Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
letöltesz egy mplayer forrást
kiszteded az uhu-ban lévõ mplayert mondjuk ‘kdapeckage’ -val hogy meglegyen a hõn áhított gui-d
aztán szintén terminálonb maradva su után a forrásban kiadod a ‘./configure –enable gui’-t
aztán a ‘make’ és a ‘make install’ is jöhet
leszedes a deafult bõrt a fentebb említett címek 1ikérõl és bemásolod a helyéreha terminálon kiadod a gmplyer parancsot rögtön látszik hova kell tenned
ue igaz a fontokra is
továbbá a merevlemezeden és a cd/dvd -n érvényes legyen az udma . ezt a ‘hdparm’ -al tudod beállítania hangmeghajtó alsa-n legyen a mplayerben, a video xv-n ott is direct rendering és képeldobás
így mennie kell-szépen és jól
bár ezeket az infókat itt a fórumban 100 helyrõl ki lehetne nézni
üdvui: ha így sem jó akkor nézd meg a xinet – valamivel gyorsabb mint az mplayer – viszont kevésbé tudod személyre szabni – ezzel amd k6/2 – 500 Mhz -n is nézhetõ a divx -es filmek 90 %-a , szaggatás nélkül elég jó képpel
semmi probléma, elõferdül mindenkivel
üdvírj a supportra ha nem találsz megoldást v a slackware faq-ját nézd
de ne sokat remélj, mivel nem törik össze magukat a supportal… 🙁milyen disztró?
a disztrók 99%-ának a telepítõ cdjén ott a c kompiler töb verzióban is csak mondjuk nem telepítetted vmiért/véletlenül. Keresel gcc* -ot és telepíted de mint írtam jó lenne tudni milyen diszt….én meg azt mondtam h az fstabba írva az eszközt már fogja a hdparm
ezek szerint nem voltam érthetõ ?????
milyen diszt
milyen beállítások
udma – eszközként fut- e a winyó és a cd
milyen felesleges sallang van a kernelben
milyen szofverrel írsz
milyen lemezre
a scsi protokoll milyen (generic v vmi spéci)szal megy az ugyanúgy, mint win, de mélyebben kell beállítani….
ez volt a 0.lépés amit próbáltam
azért kösz, de ennyire azért nem vagyok balf…
üdvvegyes/melyik disztró a jobb
ott keress
1 óra alatt sem tudod végigolvasnimegnéztem:
az avidemux 0.9 tényleg csinál ilyet, 2 feltétel esetén esetén:
a video nagyfelbontású(ezerakármennyi*y)
kézzel keresel kulcsot és ott vágsz
ugyebár elsõ darab: 1 kockától a kiválasztott kulcsot megelõzõ kockáig
második darab:a kiválasztott kulcstól a végéig
az elsõ darab az ok, a másodiknán felajánl 1 smartcopy-t egy user által adott értékkel. ha elfogadod ha nem akkor is a második filmszelethez hozzátesz függõlegesen egy adag fekete csíkot alulra és felülre… nem értem h csinálja mert nem tömörít újra…1 perc alatt átszabja a méretet
megoldás:
ne kézzel darabolj…automatán kell és így:
audio codec:copy
video codec:copy
file:mux options : alsó beviteli mezõbe beírod a 650 ill 700 m filekorlátot és lemented akármilyen néven így a nyitott videot
kapni fogsz 1 xy.avi -t meg xy.avi1 -et
a másodikat átnevezed és kész, az nem lesz hibás és még a hangja is stimmel
üdvhibaüzenet?
winex2.x -el v 3-al nézted?
a 2.2 – vel tippem szerint jelentõsen nagyobb az esélyed….. 🙁 -
SzerzőBejegyzés