használjam? #1917807
        kovi
        Felhasználó

          bár mindenképp figyelemre méltó, azért az a levlista megér egy misét. brutális forgalom amibõl nagyon nehéz szortírozni. egy idõben rajta voltam aztán leíratkozni alig bírtam mivel meguntam a 7végi 1000+levelet

          nagy kár hogy a hibalistát leszedték a fõoldalról. nagy hiba. ott lehetne látni egymás hibáit, amibõl azt mindenképp le tudod/nád szûrni hogy te vagy-e a béna vagy vmi hibába ütköztél….

          Hozzászólás: Nagyon Fontos Lenne! #1917870
          kovi
          Felhasználó

            én meg még1* írom hogy http://www.uhulinux.hu
            tudásbázisba nézel
            Bálint Laci készített egy 1*û megoldást nforce2 és 1-re is jó
            ha nem jön be akkor forulhatsz hozzá is privátban, és mivel rendesgyerek, ha ráér akkor segíteni fog
            de elõször nézz el a hivatalos lapra amit írtam ahol az õ megoldása szerepel

            Hozzászólás: Melyik disztribuciot használjam? #1917805
            kovi
            Felhasználó

              itt a tuti, Ryd írta:

              En ugy gondolom,mindenkepp olyan disztribet valassz, amelyhez ha szukseges, tudsz szemelyes segitseget kerni

              talán ez a szempont mindenek elõtt.

              Hozzászólás: Wine alatt Age of Empires #1909509
              kovi
              Felhasználó

                az a lényeg hogy a wine configja ua a cdrom deklarját tekintve, mint a winex-é. (ezért mondtam hogy a winecfg után nézd meg hogy néz ki a wine configja és az alapján szerkeszd a winex configjának ezen részét)
                device paramétert mindenképp add meg a /mnt/.dev./cdrom -ra mert csak azt fogja

                nálam így ment de nagyon soká jöttem rá = én is szívtam eleget

                az ilyen winex-es szívások a pl vegyes/wine(x) topicban vannak leírva (jó régi topic vmikor tavasszal nyúltunk hozzá utoljára). Nézd meg megéri. ott van benne asszem az age1 is.
                üdv+kitartás

                Hozzászólás: Wine alatt Age of Empires #1909507
                kovi
                Felhasználó

                  a configban az eszköznevet így add:
                  /mnt/.dev/dvd – így menni kell (ill /mnt/.dev/cdrom)
                  a mouintpoint az a /mnt/mittudoménjóhosszú legyen

                  add meg az fs-t
                  a configban benne van hogyan kell

                  egyébként lefuttatod a „beépített” wine winecfg-jét és megnézed mit ír a configba(2.jára fut le rendesen erre figyelj)

                  a winex 2 összességében jobban kezelte a cd-ket

                  q2: icculu.org letöltöd a dgafoltos q2binárist és az fstabot megszerkesztve automounterrel is fel lehet tenni natívan, mindenféle gány emu és wrapper nélkül. a q2 az megy így de a többi game (pl natív shogo) nem, mivel nem elég hogy az utomounter bekavar de még a devfs-tõl is összekakkantja magát a telepítõ

                  ui a age1 megy winex-el. Tavaly csináltam egy gyerkõcnél. dvdtokos olcsó de fullé cd-s legale aget és fel tudtam tenni és játszani is tudott vele. a menü érdekes színû volt de ment(winex2)

                  Hozzászólás: Melyik disztribuciot használjam? #1917794
                  kovi
                  Felhasználó

                    kezdõknek mandrake, uhu. elsõsorba mandrake. 1-2 hét és itt az új, ropogós m92. az uhu 11 pedig vszínû még idén kijön stabil változatban

                    ha jobban megy akkor már nagyobb a választék: sztem a slackware a „legtisztább anyag”. aztán ott a debian, gentoo stb, jó sok van

                    mindez attól is függ persze mire is akarod használni és mennyi pöcsölést vagy hajlandó elviselni a helyes és idõtálló beállítgatások terén

                    Hozzászólás: hol vannak a mai topicok???? #1917759
                    kovi
                    Felhasználó

                      felesleges. elég ha mi nem foglalkozunk ilyesmivel. legfeljebb egy kicsit tovább lesz zárt világ a szabadság.
                      hülyén hangzik, mi? de hát ez van.

                      a proggal sztem nem kell foglalkozni. tegyék amit jónak látnak részemrõl nem érdekelnek. és gyakorlatilag nincs prog vs linuxforum téma. ergo nincs mirõl beszélni.

                      Hozzászólás: hol vannak a mai topicok???? #1917757
                      kovi
                      Felhasználó

                        legalább a passwd-t változtassátok meg ezek után
                        -és el kellene gondolkodni ISM

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,521-2,530 / 3,700