kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,541-2,550 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917484
    kovi
    Felhasználó

      üdv
      sztem az automounterek mindegyike észreveszi a cdcserét. próbáljátok meg az ig2-t nyomni, peccseletlenül. nem fog menni. se a solarian stb cd-t nem lehet betenni. az utolsó széria 1.06 már nem érintett. ott kezdheted az említett 2.,3.,4. lemezzel is a játékot, nem pedig az installdiszkkel.
      amit írsz az elég tuti de amikor a game keresi a cd címkéjét akkor megette a fene. winexnél még ok, mert ott a configban a label kapcsoló, de a natív progiknál már nem nyert.
      nagyobbik ok: ráadásul személy szerint nekem most elég kicsi a winyóm(10g) mivel a komplett gépemet el kellet adnom 1.5 hónapja(iszonyat csóróság), azóta egy kisebbel nyomom. Gyerekek, nem is tudjátok elképzelni micsoda csóróság van itt debrecenben és környékén. Ha van még itt debreceni (VAN!) akkor asszem tud mesélni õ is. Hajdú Bihar a’la Nyírség. Eszméletlen milyen szinten sz@rnak a keleti régióra.Van itt szép fõutca meg minden szökõkúttal, a gázvezeték utca környékén meg az utak 60%-a földút, amin patkányok rohangálnak esténként, nyáron meg békahadseregek. Irgalmatlan mennyiségû ember munka nélkül, ezek cirka 15-20 %-a diplomás. Komolyan, a színvonal mint a románoknál. Ez a kelet vhogy nem nagyon fejlõdik életszínvonal tekintetében. na mindegy ne regéljek:

      ,tehát vissza: a lényeg
      este tornáztam egy kicsit a géppel(sajátommal): annyit sikerült elérnem hogy a hosszú eléréssel rendelkezõ scsimappás cd eszköz fel és lecsatolható. Ha linkelem az eszközt a dev-be akkor azt már nem lehet leválasztani. Akármilyen jogkört állítok rá.= csinálok kézzel cdrom ill dvd eszközt a devbe és azt már csak felcsatolni lehet, le pedig nem. Asszem megette a fene az egészet.
      üdv

      Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917481
      kovi
      Felhasználó

        ue nálam is(akarom mondani volt ilyen is) és pri master
        azt a hosszú elérésû filenevet átírthatod mert a cdrom(ill esetedben a cdr) a devben ennek a szimlinkje

        na mindegy folyt köv holnap+thnx az eddigieket is
        este tovább próbálkozok asszem
        üdv

        Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917479
        kovi
        Felhasználó

          asztal-jobb klikk-]új alkalmazásra mutató link-]név akármi-program ]mount /dev/mittudomén-]terminálon fusson
          ue umountra is

          vagy egy cdromeszközt célkzó link az asztalon, jobb klikkel lehet(ne) mount ill umonut menüt kicsalni. sõt ejectet is. már ha mûködne rendesen. ott van a menü amirõl beszélek pl kde alatt is, csak a cd-met hagyja bent.

          vki segíjjen má’ lécci
          miért nem néznek az uhus fejlesztõ a saját, hivatalos fórumukra akár csak egy héten egyszer? ezért ugyan nem fogok levlistára iratkozni az hótziher.
          még a hibalistát is eltakarították az oldalukról.

          ha vki érez némi késztetést az olvassa már végig a topicot és ha tud akkor adjon már vmi normális 5letet mert úgy tûnik kifogytam.
          mindekinek kösz aki még csak elolvassa is.
          üdv Néktek

          Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917477
          kovi
          Felhasználó

            és az mtabot is szépen vezeti
            ha akarom lehet az mtab vezetése nélkül is mountolni. De leválasztani nem.
            a mount point is ok, az eszköz is. jogköröket beleértve.
            csak az a qrva umount nem megy. 🙁 🙁 🙁

            Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917476
            kovi
            Felhasználó

              huh, fejbõl írom. 5 féle verziót próbáltam egy pl ilyen

              blablabla uhu part1
              blablabla uhupart2
              blabla swap

              lényeg:
              /dev/cdrom /cdrom iso9660 ro,user,noauto,unhide

              de ez csak egy próba volt
              volt iso helyett auto, volt nouser meg ilyesmi hogy csak a root tudjon, de még így sem. meg egy csomó mindent prószáltam most fejbõl sajna nem megy mind
              a mount kimenete : lényeg : a cdromhoz kerül egy nodev paraméter ? asszem…

              Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917471
              kovi
              Felhasználó

                Aztan mount, umount, eject, copy 700 Mb (ezek tobbszor egymas utan, ossze-vissza), es minden korrektul megy

                Ajjajj, nálam nagyon nem. Az fstabot én írom kézzel, de akár a k3b setupjával is csináltathatnám, csak az eszköznevet átírnám arról az scsimappás förmedvényrõl.

