Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
a fordítás pedig az uhuáltalános topicban nézzetek vissza vagy másfél hónapot
nem linkelek mert látjátok vmi nem stimm v béna vagyokbrrrr. sokadjára járok így…. na de akkor
fórumok – winex topic – winecvs innenHa a dpms-t NAGYBET
na csak megvagyok ha jól látom a gyári adatok:
elméletileg 30-55 khz a szinkronjel
frissítés 50-90 de inkább 60-90no akkor bár fejbõl mondtam nem mondtam az elõbb baromságot
továbbá ha jól látom
1024-ben a frissítés 68 hz körül van
800-ban 80-85 hz
alacsonyabb max értékrõl kezdj totózni
ha nem tudsz elérni egy felbontást(800*600 helyet 640*480 jön) akkor szinkronjel és a frissítés párosa alacsony.
800*600 tippelek 75 hz-en kb 50 khz kell – de ez nagyon monitor és kártyafüggõ
na erre varrj gombot.
óvatosan!!!1. A legvalószínûtlenebb: hibás beállítás: én pl úgy szoktam, hogy hiába ismeri a monitoromat kézzel állítom be a szinkront és a frekvenciát.(daewoo 17″=1024*768-ban az automatikusan beállítódó paraméterekel akkora hordót torzít hogy csak na..de pl alacsony szinkronjelnél nem is biztos hogy el tud érni bizonyos felbontást…durva esetben 640*480-t sem-bár ez nagyon durva hiba lenne=nem vszínû h ez van nálad) Ez nagyon monitor függõ és csak akkor állítsd ha biztos vagy benn mert 2 szekundum alatt haza lehet vágni a crt-t… (sajna én már megéltem 1 ilyet brühühü) Info a gyártó honlapján
még1* nem hiszem hogy ez van úgyhogy csak akkor piszkáld ha nem látsz más megoldást
2. Valószínûbb: hibás kard beállítás: A grafkártyát a m91 telepítésekor a legördülõ menübõl kiválasztottad? Helyesen? Nem csúszott meg a kezed? Mert ez elõforul(ezt is megéltem tavaly… 🙁 ) Ritka szívás, mert nem is gondolsz erre
3.szintén elõfordulhat: x indítás: na és utána mondtad hogy induljon az x a bootfolyamat végén.4. egyébként egy etc/x11/xf86config sokat segítene. mert mint látod így csak tapogatózás az egész. bejelentkezel, mc és a file tartalmát kivágod vagy leírod vagy mindegy csak lássuk mi van benne
5. Ha nem megy a teszt telepítéskor, akkor nézd át még1* mit állítottál.
üdvTelepítéskor beállítottad rendesen a kártyát és a monitor szinkron + frekvenciaparamétereit?
Beállítottad milyen felbontást kérsz? letesztelted? a telepítõ lementette az x86configot?nem megfelelõ kezelése / M
milyen alaplap milyen csipszet és milyen ram
pl. a chipszet északi hídjának nem megfelelõ kezelése/mûködése kísértetiesen ilyen üzit eredményez.(a memóriavezérlõ hub miatt 🙁 )az iso-t md5summal lekented?
-
SzerzőBejegyzés