kovi

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,651-2,660 / 3,700
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Mplayer alatt csúnya a divx #1911207
    kovi
    Felhasználó

      letöltesz egy mplayer forrást
      kiszteded az uhu-ban lévõ mplayert mondjuk ‘kdapeckage’ -val hogy meglegyen a hõn áhított gui-d
      aztán szintén terminálonb maradva su után a forrásban kiadod a ‘./configure –enable gui’-t
      aztán a ‘make’ és a ‘make install’ is jöhet
      leszedes a deafult bõrt a fentebb említett címek 1ikérõl és bemásolod a helyére

      ha terminálon kiadod a gmplyer parancsot rögtön látszik hova kell tenned
      ue igaz a fontokra is
      továbbá a merevlemezeden és a cd/dvd -n érvényes legyen az udma . ezt a ‘hdparm’ -al tudod beállítani

      a hangmeghajtó alsa-n legyen a mplayerben, a video xv-n ott is direct rendering és képeldobás

      így mennie kell-szépen és jól
      bár ezeket az infókat itt a fórumban 100 helyrõl ki lehetne nézni
      üdv

      ui: ha így sem jó akkor nézd meg a xinet – valamivel gyorsabb mint az mplayer – viszont kevésbé tudod személyre szabni – ezzel amd k6/2 – 500 Mhz -n is nézhetõ a divx -es filmek 90 %-a , szaggatás nélkül elég jó képpel

      Hozzászólás: DMA CD íróra #1910948
      kovi
      Felhasználó

        semmi probléma, elõferdül mindenkivel
        üdv

        Hozzászólás: Slackware telepítés… #1910969
        kovi
        Felhasználó

          írj a supportra ha nem találsz megoldást v a slackware faq-ját nézd
          de ne sokat remélj, mivel nem törik össze magukat a supportal… 🙁

          Hozzászólás: vmware szükséglete #1910919
          kovi
          Felhasználó

            milyen disztró?
            a disztrók 99%-ának a telepítõ cdjén ott a c kompiler töb verzióban is csak mondjuk nem telepítetted vmiért/véletlenül. Keresel gcc* -ot és telepíted de mint írtam jó lenne tudni milyen diszt….

            Hozzászólás: DMA CD íróra #1910944
            kovi
            Felhasználó

              én meg azt mondtam h az fstabba írva az eszközt már fogja a hdparm

              ezek szerint nem voltam érthetõ ?????

              Hozzászólás: Cd írás Linuxban #1910938
              kovi
              Felhasználó

                milyen diszt
                milyen beállítások
                udma – eszközként fut- e a winyó és a cd
                milyen felesleges sallang van a kernelben
                milyen szofverrel írsz
                milyen lemezre
                a scsi protokoll milyen (generic v vmi spéci)

                szal megy az ugyanúgy, mint win, de mélyebben kell beállítani….

                Hozzászólás: Slackware & Lilo nyûg #1901809
                kovi
                Felhasználó

                  ez volt a 0.lépés amit próbáltam
                  azért kösz, de ennyire azért nem vagyok balf…
                  üdv

                  Hozzászólás: Distributions #1910853
                  kovi
                  Felhasználó

                    vegyes/melyik disztró a jobb
                    ott keress
                    1 óra alatt sem tudod végigolvasni

                    Hozzászólás: videó darabolás/mencoder #1910621
                    kovi
                    Felhasználó

                      megnéztem:
                      az avidemux 0.9 tényleg csinál ilyet, 2 feltétel esetén esetén:
                      a video nagyfelbontású(ezerakármennyi*y)
                      kézzel keresel kulcsot és ott vágsz
                      ugyebár elsõ darab: 1 kockától a kiválasztott kulcsot megelõzõ kockáig
                      második darab:a kiválasztott kulcstól a végéig
                      az elsõ darab az ok, a másodiknán felajánl 1 smartcopy-t egy user által adott értékkel. ha elfogadod ha nem akkor is a második filmszelethez hozzátesz függõlegesen egy adag fekete csíkot alulra és felülre… nem értem h csinálja mert nem tömörít újra…1 perc alatt átszabja a méretet
                      megoldás:
                      ne kézzel darabolj…automatán kell és így:
                      audio codec:copy
                      video codec:copy
                      file:mux options : alsó beviteli mezõbe beírod a 650 ill 700 m filekorlátot és lemented akármilyen néven így a nyitott videot
                      kapni fogsz 1 xy.avi -t meg xy.avi1 -et
                      a másodikat átnevezed és kész, az nem lesz hibás és még a hangja is stimmel
                      üdv

                      Hozzászólás: Csounter-Strike vs opgl winex alatt #1910713
                      kovi
                      Felhasználó

                        hibaüzenet?
                        winex2.x -el v 3-al nézted?
                        a 2.2 – vel tippem szerint jelentõsen nagyobb az esélyed….. 🙁

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,651-2,660 / 3,700