                Nálam folyamatosan nem enged umountot. A rejtély az az hogy aszondgya hogy nincs mountolva, ezért ne adjak umountot. Erre fel nem adja ki a cd gombjára, mert hogy mountolva van. Na erre varrjak gombot. Aztán meg egy p@raszt umount -a mindent megold. Besz@rok.
                Ezt asszem nagyon nem értem. Ha vki igen akkor az lécci magyarázza el, mert komolyan szeretném tudni honnan ered ez a BUNK

                Hozzászólás: Gnome configurálás #1917607
                kovi
                Felhasználó

                  su
                  gnomecc

                  ha már próbáltad akkor bocs

                  Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917468
                  kovi
                  Felhasználó

                    üdv Laci
                    nem ezt nem töröltem mivel bootkor:
                    további filerendszerek csatblablabla……………………..hiba
                    nem piszkáltam mert ettõl még mennie kéne, és ha egyszer visszekerül az ominózus csomag akkor már mûködik is
                    este megpróbálom mivel mh-i win elõtt görcsölök=ha Te megpróbálnád akkor megköszönném mert esére már nem kéne szívatnom magam

                    ui: próbáljátok feltenni pl. a linuxos shogot.
                    automounterrel még magamnak sem tudom.. akármit írok az fstabba és akármit linkelek a dev-ben…pedig magamnak csinálva több ideig kísérletezhetek. 🙁
                    quake2-nél legalább az fstab átírása segített…és ment automounttal.
                    De elég érdekes lenne az fstabot minden cd-nél átírni..

                    Jajj, gyerekek hogy mennyire útálom az automounter, még azt is aki kitalálta…
                    floppym nincs úgyhogy az etc/modules/autoloadot piszkáltam meg. csak ezt. kizárólag
                    üdv

                    Hozzászólás: uhu atomount nélkül :( #1917466
                    kovi
                    Felhasználó

                      Az automountert kéne megkerülni. Igaza van az „ügyfelemnek” : próbáltam telepíteni róla icculusos binárissal quake2-t. INSERT CD. Meg hyperinos Shogot: insert cd….
                      megcsinálod a bejegyzést az fstabba, úgy hogy az automounter marad. 10 játékból 5 már telepszik, de 5 továbbra is szívás

                      a királyi mount-umount párossal mind megy szal ez lenne a jó.. mint a régi szép idõkben..
                      de ahhoz hogy le tudja választani az eszközt oda kéne adnom a root jelszót.. hát a lóf…..
                      azé’ kösz, DRD, de nem kell fstabot mutatni mert jól csináltam, ráadásul vagy 5 féle képpen
                      sõt próbakápp mountoltam mtab vezetése nélkül is
                      egyszerûen hihetetlen hibajelanség, máshol, máskor még nem láttam ilyet. Pedig már csináltam egy pár gépet nyílt oprendszeres installal együtt
                      azért még1*kösz
                      vki még?

                      Hozzászólás: DVD lejátszás és Mplayer probléma ! #1917460
                      kovi
                      Felhasználó

                        video fülön xv, és alul a paramétereknél az elsõt és a harmadikat bepipálod
                        ha nem feliratos mozi akkor a direct renderinget is
                        avi/mpeg újraindexelése is legyen pipálva

                        egyébnél:
                        a pufferelést tedd bekapocsra,és 4096 (- Kb) -ra, tehát 4 M-ra

                        mplayer újraindít

                        hdparmmal a dvd-t állítsd udma-ra

                        na ezek után illene jól vinnie a cuccot

                        kiv mpl 1.0 pre 02 – ez nálam egyáltalán nem játszik dvd-t…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,541-2,550 / 3,700