kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,601-2,610 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Jó progikat honnan tudok letölteni? #1914034
    kovi
    Felhasználó

      http://uhu.linuxuser.hu/
      rendeteg cucc

      http://www.linuxforum.hu/csaba/
      szintúgy
      http://uhu.linuxonline.hu/contrib/
      szintúgy

      http://www.uhulinux.hu
      itt a 2.lemez, egyéb, új, upgrade az érdekes

      az eddigieknél figyeld a packages.txt-t ill a contents.txt -t

      egyéb
      sourceforge.net – rengeteg projekt és ezek forrása
      http://freshmeat.net/ – szintúgy
      meg amiket írtak
      a http://www.google.com/linux legyen a legjobb barátod
      és az icculus.org 8)

      Hozzászólás: Több OS egy gépen #1914049
      kovi
      Felhasználó

        a filerendszereket kell normálisan választani..
        esetlegesen a merevlemez cilindereit figyelni hogy a méretbeli gondokat elkerüld(pl. lilo)

        Hozzászólás: Több OS egy gépen #1914048
        kovi
        Felhasználó

          több rendszer:
          1. van aki felvág vele
          2. van kit érdekel a technika
          3. van aki kíváncsi
          4. van aki egyszerûen erre hegyezi magát

          ui a beos bootmanagere az összes rendszert megeszi csakúgy mint a grub lilo stb stb

          a rendszerek bootmanagereit nem mbr-be teszed hanem az akt partíció elejére amit a végén összefogsz egy liloval stb
          nagy ügy???

          Hozzászólás: LILO Help! #1914073
          kovi
          Felhasználó

            indulna a linux
            megy a lilo
            mielõtt indítaná a linuxot
            írod: init 3
            beindul és menni fog
            ha nem jó akkor megvárod hogy próbálja indítani és mikor (valószínûleg az x-nél) leakad akkor alt+ctrl+f1, vagy f2 mindegy

            akármelyik után
            jelentkezel rootként
            mc
            megnézed a /etc/lilo.conf filet és rájössz hogy mit kell csinálnod
            de ha mégsem jössz rá akkor a default sorba írod a ringyóz prtíció labelét
            aztán ha kész futtatod a lilo parancsot
            és reboot
            ha nem cseszed el akkor, de egyébként meg óvatosan

            egyébként mi az hogy nem megy? mert nem mindegy szal egy kicsit bõvebben
            üdv
            bocs mint láto d sietnem kellett

            Hozzászólás: Piszok lassan tölt be! #1913959
            kovi
            Felhasználó

              annyit nézz meg hogy load közben mi az a folyamat/démon ami ennyire lefogja=tehát figyeled melyik kernelüzi van sokáig egy helyben boot közben

              aztán figyeled hogy a hálókártyán/hálóbeállításon nincs-e vmi csel mert az is okozhatja ezt, az udma-t pedig mindenképpen lõdd be.

              abszurd dolog de a biosban nincs letiltva a cpu cache? Egyszer csináltam ilyet teljesen véletlenül és teljesen véletlenül fél óráig szívtam (a töltés ettõl még gyors volt csak a progik finoman szólva szaggattak)

              Hozzászólás: vice c64 emu #1913879
              kovi
              Felhasználó

                jobb klikk az x-en futó vice-n

                kovi
                Felhasználó

                  1 G kell a rendszernek
                  a rendszernek azért hagyj 1.2 g partíciót hogy a /temp férjen különben nem tudsz majd login
                  256 M swap

                  a kde-t tényleg hagyd ki meg a többi wm-t, csak a gnome maradjon
                  a hálózati szervercsomikat is kiagyni
                  a fejlesztõi csomikat is
                  + jdictionaryt stb

                  így felmegy már tettem 1 pár gépre és még elfogadhatóan ment is
                  na persze kompromisszum mivel a fejlesztõi csomagok lehet hogy majd kellenének valamikor..

                  Hozzászólás: Ext3 filerendszer hiba #1913538
                  kovi
                  Felhasználó

                    nemrég hasonlóan jártam, de asztali géppel:

                    egy gánya viacsippes alaplapot nyomtam, és 3 napi SZ

                    Hozzászólás: SoF elsõ indítás… #1913790
                    kovi
                    Felhasználó

                      nem tudom az urlbõl miért lett link nem akartam

                      Hozzászólás: SoF elsõ indítás… #1913789
                      kovi
                      Felhasználó

                        q2: nem értem mi a baj. icculus.org letöltöd a q2 telepítõt befûzöd a q2 wines cd-t, elindítod az icculusos telepítõt és mindent megcsinál

                        q3:
                        wines telepítõ kilõve

                        kell a lines telepítõ pl. http://ftp.idsoftware.com/idstuff
                        meg a pakfileok amiket másolod a readmeban írd subdirbe
                        ue pl a wolf3-nál is

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,601-2,610 / 3,700