Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
http://uhu.linuxuser.hu/
rendeteg cucchttp://www.linuxforum.hu/csaba/
szintúgy
http://uhu.linuxonline.hu/contrib/
szintúgyhttp://www.uhulinux.hu
itt a 2.lemez, egyéb, új, upgrade az érdekesaz eddigieknél figyeld a packages.txt-t ill a contents.txt -t
egyéb
sourceforge.net – rengeteg projekt és ezek forrása
http://freshmeat.net/ – szintúgy
meg amiket írtak
a http://www.google.com/linux legyen a legjobb barátod
és az icculus.org 8)a filerendszereket kell normálisan választani..
esetlegesen a merevlemez cilindereit figyelni hogy a méretbeli gondokat elkerüld(pl. lilo)több rendszer:
1. van aki felvág vele
2. van kit érdekel a technika
3. van aki kíváncsi
4. van aki egyszerûen erre hegyezi magátui a beos bootmanagere az összes rendszert megeszi csakúgy mint a grub lilo stb stb
a rendszerek bootmanagereit nem mbr-be teszed hanem az akt partíció elejére amit a végén összefogsz egy liloval stb
nagy ügy???indulna a linux
megy a lilo
mielõtt indítaná a linuxot
írod: init 3
beindul és menni fog
ha nem jó akkor megvárod hogy próbálja indítani és mikor (valószínûleg az x-nél) leakad akkor alt+ctrl+f1, vagy f2 mindegyakármelyik után
jelentkezel rootként
mc
megnézed a /etc/lilo.conf filet és rájössz hogy mit kell csinálnod
de ha mégsem jössz rá akkor a default sorba írod a ringyóz prtíció labelét
aztán ha kész futtatod a lilo parancsot
és reboot
ha nem cseszed el akkor, de egyébként meg óvatosanegyébként mi az hogy nem megy? mert nem mindegy szal egy kicsit bõvebben
üdv
bocs mint láto d sietnem kellettannyit nézz meg hogy load közben mi az a folyamat/démon ami ennyire lefogja=tehát figyeled melyik kernelüzi van sokáig egy helyben boot közben
aztán figyeled hogy a hálókártyán/hálóbeállításon nincs-e vmi csel mert az is okozhatja ezt, az udma-t pedig mindenképpen lõdd be.
abszurd dolog de a biosban nincs letiltva a cpu cache? Egyszer csináltam ilyet teljesen véletlenül és teljesen véletlenül fél óráig szívtam (a töltés ettõl még gyors volt csak a progik finoman szólva szaggattak)
jobb klikk az x-en futó vice-n
1 G kell a rendszernek
a rendszernek azért hagyj 1.2 g partíciót hogy a /temp férjen különben nem tudsz majd login
256 M swapa kde-t tényleg hagyd ki meg a többi wm-t, csak a gnome maradjon
a hálózati szervercsomikat is kiagyni
a fejlesztõi csomikat is
+ jdictionaryt stbígy felmegy már tettem 1 pár gépre és még elfogadhatóan ment is
na persze kompromisszum mivel a fejlesztõi csomagok lehet hogy majd kellenének valamikor..nemrég hasonlóan jártam, de asztali géppel:
egy gánya viacsippes alaplapot nyomtam, és 3 napi SZ
nem tudom az urlbõl miért lett link nem akartam
q2: nem értem mi a baj. icculus.org letöltöd a q2 telepítõt befûzöd a q2 wines cd-t, elindítod az icculusos telepítõt és mindent megcsinál
q3:
wines telepítõ kilõvekell a lines telepítõ pl. http://ftp.idsoftware.com/idstuff
meg a pakfileok amiket másolod a readmeban írd subdirbe
ue pl a wolf3-nál is -
SzerzőBejegyzés