Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
úgy telepítesz hogy a telep meglévõ partíciókra menüt választod, ami átal a home partíciót mindenhová csak befûzöd, tehát beállítod a mount pointot és nem pipálod be a formázandó gombot.
ennyi
akkor lehet csak gáz ha a két diszt nagyon különbözõ verz komponenseket tartalmaz, mert az nagyon bekavar(de ilyen gondolom nem lesz, tehát kde10 vs kde31 nem valószínû)ja és a fejlesztõk azért néha ide is nézhetnének a hivatalos uhufórumukba
nem károgok, mivel sztem ez azért elvárható lenne.
a lényeg: kezdõknek mandrake v uhu
én az elõzõre szavazok
üdvbár mindenképp figyelemre méltó, azért az a levlista megér egy misét. brutális forgalom amibõl nagyon nehéz szortírozni. egy idõben rajta voltam aztán leíratkozni alig bírtam mivel meguntam a 7végi 1000+levelet
nagy kár hogy a hibalistát leszedték a fõoldalról. nagy hiba. ott lehetne látni egymás hibáit, amibõl azt mindenképp le tudod/nád szûrni hogy te vagy-e a béna vagy vmi hibába ütköztél….
én meg még1* írom hogy http://www.uhulinux.hu
tudásbázisba nézel
Bálint Laci készített egy 1*û megoldást nforce2 és 1-re is jó
ha nem jön be akkor forulhatsz hozzá is privátban, és mivel rendesgyerek, ha ráér akkor segíteni fog
de elõször nézz el a hivatalos lapra amit írtam ahol az õ megoldása szerepelitt a tuti, Ryd írta:
En ugy gondolom,mindenkepp olyan disztribet valassz, amelyhez ha szukseges, tudsz szemelyes segitseget kerni
talán ez a szempont mindenek elõtt.
az a lényeg hogy a wine configja ua a cdrom deklarját tekintve, mint a winex-é. (ezért mondtam hogy a winecfg után nézd meg hogy néz ki a wine configja és az alapján szerkeszd a winex configjának ezen részét)
device paramétert mindenképp add meg a /mnt/.dev./cdrom -ra mert csak azt fogjanálam így ment de nagyon soká jöttem rá = én is szívtam eleget
az ilyen winex-es szívások a pl vegyes/wine(x) topicban vannak leírva (jó régi topic vmikor tavasszal nyúltunk hozzá utoljára). Nézd meg megéri. ott van benne asszem az age1 is.
üdv+kitartása configban az eszköznevet így add:
/mnt/.dev/dvd – így menni kell (ill /mnt/.dev/cdrom)
a mouintpoint az a /mnt/mittudoménjóhosszú legyenadd meg az fs-t
a configban benne van hogyan kellegyébként lefuttatod a „beépített” wine winecfg-jét és megnézed mit ír a configba(2.jára fut le rendesen erre figyelj)
a winex 2 összességében jobban kezelte a cd-ket
q2: icculu.org letöltöd a dgafoltos q2binárist és az fstabot megszerkesztve automounterrel is fel lehet tenni natívan, mindenféle gány emu és wrapper nélkül. a q2 az megy így de a többi game (pl natív shogo) nem, mivel nem elég hogy az utomounter bekavar de még a devfs-tõl is összekakkantja magát a telepítõ
ui a age1 megy winex-el. Tavaly csináltam egy gyerkõcnél. dvdtokos olcsó de fullé cd-s legale aget és fel tudtam tenni és játszani is tudott vele. a menü érdekes színû volt de ment(winex2)
kezdõknek mandrake, uhu. elsõsorba mandrake. 1-2 hét és itt az új, ropogós m92. az uhu 11 pedig vszínû még idén kijön stabil változatban
ha jobban megy akkor már nagyobb a választék: sztem a slackware a „legtisztább anyag”. aztán ott a debian, gentoo stb, jó sok van
mindez attól is függ persze mire is akarod használni és mennyi pöcsölést vagy hajlandó elviselni a helyes és idõtálló beállítgatások terén
felesleges. elég ha mi nem foglalkozunk ilyesmivel. legfeljebb egy kicsit tovább lesz zárt világ a szabadság.
hülyén hangzik, mi? de hát ez van.a proggal sztem nem kell foglalkozni. tegyék amit jónak látnak részemrõl nem érdekelnek. és gyakorlatilag nincs prog vs linuxforum téma. ergo nincs mirõl beszélni.
legalább a passwd-t változtassátok meg ezek után
-és el kellene gondolkodni ISM -
SzerzőBejegyzés